Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

farkindaligin karanlik yani karanlik madde olabilir mi


Armando Torres'in kitabından "Enerjisel Drenaj" bölümünde CC kozmik ikiliği anlatığı bölümden.


"Görmeleri sırasında, enerji dünyasının küçük ışık noktalarıyla bezeli, geniş karanlık bir alandan oluştuğunu keşfetmişlerdi ve karanlık bölgelerin enerjinin dişil bölümüyle uyuşurken, aydınlık bölgelerin de enerjinin eril bölümüyle uyuştuğunu fark ettiler. Kaçınılmaz olarak evrenin neredeyse bütünlüğü içinde dişil olduğuna ve aydınlık enerjinin, erilliğin nadir olduğuna kanaat getirdiler.


Bu tanımlamayla karanlığı sol tarafla, nagual, bilinmeyen dişil ve aydınlığı da sağ tarafla, tonal, bilinen ve eril biçiminde ilişkilendirdiler.


Gözlemlerini müteakip, kozmik karanlığın kendi üzerinde büzüldüğü ve bundan uzay ve zamanın düzenine kaynaklık eden, gerinen bir kıvılcımın, bir ışık patlamasının dışarı fırladığı sırada gökadasal yaratım eyleminin vuku bulduğunu görmüşlerdi. Şeylerin bir sonunun olması bu düzenin yasasıdır ve bu da evrenin yegâne ve değişmez ilkesinin enerjinin karanlık, dişil, yaratıcı ve sonsuz olduğu anlamına geliyor."Fizik Bilmi derki evrenimizin %74'ü karanlık enerji, %22'si Karanlık Enerjidir. Geri kalan %4 bizim gözlemlediğimiz evrendir. Fizikçiler, matematiksel olarak karanlık maddenin ve karanlık enerjinin var olduğunu biliyorlar ama gözlemliyemiyorlar.


Don Juan ve arkadaşlarının "Farkındalığın karanlık yanı" derken, "Kartalın yayılımlarını" anlatırken acaba karanlık enerji veya karanlık madde ile irtibata geçiyor olabilirler mi?Karanlık Madde


https://tr.wikipedia.org/wiki/Karanl%C4%B1k_madde


Karanlık Enerji


https://tr.wikipedia.org/wiki/Karanl%C4%B1k_enerji


İkisi hakkında bir belgesel


https://www.youtube.com/watch?v=DxMv9UyEkjMSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön