Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

kemik kiran karga korkusu


Uzun hayatı ve zekâsıyla bilinen kargaların kırmak için pençeleyip havadan attıkları cevizler birçok insan için tehlike teşkil ediyordu. İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı'nın önündeki tarihi saat kulesinin tepesinden kemik düştüğünü görüp paniğe kapılan turistler bunun bir karga işi olduğunu anlayamadı. Saray çevresindeki kargalar cevizin dışında kemik tahta parçası gibi şeyleri aşağıya atarak tehlike yaratmaya başladılar. Önceki gün ağırlığı neredeyse 1 kiloyu bulan bir kemik bir turistin başını sıyırdı. Kemik parçasının düşmesiyle korkuya kapılan turistler yukarıda kendilerini seyreden kargayla karşılaştı. Daha önce kargaların attığı cevizlerin küçük olmasından dolayı herhangi bir tehlike yaşanmamasına karşın söz konusu kemik olunca endişeyi artırıyor. Uzmanlar kargalaırn neden son zamanlarda kemik attıkları konusunda ise net bir açıklama getiremiyor.


01.01.2012 Sabah gazetesinin Haberi. Kargalar kemik atmaya başlamışlar. Ve seyrediyorlar. Bunun altında başka bir şey var arkadaşlar. Dostlarım kargalar insanlara bir şeyleri anlatmaya çalışıyorlar. Tinin işareti kargalar aracılığı ile...Çok ilginç hakikaten :)kargalardan korkulur. yakında daha ağır şeyler bile atmaya başlayabilirler.Kargalar herzaman sasirtici isler yaparlar ,Umarim bu kemik atma yaklasan toplu bir felaket haberi falan degildir , yalnizca kafa buluyorlardir.

Benim 1990-92 yilari boyunca hergun sabah yolum Goztepe parkindan gecerdi , bir karga vardi ,-en az 20 kere gordum- bir sekilde dikkatimi cekti ,benim yuruyusumu uygun adim taklit ederdi (30 m uzaktan bana parel olarak),dururum durur , 2 adim-aynen , kosunca da ucardi .Kargalarla kardeşliğim çocukluk yıllarıma dayanır. Bir karga yavrusunu yuvasına koymuşluğum var çocukken. Tabi koyana kadar gökyüzünü karartan yüzlerce karganın tehditlerini de unutmamak lazım.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön