Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

sonsuzlukla kacinilmaz randevumuz kaplan


Evimizde doğan ve yaklaşık iki buçuk yıldır yoldaşımız olan kaplanın sonsuzlukla olan kaçınılmaz randevusu gerçekleşti.Evcil varlıklara karşı olduğum için onu hiç bir zaman özgürlüğünden alı koymadım. Ama umursamaz da değildim. Ona karşı her edimimin sorumluluğunu alarak yaptım. Aslında onun gözünden dünyaya bakmaya çalışırken buldum kendimi çoğu zaman. Öfkeliyken birden sakinleşmesine özendim. Uykuluyken bir kaç saniye içinde oyun oynamaya başlamasına. Dilediği gibi çıkıp dilediği zaman gelmesine. İstediği zaman sevmesine ve kendini sevdirmesine özendim. Yokken özledim. Ama varken de bıkmadım hiç bir zaman.


İki buçuk yıllık süre zarfında hiç bir zaman onun sahibi olmadım. Sadece bizimle beraber aynı yolda yürüyen bir yolcuydu benim için.


Şimdi onu belirsizliğe, bilinemezliğe sessizce uğurlamanın buruk hüznüyle doluyum. Ölümün, bir kol boyu arkamızda olduğunu unutmayın. Ve acılarınızı ölümün dokunuşuyla kıyaslayın.Kedi öldü mü ?Tam olarak bilmiyoruz. Ama öldüğüne yönelik bazı bilgiler var.O zaman hikayenin tamamını da duymak isterim.

Kitaptaki Max'in hikayesini hatırladım da, eğer inanmak zorundaysak hikayenin tamamını hesaba katmamız gerekir.Hala yaşadığına inanmakla birlikte şu an burada olmaması gerçeği arasındayım.Belki de alıp başımı gideceğim

Biliyorsunuz ya bir ağrısı vardır gitmenin

Nereye, ama nereye olursa gitmenin

Hüzünle karışık bir ağrısı. (Edip Cansever)Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön