Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ates solugunun basit bir yontemi uygulama


1. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak, dizler hafifçe kırık, bacaklar rahat ama yere sıkıca basar biçimde durun. Parmaklarınız hafifçe kıvrık, kollarınızı iki yana gevşekçe sarkıtın. Belkemiğinizin dik, boyun ve omuzlarınızın gevşek durmasına dikkat ederek, bu iyi duruşunuzu sürdürün. Gözlerinizi yumuşak bakışlarla ileriye doğru çevirin.


2. Şimdi de, perine kaslarını (apış arası, yani, cinsel organlarla makat arasındaki kasları) çekerek ve karnınızı kasarak burnunuzdan soluk alın. Enerji, kasılan bölgeye —bu durumda göbek bölgesine— ısı biçiminde yükselecektir. Isıyı hissedinceye kadar bu biçimde solumayı sürdürün.


3. Ardından, ılık enerjiyi omurganızdan yukarıya, arka yürek bölgesine doğru çekmeye çalışın. Bunu, karnınızı çekmeye eşlik eden soluk almayı sürdürür ve perinenizi çekmeyi bir parça daha yavaşlatırken, belinizin en dar yerini dikleştirerek yapmalısınız. Enerji, güneş sinirağınızın arkasına doğru yükselirken daha da ısınacaktır. Şimdi de, karnınızı kasmanıza eşlik eden soluk almalarınızla, sırt omuz kürekkemiklerinizi omuzlarınızı hafifçe içe doğru bükerek esnetirken, açın. Bu, enerjinizi kalp arkası bölgesinin içine yükseltecek, ve siz ısının kollarınıza ve ellerinize yayıldığını onların zonklaması ya da terlemesiyle hissedeceksiniz. Yüzünüze kan da hücum edebilir. Ama bu normaldir.


4. Bir sonraki soluk alma sırasında ense eğimini düzleştirin. Karnınızı kasmanız gerekir, ancak perineyi çekmenize artık gerek yoktur. Gırtlağınızın arka tarafıyla ve kulaklarınızla— yani, bir bakıma solungaçlarınızla—soluk almaya çalışın, zira artık havadan ziyade enerji solumaktasınız.


5. Art sinüslerden havayı kuvvetle çekerken karnınızı da kasarsanız, soluğunuz doğruca içsel gözünüzün içine girmiş olur—bunun sonucunda, gözünüz ısınır ve bu nedenle genişler. Bu “göz”, alnınızın iki buçuk santimetre gerisinde, burnun hemen üzerinde, iki kaşın tam ortasında ve onlardan bir buçuk santimetre kadar yukarıdadır. Hazır olduğunuz takdirde bu göz zonklayabilir ve açılabilir. Bir şifa çalışması sırasında kimi enerji türlerini Görmek için bu şarttır. Başınızı hafifçe yukarıya doğru kaldırın ve ısının öne—yani, bedenin sıvı yanına—doğru ilerlerken, nemlenmesine izin verin. Gerçekten, alnınıza doğru ılık yağ ya da balın damla damla sızmakta olduğunu duyumsayabilirsiniz.


6. Şimdi de başınızı düz tutun; damlalar yumuşak damağınızda birikecektir. Bu yaşam-verici iksiri yuttuğunuzda, iksir boğazınıza yayılıverecek, bu merkezi açarak aşağılara doğru ilerleyecektir.


7. Bedeninizin ön tarafı için içe doğru soluma bu aşamada karnınızı derinden genişletirken yumuşak bir soluk alma biçimindedir. Böylece Ön tarafınız, siz onu bir şarap tulumunu doldururcasına, enerjiyle dolmuş olacaktır.


8. Ilık sıvı enerjiyi, akciğerlerinizin üst bölümlerini genişletirken soluyarak yürek bölgesine çekin. Bu sizde yumuşak, ince aşk duygularını uyaracaktır. Enerji eriyerek daha da aşağılara ulaşınca, güneş sinirağına çarpıp yanlara doğru akacaktır. Bu ılık akışı masajla iç organlarınızın—solda dalak, sağda da karaciğer, pankreas ve safrakesesi— içine doğru ovun. Soluk alırken karnınızı genişletmeyi sürdürmeyi unutmayın.


9. Enerji, oradan, her iki yandan çaprazvari aşağılara doğru uzanarak üreme bölgesinde toplanır. Karnın genişletilmesiyle yapılan bir soluk alma, enerji gölünüzün tabanını doldurur.


10. Sonunda, soluk verilirken karnın hafifçe kasılmasıyla, enerji dönerek göbeğin arkasındaki istenç merkezinde depolanır.ateş nefesinin çok etkili olduğunu duymuştum

bununla ilgili videolar da var sanırım


Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön