Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ozetleme ve soluma teknigi


Özetleme yaparken soluma hayatidir. Soluma, bizi ana götürür ve arınmamızı sağlar. Bu video, soluma tekniğini gösteriyor.

yutub açılmıyor, bi sıkıntı var.Youtube yasağı var. Bunun için arama yapıp dns ayarlarını değiştirebilirsiniz veya vpn vs kullanabilirsiniz.Videoda Taisha'nın süpürme adını verdiği teknik gösteriliyor. Peki ne demişti Taisha anımsayalım:


Özetlemeye çene sağ omuzun üstünde olacak şekilde başlarsınız –bunu kitabımda açıkça tarif etmiştim-, kafanızda sahneyi olabildiği kadar detaya inerek ayrıntılı bir şekilde canlandırdığınızda, nefes alarak başınızı bir yay çizecek şekilde sol omuza doğru devindirirsiniz. Sonra nefes vererek sol omuzunuzdan tekrar sağ omuzunuza dönersiniz ve işlem tamamlandığında başınızı merkeze getirerek bitirirsiniz.

Bu bir süpürme hareketi gibidir, sahneyi süpürürsünüz. Bütün bir odayı, bir insanı veya mekanı, neresi olursa. İnsanların sizin bedeninize bırakılmış erklerini nefes verişinizle dışarı bırakır, geri yollarsınız. Bir anlamda bu kişisel bağdan kendinizi kurtarırsınız ve bunu hayatınızdaki herşeye uygularsınız.yanlis hatirlamiyorsam CC de bir kitabinda soluma teknigini ve enerji geri kazanim mekanizmasini anlatiyor . Burada pratik detaylara cok fazla girilmis , bence bu kisisel birsey, CC nin aciklamasi yeterlidir . Ama detaylar ve bu konu uzerine muhabbet etmenin bir zarari da yok ,tecrubeleri paylasmak keyiflidir elbette ki , yeterki kisisel yolumuzu kaybedip mekanik yonerge uygulayicisi olmayalim.Haklısın Stalker. Taisha, Büyü Geçişleri'nde "özetleme"yi detaylarıyla anlatıyor. Kartalın Armağanı'nda da Florinda, "özetleme"den bahsediyor. Ancak en sonunda yine, Armando Torres'in kitabında Carlos, nefes almayla ilgili bir soruya şu yanıtı veriyor:


"Ne önemi var? Bu enerjisel bir iş; sabit bir modeli yok. Niyettir önemli olan. Bir şeyi elde etmeye çalıştığınız sırada nefes alın ve size ait olmayanları nefesle verin."Aslında ilk etapta bu öğreti tamamen yönerge. Bizlere bilişsel sistemimiz nasıl zorlamalar ve katı kurallarla öğretildiyse bizde onu aynı şekilde yeni bir bilişsel sistemin zorlamaları ve katı kurallarıyla alt etmeliyiz. Çoğumuzun içindeki o sesler yıllar sonra bile kalıcı bir şekilde durur "onu yapma", "böyle davran", "şöyle ol" vb.. Özetlemede solunum tekniği benim için ilk deneyimlerimde yönerge olarak geçerliydi. Sonraki zamanlarda soluğun enerjisel bir işlev olduğunu algıladım ve özetleme sırasında enerjimi kazanmam gereken yerlerde bu soluk bir refleks olarak gelişmeye başladı. Bundan sonrada bu bir kural değil bir refleks olmaya başladı.Yukarıdaki video da yapılan aşağıdaki video da yapılana benziyor mu?


Lütfen aşağıdaki video yu dikkatlice izleyin. nerde nefes alınıyor nerde veriliyor.


Kanımca işi bilmeyenler hardrock konserinde sanki kafa öne arkaya gidiyor, ancak işi bilenler başlarını sağa ve sola çeviriyor ve nefesini de ayarlıyor. Yanılıyor muyum?Amacım CC de ki özetlemeyi AAA! bakın islamda da varmış değil. İslamın reklamını yapmıyorum. Ancak bir benzerlik var sizlere soruyorum. Zikir ile ilgili aşağıdaki islami kaynaklı videonun ilk beş dk. nı da izlerseniz benzer ritüeller mi?


http://www.imamiskenderalimihr.com/video/nefsin_arinmasi_zikirle_gerceklesir_/534/rhS.aspxrs


Heralde bizimle kafa buluyorsun eğer niyetin mizahı işin içine katarak ritüelleri yerden yere vurmaksa birlikte zikir halkası yaparız:))


Bunu yaparkende bir yandan başımızı soldan sağa çevirir aynı anda yukarıdaki videoda bulunan güruhu inceleyebiliriz.


Özetleme tekniği bütünlüklü bir konudur.


Küçük benzerliklerden yola çıkarak konuya dair önermeler yapmak eklektik,arkaik bir yaklaşımdır.


Burdaki güruh kendi kişisel önemine tapınan ve yalnızların birlikteliğinden oluşan bir çok karmaşık cemaat örgütlenmesinden yalnızca bir tanesidir.


Farzedelimki enerji gerçeklerindeki özetleme tekniğindeki nefes alıp verme uygulamasıyla birebir aynı olsun bu aynılık bize ne katar?


Yada cemaate ne katar?


Toplu özet seanslarına yol açarmı dersin :))


Sana önerim özet uygulamasını yap

Sonra birde zikir halkası uygulaması yap bak bakalım hangisi işlevsel.


Belki hep birlikte zikir halkasi kurarız yahu :))


Enerji gerçeklerinin hiç bir populer uygulamayla yakından uzaktan alakası yoktur.


Ama maalesef kimileri solcu aydın duyarlılığıyla/kimileri ekolojik/yeşil ideolojilerle/mevlana ve benzeri manevi uhrevi görüşlerle kimileri erich von daniken kafasiyla ufocu bakış açısıyla kimileride new age ve diğer şamanik uygulamalarla benzerlik içerdiğine ilişkin gorüşler öne sürerler bize bir suru kitap önerirler ama nafile


Enerji gerçekleri bu dunyaya ait değildir yani sadece aşinası olduğumuz bildik tanıdık dunyaya ait değildir ve teorik felsefi yani yoktur onlar tamamen uygulama üzerine kuruludur başka hic bir bakış açısıyla örtüşmezler.


Anlama yolunda bu turden farkli yorumlar başka dinsel yada ideolojik yaklaşimlarla bağ kurulmaya çalışılması normaldir.


Ne önerebilirim defalarca okumak ve uygulama yapmak.


Yada durmak yok zikire devaam


Bu konuda senden yaratıcı önermeler gelebilir :))öteki, olayın espri kısmı yok değil; internette bu videolardan remix müzikler montajlanmış çok örnek var. İnsanın yapası geliyor :) Öyle yaşlı kişiler var ki para versen yaptıramazsın, ama kendilerinden geçene kadar devam ediyorlar.

Örnek:

https://www.youtube.com/watch?v=48laJC8wYl4CC mi yoksa Harner ın kitaplarında okuduğum bir kısım vardı; ruhların(inorganiklerin de diyebiliriz)insanları bir süre obsode edip bedenlerini kullanarak dans etmeyi çok severler şeklinde bir tanımlama vardı. Ben inorganiklerin eğlenmek için böyle bir taktiği kullandığını düşünüyorum. Obsede etmek içinde böyle bir ritüel geliştirilip insanlara inançları bağlamında bonus gibi kakalanmış. Yani işin içinde bir hediye var; yoksa insanlar o an kendilerine bir duygu yada görüngü verilmese bu kadar ter ve yorgunluğa neden katlasın? Namaz kılmak daha kolay, eğil-kalk-otur. Daha az enerji harcamak varken kim saga sola koşturup, zıplayıp terlesin :)savaşcı duvarı yıkmaz üzerinden atlar duvarda ağlamaz, dans etmez oyalanmaz gereksiz hareketlerle zaman kaybetmez sadece yolu vardır sevmişse dener keyf yapar yol bir yere çıkmaz.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön