Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

borclarini odemek ve olumu danisman tutmak


Savaşçı olmanın diğer kuralı borçlarını ödemektir. Bir savaşçı çok cömerttir. O, dünyaya başka insanlar kendisine borçluymuş gibi bakmaz. Savaşçı dünyaya, başka insanlara olan borçlarını ödeme fırsatı olarak bakar; bu yüzden o, sonsuza dek bağlı olmayacaktır.


Bu borçların ödenmesi tarafsız bir sevgiye yol açar. Çoğumuz sevgiyi başka insanlarla iyilik alışverişi olduğunu düşünür. Öte yandan savaşçı, sevgisini geri dönüş beklentisi olmadan verir. Bu savaşçının sevgiyi ortadan kaldırarak hissiz bir kişi olması demek değildir. Savaşçının sevgisi o kadar tarafsızdır ki, eğer savaşçı şimdikinden tamamen farklı başka gerçekliğe giderse, sevgisi o gerçeklikteki diğer mevcut varlıklara uzayacaktır.


Eğer biri gerçekten sizi yaralamışsa, bunun da ödenmesi gerekir. Borcun ödenmesi kavramı, iyi bağlantıları döndürmekle sınırlı duygusal bir kavram değildir. Önemli olan nokta, tüm bağlantıları esnektmektir. Eğer seni yaralamış biriyle bağlantıdaysan, bu bağlantıyı kesmek için hasarı geri ödemen gerekebilir. Yani bu ahlaki bir mesele değildir- bu iki şekilde olur.


Savaşçının yolu, bir yerde günlük yaşamın söküm işlemini tamamlandıktan sonra bir kaçış kapısıdır. Bilinmeze giderken altına sıçmaya, korkuya, pişmanlığa ya da nostaljiye yer yoktur. Yapabileceğiniz tek seçim bükülmez kararlılıktır veya bir kere yeterli enerji topladıktan sonra( ölümü danışman tutarak ve fazlalıkları kesip serbest bırakarak) size berbat şeyler olacaktır!


Yarı gönüllü, yarı cesur veya kısmi enerjili olamazsın; hatta en kötü şey bile olacaksa, gündelik dünyayı desteklediğin enerjini geri al (ölümünü danışman kullanarak ve borçlarını ödeyerek).


(Taisha Abelar'ın 1994'teki Menlo Park'taki konuşması, Nagualist Haber'den çevrilmiştir.)"Eğer seni yaralamış biriyle bağlantıdaysan, bu bağlantıyı kesmek için hasarı geri ödemen gerekebilir. Yani bu ahlaki bir mesele değildir- bu iki şekilde olur." Taisha Abelar"Hasarı geri ödemek" intikam anlamına mı geliyor sizce ?

Peki bahsedilen iki şekil nedir ?Burada iki şekil derken yöntemsel bir durum değil; iyi ve kötü ayrımından bahsediliyor.

Ben "hasarı geri ödemeyi", intikam olarak değil de; bir yüzleşme olarak algılıyorum. Mesela Don Juan, tiranına meydan okumak için çiftliğe geri dönüyor. İz sürme teknikleriyle kahyayı çileden çıkarmayı başarıyor. Hatta ölümüne neden oluyordu.Bağlantıların temizlenmesi özetlemeyle de uygulanıyor. Abelar iz sürücü olduğu için, özetleme iz sürücülerin yöntemidir. Hasarın geri ödenmesi, enerjisel bağların özetleme ile temizlenmesini içerir. Olayları tekrar hatırlayarak ve soluk yardımıyla enerjimizi tıkayan yabancı bağlantıları serbest bırakırız.


Savaşçılar intikam peşinde değildir, onun savaşı kendi benliği ile arasındadır.anıların temizlenmesi adına olabiletsi şart değil ama ferahlatır.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön