Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

cinsel edimlerin etkileri


By zamurito - Posted on 09 Kasım 2009


Carlos Castaneda'nın savaşçı topluluğunun iz sürücü üyesi olan Taisha Abelar tarafından yazılan Büyü Geçişleri adlı kitaptan bir alıntıdır. Cinsel edimlerin kadınlar üzerindeki etkisi anlatılıyor:

--------------------------------------------------------------

"birlikte olduğun o adamların senin enerjinden beslenmeye devam etmelerini mi istiyorsun. sen güçlendikçe o erkeklerin de güçlenmesini mi istiyorsun? yaşamının geri kalanında onlar için bir enerji kaynağı mı olmak istiyorsun? hayır. senin cinsel edimin önemini ya da özetlemenin getirdiği fırsatları anladığını sanmıyorum."


clara öğrencisini aydınlatan bir öğretmenin otoriter sesiyle, bana kadınların, erkeklerden daha çok, toplumsal düzenin gerçek destekleyicileri olduklarını ve onların bu görevi yerine getirmek için, dünyanın her yerinde, erkeklerin hizmetinde olmak için yetiştirildiklerini açıkladı.

"esir pazarından satın alınmaları ya da onlara kur yapılması ve sevilmeleri hiçbir şeyi değiştirmez",diye vurguladı. "onların temel amaçları ve kaderleri aynıdır: erkekleri beslemek, korumak ve onlara hizmet etmek."


clara sanırım tartışmasını dinleyip dinlemediğimi anlamak için bana baktı. onu dinlediğimi sanıyordum, ama tepkim onun tüm söylediklerinin yanlış gibi göründüğünü düşünmek oldu.


"bu bazı durumlarda doğru olabilir", dedim, "ama böyle tüm kadınları içine alan genellemeler yapabileceğini sanmıyorum."


Clara bana şiddetle karşı çıktı. "kadınların köle durumunda olmalarının şeytani tarafı bunun yalnızca toplumsal bir adet olmaması" dedi, "aynı zamanda temel bir biyolojik zorunluluk olması."


"bir dakika clara", diye karşı çıktım. "bu sonuca nereden vardın?"


clara her türün kendini devam ettirmek için biyolojik bir zorunluluğa sahip olduğunu ve doğanın kadın ve erkek enerjilerinin birleşmesinin en verimli biçimde ortaya çıkmasını sağlamak için araçlar sağladığını açıkladı. insanların dünyasında, cinsel birleşmenin ilksel işlevinin doğurmak olduğu halde, bunun ayrıca ikincil ve gizli bir işlevi olduğunu, bunun da kadınlardan erkeklere sürekli bir enerji akışını sağlamak olduğunu söyledi.


clara "erkekler" sözcüğünü öğle vurgulamıştı ki ona," bunun neden sanki tek yönlü bir caddeymiş gibi söylüyorsun. cinsel edim erkek ve kadın arasındaki eşit bir enerji değişimi değil mi?"


kesin bir ifadeyle "hayır," dedi. "erkekler kadınların bedenlerinin içinde özel enerji hatları bırakırlar. bunlar rahmin içinde hareket ederek enerji emen parlak bağırsak kurtları gibidir."


onunla alay ederek "bu kulağa fazlasıyla kötü geliyor" dedim.


clara açıklamasına büyük bir ciddiyetle devam etti. benim sinirli gülüşüme aldırmayarak " onlar oraya daha da kötü bir amaç için konulmuştur, bu da onları yerleştiren erkeklere düzenli enerji sağlanmasını garantilemektir.

cinsel ilişki yoluyla yaratılan bu enerji hatları, onları orada bırakan erkeğe yarar sağlamak için kadın bedeninden enerji toplar ve çalar."


clara söylediklerinde öylesine ciddiydi ki bununla ilgili şaka yapamazdım ve onu ciddiye almak zorundaydım. onu dinledikçe sinirli gülümsememin ters bir konuşmaya dönüştüğünü hissettim. "söylediklerini bir dakika için bile kabul ettiğimden değil ama clara," dedim yalnızca merakımdan soruyorum, nasıl oldu da böyle akıl almaz bir kavrama vardın? bunu sana birisi mi söyledi?"


"evet bunu bana öğretmenim söyledi. önceleri ben de ona inanmadım, ama o bana aynı zamanda özgürlük sanatını da öğretti, ki bu da benim enerji akışını görmeyi öğrendiğim anlamına geliyor. şimdi onun değerlendirmelerinde haklı olduğunu biliyorum, çünkü kadınların bedenlerindeki solucana benzeyen telleri kendim görebiliyorum. örneğin sende bunlardan bir kaç tanesi var ve hala aktif durumda."

--------------------------------------------------------------peki bu adamların aldıkları, topladıkları enerji kendilerinde bir işe yarıyor mu? yani sömürülen hep kadınlar mı oluyor?olur mu öyle şey? kadınlar, verdikleri enerjinin en az iki katını birlikte oldukları adama harcatmadan şuradan şuraya bırakmazlar kimseyi :) yani içinde yaşadığımız toplumun kurallarına göre oynanırsa oyun, kazanan hep birleşim noktasının kolektif sabitliği olacaktır...Yani diyorsun ki pipetle kola kutusundaki kolayı son damlasına kadar höpürdetirler. Lakin içtikleri kola kendilerine de gaz yapar bir işe yaramaz.


Bunun gibi bir şeyler işte.


Peki ne yapalım, en güzeli aseksüel olmak bu durumda. Ta ki tüm erkini insan biçimini kırmaya yönelik kullanan biri olmadığı sürece.Zamurito, elbette bir kadın çok enerji harcatabilir erkeğe, ilişki devam ettiği sürece... ancak onu enerjisel anlamda beslemesi ilişki bitse bile devam ediyor (7 yıl), erkek kazançlı çıktıbu konuya ne kadar hassas ve kesin kurallarla yaklaşıldığını biliyorum ama benim deneyimlerim başka seçeneklerin de olabileceğini söylüyor, uygun kişiyle paylaşılan büyük bir orgazm bileşim noktasını çok ciddi anlamda kaydırabiliyor, ancak her seferin sonrasında günlerce süren bir enerji düşüşü de yaşıyorum buna rağmen sevişmeye devam ediyorum.Cok istisnasi ve varyasyonu olan bir konu , ben Erk ve Cinsel yasam arasinda hic bir alaka izlememe karari aldim .rahat ettim :))Kaçdır başlık gözüme takılmakta. :D


Durum ne gerektirirse kendiliğinden harekete geçer nasıl olsa:)bırak gitsin libidonun dikine :D"olanı olduğu gibi kabullenin" falan.. ne alakaysa.Karga; ahh karga ahh... durumu olduğu gibi kabullenmek değil, ama herşeyi açıkca dile getirilmesini istemektesin ne yapam:) Bir istek olunur ise kelimeler dikkatlice seçilir, kesince anlatılır. Seninle birgün karşılaşınca, senin dünya kanunlarına göre cümle kurarım söz:D Ama şu anda sanal alem sahtekarlığı ile meşgulüm:D:D:Dbırak zorlama, kendiliğinden olsun. (:Zorlamazsan zorlarlar gülümm:)Bir gerçeği bedenimiz biliyor. O da üreme isteği. Tüm diğer canlılarda olduğu gibi bizlerde sex ile üreyen canlılarız. Fakat cinsel edimlerin bize harcattığı enerjinin fazlaca olduğunu da biliyoruz. Bu durumda bir denge bizi çözüme kavuşturacak gibi. Asla ama asla bunu Don Juan bile açıklamamıştır; bize cinsellik konusunda bu çözümü. Hepsinin bir tek önerisi olmuştur enerji biriktirmek istiyorsanız cinsel edimlerinize son verin. Peki diğer boyut, yani bedenlerimizdeki üreme isteği. Benim önerim şu bunu hesaba katmazsak hiçbir zaman cinsel pehrizden de enerji elde edemeyeceğimiz. Fakat kendinizi kandırabilirsiniz, ama sonsuzluğu kandıramazsınız:))Kadında ve erkekte cinsel organların birincil ve ikincil işlevleri var. Birincil işlevler her iki cins içinde üremek. İkincil işlevler; kadında, birleşim noktasının işlevini rahime aktarmak, erkekte ise ikincil işlev; bükülmez niyet, amaç, konsantrasyon sağlama, rahmin evriminde destek olacak bu özelliklerin ortaya çıkarılması. Her iki cinste ikincil işlevleri açığa çıkarmak için uğraşırsa cinsel ilişkiye aynı anlam yüklenmeyebilir. Her ilişkide keskinliğimizden ışıltımızdan bir parça kaybediyoruz.

Sıkın birliktelik sonucu doğanlarla aşkın ürünü olan çocuklar arasında sonsuzlukla karşılamada bir avantaj olmadığını anlıyoruz anlatılanlardan. Diğer dünyayla bir tek -sıkkın birliktelik sonucu doğan ama enerjisini koruyan- silvio manuel başedebilmiştir. İkincil işlevlere ağırlık vermek çözüm gibi. Işıltının arttığını ve Sonsuzlukta farkedildiğini düşünüyorum. Evren dişi... dikkat etmek lazım SalihYılmaz :)Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön