Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

incognito


'Kendimizle aramızdaki fark, bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.' -Montaigne-


Siz daha tehlikeyi algılamadan, ayağınızı fren pedalının üstüne götüren kim? Neden sır saklamakta böylesine başarısız, nedenini bilmeden birini çekici bulmakta bu kadar başarılıyız? Eğer bilinçli zihin, yani sabah uyandığınızda sizinle birlikte uyanan ben, buzdağının yalnızca görünen kısmıysa, zihninizin geri kalanı tüm bir ömür neyle iştigal etmekte?


Ünlü nörobilimci David Eagleman, 20 dilde yayımlanan ve neredeyse şimdiden klasikleşen kitabı Incognito ile beynimizin derinlerine dalarak, yaptığımız, düşündüğümüz ya da hissettiklerimizin çok büyük bir kısmının bizden başka bir biz tarafından yönetildiğini ürkütücü bir berraklıkla ortaya koyuyor. Sadakat geninden sizi olmadığınız birine dönüştüren beyin zedelenmelerine; optik yanılsamalardan striptizcilerin neden ayın belirli zamanlarında daha çok para kazandığına; Truva fatihi Odysseus'tan renkleri işitip biçimleri tadabilen sinestezik insanlara kadar geniş bir yelpazeden vakaları ve araştırmaları bir araya getiren Incognito, beynimizin işleyişi ve çelişkileri hakkında olağanüstü bir keşif yolculuğu sunuyor.


Yukarıdaki alıntı "Incognito - Beynin Gizli Hayatı" kitabının arka kapağından alınmıştır. Yazar David Eagleman

Nöroloji ve kuantum fiziğinde son yıllarda yapılan keşiflerle Castaneda okurları ne kadar ilgililer bilemiyorum tabii ama bence ilgilenmelerinde yarar var söz konusu olan zihin ve bilinç olduğu için...Carlos Castaneda Röportaj

La Jornada Gazetesi


Orijinal yazı İspanyol'ca ve Arturo Garcia Hernandez tarafından yazılmıştır.


“Markos? Onu tanımıyorum... Özür dilerim. Hiç tanımıyorum...”


“Biz insan varlıkları olarak, hem kendimizi özgürleştirme şiddetli arzusu hem de korkusu ile birlikte yaşıyoruz” (Castaneda)

Şaman, “Bizim için gerekli olan şey manyakça kendini beğenmekten vazgeçip enerji bedenimizi keşfetmektir” noktasına işaret eder.Aki.


Sanırım karlosun anlatmak istediği yapabileceklerimiz günlük dünyada içgüdüsel ve rutinler den ziyade enerji bedenimizle ilgili mutlaka faydalı olur beyin zihin ile ilgili keşifler.Bilgi güçtür fakat bilge onu kullanmasını bilendir.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön