Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

kiliclarimizi ruhumuzun derinliklerinden cekmeliyizBugün değerli bir dostumu ziyaret ettim. Kendisi Wing Chun hocası. Dövüş tekniğine dair sohbet ederken hayatın tamamen bir savaş alanı olduğu gerçeğini bir kez daha fark ettim.


Tatsız bir durumla karşılaştığında dövüş sanatının disiplini sayesinde pek çok insani krizi rahatlıkla aştığını anlattı ve elbette beni de okuluna davet etti.

Konuşmamız sırasında bahsettiği Japon kılıç ustası Miyamoto Musashi'nin kitaplarını okumamı tavsiye etti. Bu adamı gugullarken karşıma 11'inci halefi Iwami Soke çıktı.

"Kılıçlarımızı ruhumuzun derinliklerinden çekmeliyiz" cümlesi ruhuma dokundu.


Soke diyor ki; "Biz kılıçlarımızı ancak ruhumuzun derinliği kadar başarıyla kullanabileceğimize inanıyoruz dolayısıyla önce gereken ruhsal olgunluğa erişmiş olmamız gerekiyor. Öncelikle ruhlarımızı ve düşüncelerimiz eğitmeliyiz. Bu yüzden bizim eğitimlerimiz uzun yıllar boyunca devam eder.


Becerilerimiz sadece ruhunuzu takip eder. Yeterli ruhsal olgunlukta değilsek rakiplerimizi yenemeyiz, kendimizi de yenemeyiz. Öncelikle ruhumuzu geliştirmeliyiz."


Kılıcımı çektiğim yer, ne kadar derindeyse o kadar iyiymiş demek! Eyvallah Soke!bana berbat hissettiren 1 sahne ama....... paralel buldum videoyu bu yazıya
Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön