Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ozu bozuk sozler


Bir başka başlıkta özlü sözler var. Bu başlıkta da güzel gibi görünen ama bizi toplumsal sabit noktaya çeken sözleri yayınlayalım.Hiç bir bahane, başarının yerini tutmaz.

S.Demirel


Mesela bu söz... Başarılı olmaya şartlandırıcı, kişisel önemi ve hırsı arttırıcı.işsiz adam durgun su gibidir, bozulup kirlenir.

Normand


Sistemin içine insanı çekmeye çalışan ve çalışmazsan kirlenirsin mesajını veren bir söz.doğru olan işi yapmak işleri doğru yapmaktan daha önemlidir.

B. Durucker


Aslında tam tersi olmalı. Ne yaptığın değil nasıl yaptığın önemlidir.Yollar Yürümekle aşınmaz

S.Demirel"Bükemediğin bileği öpeceksin"


AnonimYaşamımız yaşadıklarımzla değil, beklentilerimizle şekillenir. Bernard Showson eklenen söz çok da özü bozuk sayılmaz. Beklenti yerine niyet koydun mu nasıl cillop gibi oluyor...Eşşek bilmediği otu yerse karnı ağrır.

Bizimde her zaman karnımız ağrıyacak."Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum."


Bu sözü değiştirerek şöyle yaptım ; "Bana bir yorumlama öğretenin kırk yıl kölesi olurum." Yani insanlığın durumu, öğrendiımiz tek dünya yorumuyla varolmak."Bana" dır o, baba olsa yerinde duramazsın.Yazım hatası olmuş, düzelttim :)

ama 'baba' oluncada fena durmuyor :)Bir adanali atasozu der kiiii, Şeker miyik eriyek .Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön