Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

gunluk yasam pratikleri 1


Kızgınlık, öfkelenmek, tepkili davranışlar, hemen hemen her ilişkide benzerlerini bulabileceğimiz bir iletişim şekli, neden bazı insanlar kızgın ve öfkeli davranışları anlar, normal yolla söylenen bir ifadeyi anlamaz?

Mesela ona yapmaması gerek birşeyi anlatmak için kızgınlık göstermemiz gerekir, normal şekilde söyleyince umursamaz, peki böyle insanlara karşı kontrollü çılgınlığa ne kadar devam edilir :) ?

Bir ömür boyu böyle biriyle yaşayıp, kontrollü öfkelenme çılgınlığı bize enerji kaybettirmez mi?Bunun en büyük sebebi aileden ya da anneden belki de öğretmenlerinden böyle öğrenmiş olması. Kendine kızıldığında dikkatini daha çok verebiliyor. Ya da ciddi bir şey olduğunu düşünmesine sebep oluyor kızıldığı zaman ve dinlemesi gerektiği konusunda şartlanmış durumda.Kaybettirir oyleyse at gitsiiin at gitsiin;D saka falan.... asiri guzelliktende anlayabiliyo ayni kisiler.ama bi insanin kafasida hep asiri guzel olamazki.herzaman canim cicim sekerim olmazki aaaa bunalir insan ayol. Her sey aileden der gecerim. Bunu son 6 ayda (belki + 9ay daha) iyice bi anladim. Mesela colugumu cocugumu evlendrcek olsam aile cok onemli aile diyip dururum. Insan buyutmeden anlamaz yavrum. Aaaah ahh.. Bide su var. Anasina bak kizini al mukemmel dogru bi atasozumuz. Anamin aynisiyim vallahiz sürme sanatı :)Sanat manat hikaye. Huydur ceker boktur kokar. Sende ananin kizisin kabul etgüzel bir özetleme degilSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön