Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ucuruma atlayis


Daha öncede bildiğimiz gibi uçurumdan atlayışın tekrar ama başka farkındalık düzeyindeki anlatımı ile karşı karşıya kalıyoruz.


"Bir kez sonsuzluğa girdiğinde, seni geri getirmemiz için bize bel bağlayamazsın.. Artık senin kararın gereklidir. Dönüp dönmemeye yalnızca sen karar verebilirsin. Aynı zamanda seni uyarmalıyımki savaşçı-gezginlerin çok azı sonsuzlukla bu türden bi karşılaşma sonunda hayatta kalmıştır. Sonsuzluk inanılmaz ölçüde baştan çıkarıcıdır. Bir savaşçı-gezgine bu karışık, zorlayıcı, gürültücü, ve acı dolu dünyaya dönmek hiç de cazip gelmez. Kalma ya da dönme konusundaki kararının mantıklı bir seçim yapma meselesi değil, bi niyetlenme meselesi olduğunu bilmelisin.


Dönmemeyi seçersen, yeryüzü seni yutmuşcasına gözden kaybolacaksın. Ama geri gelmeyi seçersen eğer, o zaman dişini sıkıp görevin her ne ise başarı yada başarısızlıkla sonuçlanana dek gerçek bir savaşçı-gezgin gibi beklemen gerekir."


Bir takım duyulanmalar sonrasında DJ günlük hayatın farkındalığına dönmesi gerektiğini söyler ve CC günlük farkındalığa geriye döner.


Burada DJ şöyle der. "Bir savaşçı-gezginin omurgası alçak gönüllülük ve çalışkanlıktır. Hiçbirşey beklemeden edimde bulunmak ve o nu bekleyen herşeye başarıyla karşı koymak olmalıdır."


Burada CC tekrar farklı bir farkındalık düzeyine girer ve birtakım insanlarla beraber ölmek üzere antlaşma yaptıklarını hatırlar, ama kim olduklarını çıkaramaz.


Bu noktada DJ "Yalnızız, hep öyleyiz, ama yalnız ölmek tek başına ölmek demek değildir."


DJ ayrılmadan önce bir savaşçı-gezginin arkada bıraktığı tüm insanlara veda etmesinin bir zorunluluk olduğunu söyler. Vedanı yüksek sesle ve açık bir tonla dile getirmeli, böylece bağırışının ve duygularının o dağlarda ebediyen kalmasını sağlamalıydı.


DJ büyücülerin bir belitini iyice belirmiştir:

"Savaşçı-gezginler, kendilerine sunulan her yardım yada hizmetin karşılığını zarafetle, cömertlikle ve eşşiz bir kolaylıkla öderler. Böylece gönül borcu duymanın yükünden kurtulmuş olurlar."


CC o güne kadar yaptığı mükemmel özetlemeden dolayı herkese borcunu ödediğini dile getirir. DJ hak verir ama ya hayaletlerin diye sorar. Bu olaylardan bir tanesi DJ i bulmaya çalışırken ki arkadaşını içeriyor. Diğer 3 tanesi ise yaşamının ilk yıllarında ki gönül borçlarını kastediyordu. Bu kişilere asla teşekkür edememişti.


1. Öykü

Leonardo Acosta menkul bir şifacı ve avcı. Özgür olması ile dikkat çekiyor. Ortalıkta ot toplayıp hayvan avlayıp bu şekilde geçimini sağlıyor.

Karşılaşma, katılma, Akbaba macerası, ve sonrasında bitiş.


DJ:

"Yalnız olmakla bi başına olmayı karıştırmamalısın, Benim için yalnız olmak psikolojik bi şeydir ve zihinseldir. Bi başına olmaksa fizikseldir. İlki güçten düşürücüdür, ikincisi ise rahatlık verir."


2. Öykü

Sho Velez, ırmak ve sal macerası, cesaret, babası yerine yapma..


DJ: "Uğruna ölecek birşeyin yoksa, yaşamak için bir nedeninin olduğunu nasıl söyleyebilirsin ki. İkisi iç içedir. Ama dümendeki ölümdür."


3. Öykü

Büyükanne, büyücü yardımcı (kızılderili), üvey evlat fikri, Antonie, sevgi gösterileri, büyükanne ile antonie arasındaki ilişkiler, cc ile antonie arasındaki diyaloglar, sahte tiyatro oyunları, paraları devredişi, ve büyükannenin gidişi.


DJ in gidişi ve CC nin duyguları... Sayfa 270..Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön