Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

arkonlar ve yakilan iskenderiye kutuphanesi


Nag Hammadi yazmaları, İskenderiyeli Hypatia ve yakılan İskenderiye Kütüphanesi arasinda bir baglanti olabilecegini dusunuyorum. Carlos Castaneda'nin da kitaplarinda bahsettigi Arkonlar'in bu degerli kutuphaneyi ve beraberinde Hypatia'yi yok etmis olmalari ihtimali uzerine dusunen bir yazar var mi? Ayrica Arkonlar ve Vatikan arasindaki baglantiyi isleyen kitaplar mevcut mu?Arkon'larin camur golgeler(ya da ucuclar) ile ayni sey oldugugu sonucuna nasil vardiniz?

benim anladigim onlarin-ucuclar- Tonal ada icerisinde dogrudan eylem yapmalari soz konusu degildir.

Parlak koza ile beslenirler bunu bir mecaz ya da Nagual'a ait bir alan gibi kabul ediyorum.Nag Hammadi yazmalarinda belirtilen yagmacilar (arkonlar) ile CC'nin belirttigi camur golgeler ayni. Burada daha detayli bir anlatim var: http://www.metahistory.org/gnostique/archonfiles/AlienDreaming.phpPratik olarak uçucular nedir? Pratik olarak biziz. Arkonlar o bölgedeki kültürün kendi dünya algılarına göre algılayıp ona göre tanımladığı bizim uçucular olabilir, olmayabilir de. İşin pratik yönü, uçucu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsan kendine bak, kendini incele. Nyei Murez'in söylediği bir laf var: "We are flyers until we are not". İngilizcesini yazdım çünkü anlamı çok açık. Türkçesi, "Bizler uçucularız, taki olmayana kadar." Yani pratik olarak uçucu denen şey biziz, şu an sahip olduğumuz zihin. (Kendimizi tüketmekliğimiz de bu yüzdendir gardaş :)...) Ve bir gün bu durumdan kurtulup gerçek insan olana kadar da öyle kalacağız. Bu yüzden Carlos Castaneda uçucular konusuyla fazla haşır neşir olmaktansa, halimizi tavrımızı fikrimizi zikrimizi düzeltmeye bakmayı tavsiye edermiş seminerlerde.

Ama tabi bu, arkonları vs. incelememek anlamında değil. O farklı, zihinselbir çaba. Ben sizin gönderdiğiniz yazılara baktım, çok uzun olduğu için okuyamadım. Bu da başka zaman ilginç bir merak konusu olabilir tabii.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön