Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

sergio magananin kitaplarindan alintilar


Sergio Magana hakkında kısa bilgi : 2012 de yayınladığı ilk kitabının kapağında "Yeni Castaneda" şeklinde bir tanım ile çıktmıştır. Kaybolmaya yüz tutmuş ve '6. Güneşin Şafağı' ile (2012 yılında çıkan kitabı ) bilginin yayılmasını öngören kehanete uygun olarak Mexica-Aztek bilgeliğini yayıyor. Tüm eski büyücüler gibi kan ve soya çok önem veriyor ve yarı Aztek yarı ispanyol fetihçilerinin kanından gelişinin bu kehaneti pekiştirdiğini beliritiyor. (dedesi Meksikada çok ünlü bir politikacıydı). Bu teknikler gerçekten de daha önce hiç biryerde yayınlanmamıştır. Özellikle su ve obsidyen ayna ile çalışma, rüya görme için pratikler ve nagual hayvanlarımız, vb. UNESCO tarafından Toltec kültürünün yaşayan mirascısı olarak seçilmiş olup, bu noktada bilgiyi yayıyor ve kültürü koruyor. Aztek şefinin 1521 yılındaki kehanetine göre ta ki 6. güneş doğana kadar Toltec bilgileiğini gizleyelim demesi, onun kitabını yayınladığı 2012 yılına denk düşüyor. ve "Azteklerin asıl mirası altın değil bilgidir" diyor. Bir çok bakımdan kendisini doğru bir tonal olarak görüyor.


CHAC MOOL’un ÖZETLEME TEKNİĞİ

TEZCATZONCATL

Gece uyumadan önce bu pozisyonda kendinizi Doğu-batı eksenine ayarlayarak yüzünüzü Doğu’ya çevirin. Egzersize başınızı sola gelecek şekilde başlayın. Baş ve orta parmaklarınızı karın çakrası bölgesinde halka şeklinde birleştirin. Bu bölge (navel), uyanık durumunuzda Nagualın yerleştiği yerdir. (Tonal ve nagual gece ve gündüz sürekli yer değiştirirler). Bu resimdeki Chac mool figürü Maya dilinde “rain bowl” “yağmur çanağı” anlamına gelmektedir (heykelin elinde tuttuğu gibi). Bazı heykellerde ellerinde obsidyen bir ayna vardır ki onlar Tezcatzoncatl yani “aynayı bilen grup” olarak adlandırılırlar. Bu heykeller, insanlara bu egzersizin nasıl yapılacağını göstermek için inşa edilmişlerdir ve bu açıdan bakıldığında yoga hareketleri işlevine sahiptirler. Yeni başlayanlar parmaklarını karın çakrası bölgesinde halka şeklinde birleştirerek, daha ileri uygulayıcılar bir su çanağı ile, uzmanlaşmış olanlar ise obsidyen ayna kullanırlar.

Burnunuzdan nefes alırken diğerlerinde bıraktığınız kendi enerjinizi geri alma niyetinizi zihinsel olarak ifade edin. Ağzınızdan yavaşça nefes verirken ise başınızı sağa doğru çevirin ve diğerlerinin sizin içinizde bıraktığı enerjiyi geri vermeye niyet edin. Bunu ilk nefes sayın.

Şimdi heykelde de görüldüğü üzere başınız sağa doğru döndü. Burnunuzdan nefes alırken yine enerjiyi kendinize çekme, ağzınızdan nefes verirken de başınızı sola doğru çevirirken size yatırılmış (deposited) enerjiyi geri vermeye niyet edin. Bunu bir diğer nefes tekrarı olarak sayın.

Bu işleme devam ederken balınız sağa ve sonra sola doğru dönükken 13 nefes saymış olacaksınız. 7 sol için, 6 sağ için… Şimdi biraz dinlenin ve bu 13 setlik nefesi toplam 4 kez tekrarlayın. Sonuçta tüm nefesler, birlikte New Fire, Yeni Ateşin sayısı olan 52 yani yeni bir rüyaya (yeni bir rüya yaratmaya denk düşen) sayı olmuş olacak.

Hem sözel hem de zihinsel olarak Bir Rüya Savaşçısı olma ve rüyalarınızı hatırlama niyetinizi ifade edin (Tolteclere göre rüyalarda yaratım yaparız ve eğer hatırlayamazsak özellikle istenmeyen rüyalar gerçekliğimiz olur).Nagualınıza eğer bir sinekkuşu (hummingbird) görürse onu takip etmesini söyleyin ve ikisi birlikte kehanet yaratmak için mavi sise girsinler. (Tolteclerde rüyada mavi renk, kehanet rüyası demektir).

Sergio Magana (2012). 2012-2021: The Dawn of The Sixth Sun (6. Güneşin Şafağı). P. 116-118


GENÇLEŞMEK VE YAŞLILIĞI ÖNLEMEK İÇİN DOLUNAYDA YAPILCAK RİTÜEL

Toılteclere göre kan akışı deveranı gençleşmeyi sağlar ve kadınların erkeklere göre daha genç kalmasının sebebi kan deveranının oluşu, menapozdan sonra birden yaşlanma sebepleri ise, bu kan deveranının artık olmamasıdır. (Bu egzersiz, kanla çalışmayı ve kalp atımının yavaşlamasını içermektedir. Sağlık sorunları olanlar, uygulamadan kendileri sorumludur).

Gözlerini kapa ve burnundan 7 kez nefes al ve ağzından 7 kez de ver. Bu bir döngüyü tamamlayacak.

7 döngü, bir harekettir. Bunu 4 harekete yani 28 e tamamla. Yani AY’ın sayısına…

Ay’ın taç çakrandan girdiğini vizualize et ve Dünya (Toprak) da ayaklarından girsin ve ikisi kalbinde birleşerek bir ATEŞ YILANI, Yezcoatl, yaratsınlar. Tüm bedenini dolaştıkları süre boyunca iyileştirici ve dönüştürücü bir etki yaratarak, kalbine geri dönsünler.

Evvela, onu KARACİĞERİNE AL. Yaşamın boyunca orada toplanmış öfke ve hasarı öğütmesini söyle.

Birkaç dakika boyunca bu ateş yılanının Karaciğerini temizlemek için orada kıvrılarak dolaştığını hayal et

Sonra onu midene al ve yaşamın boyunca üstesinden gelemediğin tüm travmaları ve midendeki fiziksel hasarları öğütsün. Birkaç dakika boyunca onun kıvrılarak dolaştığını hayal et

Sonra aynı işlemi akciğerlerin için yap. Yılan ikiye bölünsün ve her biri bir akciğere gidip oradaki kasveti ve üzüntüyü öğütsün.

Eğer başka bir organında bir sorunun varsa, ateş yılanını oraya gönder

Şimdi ateş yılanı yine kalbine döndü. Ondan yaşlılığı ve kalbindeki herhangi bir hasarı öğütmesini iste.

Bunun olduğunu hissettiğinde, 1 e kadar say.

Yılanı bir kez daha kalbinde hisset ve kalp atışlarının yavaşlamasını ve yılanın tüm yaşlılık enerjisini ortadan kaldırmasını söyle.

İkiye kadar say.

Yılanı bir kez daha kalbinde hisset ve kalp atışlarının yavaşlaması ve yılanın tüm yaşlılık enerjisini ortadan kaldırmasını söyle.

Üçe kadar say.

Bu işlemi 13 e kadar yap. (BU ESNADA KALP İYİCE YAVAŞLAYACAK. LÜTFEN KALP SORUNU OLANLAR DİKKAT ETSİN)

Bu teknikle, Antik Meksikalıların “ UYANIK RÜYA GÖRME HALİ” dedikleri duruma ulaştınız. Bedeniniz neredeyse felç oldu ve uyanık rüya görensiniz. Elleriniz ve ayaklarınız ağırlaşacak sanki onları hareket ettiremiyormuşsunuz gibi… Bu durumda yaptığın herşey, mağaranızın derinliklerine gideceğinden, sıradan canlandırmalardan çok daha güçlü olacak. (mağara ile bilinçdışımızın alt dünyaları kastediliyor)

Felç halini ortadan kaldırmak için, gözlerinizi açmadan kalbinizdeki yılanı sol işaret parmağına doğru yumuşakça aşağı yukarı hareket ettirin.

SAĞ ELİNİZE BİR İĞNE VEYA İĞNE BENZERİ BİR ŞEY ALIN VE SOL ELİNİN İŞARET PARMAĞINDAN KANINIZI AKITIN. Orijinal ritüelde Maguey dikeni kullanılır. (Merak eden için, kaktüs benzeri bu bitki sokaklarda dahi kendiliğinden yetişiyor).

Şimdi sol elin işaret parmağından bir damla kan akıtarak de ki: “ KANIMLA BERABER TÜM ÖFKEM, KORKUM, TRAVMAM, ÜZÜNTÜM, HASTALIĞIM VE YAŞLANMAM GİTSİN VE TÜM BEDENİMİ TEMİZLEYİP YENİLESİN.”

Sonra yeterince büyük bir damla kan alarak bu sembolü, YANİ TOPRAK-DÜNYA ANANIN SEMBOLÜNÜ, TONANTZİN’ İ ÇİZİN. (artı işareti etrafında dört eşit daire olan). Sonra Dünyaya deyin ki “SUNDUĞUM BU KAN, YENİLENMEK VE İYİLEŞMEK İÇİN…”

Bu ritüel AYDA BİR KEZ YAPILIR. Dolunay günü, 1 gün önce, veya 1 gün sonra. Bununla berber, eğer isterseniz 3 gün boyunca da yapabilirsiniz. Unutmayın 3 sayısı Nagual dilinde Yezli, yani Kan demektir. Böylelikle, kutsal matematikle hizalanmış bir eylem yapıyorsunuz. BUNU SAKIN 3 GÜNDEN FAZLA YAPMAYIN.

Sergio Magana (2016). Caves of Power (Gücün Mağaraları). pp. 49-53.Nagual Toltec dilince "bilge", yani "karaciğerine hakim olabilen" demektir. İyi bir nagual (kişi nagual değil, hepimizde var olan nagualımızdan söz ediyor), topluma hizmet eder, ciddi, dürüst ve her türlü aşırılıktan uzaktır. Karaciğerine hakim olabilen demek, altdünyalarımızın demirlediği karaciğerimizde bulunan öfkeye hakim olabilmek demektir. İyi bir nagual, güvenilir bir koruyucu, gözleyen, muhafaza eden, yardım eden ve kimseye zarar vermeyendir. p. 39. Ölümden sonra çicek açmak demek, ruhun kalp bölgesinden çıkması ve karmaya katılMAMAK demektir. Karaciğerine hakim olamayanların ruhu karaciğerinden çıkar ve böylece ya öldükten hemen bir gün sonra döngüye dahil olur yani yeniden bedenlenir ya da kendi altdünyalarında hapsolurlar ki bu çok acılı bir süreçtir. p.34. Nasıl altdünyalara hapsolunur? Aşırı duygu ile. Aşırı bağımlılık, aşırı acı ve aşırı öfke deneyimlemek çiçek açmayı engeller..

Sergio Magana. (2012) The Dawn of The Sixth Sun.Silhak :)selam


Otantik büyücülük uygulamalarına bir dönüşmü var?:))


Bakalım eski büyücü kuşağına enerjetik olarak başka kimler kendini yakın hissediyor :)))Selamlar Öteki :)

Yok ya eskilere meraklı oldugumdan değil. Sergio Magana'nın ingilizce kitaplarından çeviriler yapılıyorda, bilgisel kaynak olarak buraya aktarıyorum, Sergio Magana kimdir diye sorabilirsin, bu konuda facebook grubunda kitabı okuyan arkadaşımız daha ayrıntılı bilgiler veriyor, (ayrıca ilk mesajın başına yazar hakkında bilgiyi bende ekledim)

Sen oraya üye değilsin sanırım Öteki, istersen katıl, orası daha aktif.


https://www.facebook.com/groups/sessizbilgi/Yok uye değilim.bilgilendirme ve öneri için tesekkürler.


Yeni bir kayıt oluşturmayayım kartalin yayılımları herşeyi kabul eder ayrım yapmaz :))biliyorsun


Enerjimizi verimli kullanalim:)


Sevgiler...Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön