Sessiz Bilgi » Genel

ENERJİ VAMPİRLERİ

(26 mesaj(lar))
 1. musa

  Seyirci
  Posts: 5

  offline

  Enerji vampirleri kendi enerjilerini üretmek yerine başkalarının enerjilerinden beslenirler. Prazit gibidirler. Günün sonunda kazanan onlar, kaybeden siz olursunuz. Onlar sizinle olan beraberliklerinden dolayı kendini daha iyi hissederken siz iyi hissetmezsiniz. Elbette Çare var, Herşey enerjiden ibaretse, enerjimizin efendileri bizleriz. Bedeninizde ve auranızın etrafında akan enerjinin sadece kendi sınırları içinde kalmasını sağlarsanız; ne enerjiniz dış güç tarafından çalınabilecek, nede dışarıdan içeriye bir sızıntı olacaktır. çigong

  2 yıl önce #
 2. Anonim

  Kayıtlı değil

  online

  teşekkürler. Biraz daha açık ve uzun bir açıklama yapabilir misiniz?

  2 yıl önce #
 3. musa

  Seyirci
  Posts: 5

  offline

  Eski Çin efsanelerinde erkekleri baştan çıkararak onların kuvvetli cinsel enerjilerini çalarak kendi ölümsüzlüğünü pekiştiren cadılar (huli jing) bahsedilir. Bunun dışında işin karanlık tarafında yer alıp insanların enerjileriyle oynayan enerji ustaları da var. Buna büyü de denebilir. çigong öğretisinde negatif çigong denir.Enerjinin bütünün hayrına değil, kişinin zararına kullanılan yönelik olduğu için. Normal insanlarda ise birinin enerjisini emmesi için enerji ustası olması gerekmez. Sürekli aynı ortamı paylaştığınız insanlardan sürekli olumsuz düşüncelere sahip olan, sürekli hasta ve problemli insanlar varsa, onlarda enerjinizi sömürmek için oradadır. Bunların çoğunda kasıt yoktur.Enerji vampirlerini savurmanın türlü yolu vardır. Bunlardan en güçlü olanı meditasyonun kendisidir. Meditasyon esnasında yada özel olarak tekrarlanan şifa tonlamaları ve mantraların gücüde inanılmazdır. Evinizde en sevimli dostlarınız kediler bile sizi istenmeyen güçlerden koruyacak tılsımlara sahiptir.

  2 yıl önce #
 4. Anonim

  Kayıtlı değil

  online

  Teşekkürler.

  2 yıl önce #
 5. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  VAMPIRLERE KARŞI ENERJİK GERÇEKLER

  Enerjik gerçeklerde kişinin ilk olarak kendi yaşamöyküsünü gözden geçirmelidir.boylece doğumundan bu yana içinde bulunduğu her durumu gözden geçirebilecektir.

  Bugünden geriye doğru bir yol izleyerek Kendisini tekrara sokan ilişkileri inceleyerek enerjisini emen duygu tiplerini görür.kendisini her tekrar ettiğinde göreceği kendi kısırdöngüsüdür.bu durum dünyaya bakışını giderek katılaştırır.

  Yaşamımızda üstesinden gelmemiz gereken kişisel önemimiz ve kibrimizdir Sürekli birilerinin bize bır şeyler yaptığını düşünerek zamanımızı ve enerjimizi tüketiriz.

  İkili ilişkiler  ve sosyal çevreden gelen bağıl linkler  bizi istemediğimiz durumlara sokar.
  Sürekli sözler verip sözler alırız.Kendimizi yaptıklarımızı,yapacaklarımızı  anlatır dururuz.

  Insanlara bizi sorgulamari için imkân yaratırız gerçekleştiremediğimiz projeleri gerçekleştirmişiz gibi anlatırız yalana başvururuz sonrada söylediğimiz yalanları unutur Kendimizi açık ederiz.

  Çevremizde yakınan ınsanlar,sürekli hastalıktan motivasyon kayıplarından bahseden insanlarda aslında bizden farkı yoktur onlarda kendi rutinlerinin esiridir.

  Enerji kayıbımızın nerden kaynaklandığını iyi analiz etmek için başkalarına değil kendimize kendi yaşamöykümüze bakmamız gerekmektedir.Böyle yapmazsak sürekli insanları yargılar dururuz.

  Bu kısmen bizi rahatlatir.sorun bizde değil nasıl olsa diyip aynı şeyleri tekrar edip dururuz.

  Insanlarla kurduğumuz ılişkilerde enerjetik lifçik bağları oluştururuz

  Her türden duygu tipleri enerjimizi kozamızın Dış çeperine doğru iter. (Dış çeper derken aslında kabuğu iç kısımında bir portakal gibi düşünmek gerekir) bedenimizin dış çeperine doğru itilen enerji dış çeperde birikerek giderek katilaşır.

  Dış çeperde biriken enerjimizi tekrar bedenimizin canlılık merkezlerine geri döndürmek hayati önem taşır bunun içinde yaşamöyküsu özetlenmelidir. (Sitede bu konuyu içeren yeterli bilgi vardir)

  Yani aslında birilerinin bize ne yaptığı değil bizim kendimize ne yaptığımızdir buna bakmalıyız.

  ENERJİ VAMPIRLERININ AÇIMLANMASI

  En büyük enerji vampiri uçucudur.Evrenin derinliklerinden gelip bizim türümüze musallat olmuştur farkındalık zırhımızı kemirerek başımızın üstünden ayak tabanımıza Kadar kemirir.

  Ayak tabanımızda durur hepsini alırsa ölürüz.ayak tabanımızdaki enerji tipi tamda kişisel önem ve kibrimize ait enerji tipidir arada bir sarsıntılar yaratarak açığa çıkan enerji parlamalarıni yiyerek yaşamını sürdürür uçucu açlık korkusu çeken bir varlıktır

  Farkındalığı olan ama disiplini olmayan bir varlıktır en büyük korkusu farkedilmektir.kendi zihnini bize vererek sürekli bizi meşgul edegelmiştir yanı aslında zihnimiz bize ait değildir uçucu zihni ikicilik endişe korku kasvet  iddiacılık açlık korkusu sarmalinda bizi tutmaktadır.

  Kendimize ait zihnimiz ise durugörü sadelik esenlik ve bütünluklu algılamızı sağlar.
  Kendi zihnimize tekrar sahip olmak ıçin tüm yaşamımızi disipline etmek gerekir.Yaşamımızı disipline etmek ve algılama özgürlüğüne ulaşmak için enerji gerçeklerini uygulamak gerekir.

  Amacımız uçucuyu yargılamak değildir evrenin avcı yırtıcı karakterine uygun hareket etmektedir enerji enerjiyle beslenir.evrenin işleyişiyle Ilgili önvarsayımlarda bulunmak bizi yanılgıya götürür bizler algılama özgürlüğüne sahibiz tek gereksinimimiz bunun için gerekli enerjiyi bir araya getirmek için savaşmalı uçucudan ve onun zihninden kurtulmalıyız.

  INSANLARDAN ENERJİ VAMPIRLERI GIBI BAHSETMEK

  Insanlar doğal iz sürücülerdir doğumumuzdan itibaren çevremizi takip ederek ebeveynlerimiz ve öğretmenlerimizden nasıl davranacağımızı öğreniriz.bizi formatlayanların bileşkesiyiz aslında.

  Çıkarlarımız için birlikler oluştururuz iletişim kurarak ılişkilerin çatışmalı doğasına uygun pozisyonlar alırız.kumpaslar konsensuslar çıkarlarımızı korumak için bütün enerjimizi ışe koşarız. Bu sırada enerjimizin tamamını tüketiriz.

  Vampir aslında küçük çıkarları için kendi yarattığı metaforun esiridir.
  Insan kardeşlerini sözcüklerle afsunlamak karabüyücülüktür kişi karabüyücülükle uğraşmaya başladığında

  Hertürlü pislikte içine sızar.böyle bir tercihi sürdürmek için yine enerjiye ihtiyaç vardır aslında attığı taş ürküttüğü kurbaya değmez.
  Ama böyle bir yol tutanlara söyleyecek sözümüz yok evren hertürden varoluşa hizmet etmektedir.

  İnsan uçucu tarafından evrimi kesintiye uğratılmış bir türdür.enerji vampiri diye tarif edilen insanlar aslında uçucunun zihniyle hareket etmektedir.algilama özgürlüğü hepimize açıktır tek yapmamız gereken enerji gerçeklerini uygulamaktır böylece bizi tüketen enerjimizi emen aksatan ağırlaştıran hertürden motivasyona karşı tetik oluruz uyuz ve uyuşuk durumdan kurtulup gerçek avcı tinimize ulaşırız.

  MEDİTASYON BU DURUMU DEĞİŞTİREBILIRMI?

  Meditasyon ve benzeri uygulamalar iç diyaloğumuzun kararmasına ve tekrarlarımızdan kurtulmamıza yardım edemez uçucuyla başetmek ıçin topyekün değişmeliyiz.
  anlık aymalar doğası geteği geçicidir kalıcı bilginin bize doğru sessizce akması için içsel sessizlik yakalanması şarttır.

  Bunun için enerji gerçekleri tek geçerli yoldur
  Meditasyonu tercih edenlere bişey diyemeyiz

  Sevgiler :)

               

  1 yıl önce #
 6. Kuthan

  Çömez
  Posts: 28

  offline

  Her ogreti kendini tek geciyor ne tuhaf..

  1 yıl önce #
 7. slhak

  Editör
  Posts: 866

  offline

  @Oteki
  meditasyon ile içsel sessizlik arasındaki fark tam olarak nedir? Yukarıdaki açıklamandan tam anlayamadım. Ikisi içinde uygulama örnekleri veya açıklamalar verebilir misin?

  1 yıl önce #
 8. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  Selamlar kuthan :)

  Sende haklısın herkes meselesine bastığı zeminden hareketle bakıp onu savunur.

  Bizimkisi bir öğreti değil aslında bu hepimize birebir uyan butun insanogullarina ait olan bişey enerji gercekleri kimseye ait degildir her varlik derinlerinde varolusunun nedenlerini ve burada ne aradığınin cevaplarini aramaktadir.

  Bu daha çok algilayıcı olan bizlerin sonsuzluğun bir parcası olduğumuzu yeniden hatırlamak ve yine parcasi olduğumuz sonsuzlukla butünlesmenin araçlarını kullanarak ona tanık olmaya calışanlar icindir.

  Enerji gercekleri onu kullanmak ısteyenler icin öylece durmaktadir  Herkese açiktır.

  Güzel olan tarafı deneyimlenmeden üzerine konuşulmasının birşey ifade etmemesidir.yani öyle sallamaca yapılamıyor.

  Enerji gerçeklerinin bütün adimları tek tek uygulayan tarafından deneyimlenmesi gerekmektedir.teorik olarak uzerinde konusmak pek bisey ifade etmez.

  Deneyimlerimizi günlük dile çevirmek hayli zor dilin imkanlarını izin verdiği ölçüde kullanarak anlatmaya çabalasakta Herkes bu deneyimleri kendisi yaşamak zoründadır.

  Bilgiyle temas gönüllülük esasına göre olusmuyor bu durum bizim tasarrufumuzda değil kimseye bişey ögretemeyiz ustalar aramak cıraklar kabul etmek Enerji gerçeklerine uymuyor sonsuzun islerine müdahale edilemiyor.

  Bu bir tercih sorunu değildir o yuzden gönüllülere yer yoktur tinin kime dokunacağıni bilemeyiz kimseye paye veremez rol bicemeyiz

  Ancak istersek deneyimlerimizi paylasabiliriz.

  Sevgiler:)

   

  1 yıl önce #
 9. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  Selamlar silhak :)

  Icsel sessizlik buyuculukte herşeyin dogdugu yerdir.başka bir deyisle yaptıklarımızın Hepsi bizi ona götürür.

  Dünyayı durdurmanın yolu iç diyaloğu kesmeden gerçekleşmez ve bu başarılmalıdır.

  Düşüncelerimizin sürekli eşliğini durdurmak zorundayız.

  KIRILMA NOKTASI

  bu başarıldiğinda enerjiyi evrendeki akışı içinde görürüz.içinde bulunduğumuz dünyayı iç diyaloğumuzla ayakta tutarız.(şu anki bilesim noktası)onu susturmayı başardığımızda bileşim noktamız kayar ve algının önündeki engel kalkar gize tanık oluruz ve enerji gerçekleri informatik olmaktan çıkar.

  MEDITASYON

  Birçok meditasyon yöntemi vardır ruhsal arinma düşüncelerin  düzenlenmesi günlük motivasyonu artirmak için müzik eşliğinde yapılan ve daha bir çok değişik yöntem vs.

  Enerji gerçekleriyle görünürde benzerlik iceriyormus gibi gozüküyor ama aslinda yok

  Benim yaptığım bisey değil neditssyon.ben icsel sessizlik çalışması yaparim ve enerjiyi görürüm tanik olduğum şey evrendeki enerjidir ve başka dünyaları algılamaktır.

  (Konu aslinda butunluklu bir bakıs açısıni gerektiriyor yaşami kalabaliklar içeren ve kusursuzluğu aramayan biri ucucunun kiskacindadir)

  Içsel sessizlik öyle 3-5 dakikada gelmez saatlerce sabit bakma gerektirir bir yerden başla süreyi uzat mutlaka kendi eşiğine ulaşırsin

  Sevgiler:)

  1 yıl önce #
 10. slhak

  Editör
  Posts: 866

  offline

  Teşekkürler Oteki,
  Anladığım kadarıyla meditasyon hakkında derinlemesine bilgin yokmuş. Aslında meditasyon tabiri çok genel bir kelime hatta bunu Castaneda uygulayıcıları arasındada kullananlar var fakat bununla ne kastedilmek isteniyor, tam belli değil, yani kişinin kendisinde oluşan bir durum sanırım. Ayrıca @Oteki, sende içsel sessizlik çalışması yaptığını söylemişsin, anladığım kadarıyla, iç diyaloğunu kesip ve bunu sürdürerek ulaştığın bir durumu kastediyorsun?, ve meditasyonda bu yönde gelişen bir çalışma diye biliyorum.

  Şimdi konu başlığında açıklanan enerjimizin çekilmesi durumu başka insanlar tarafında gerçekleşen bir durummuş, cinsel cazibeler, şikayetler, uyuzluklar, vs. ile yapılan enerji çekme eylemi diyor ama, bu konu daha çok küçük tiranlarla ilgili olabilir (Castaneda kitaplarında bahsediliyor). Diğer taraftan, @Oteki'nin bahsettiği farkındalığımızın yağmalanması durumunu anlayabiliyorum. Burada @musa'nın çözüm olarak sunduğu meditasyon uygulamasına @Oteki işe yaramaz demiş, ama seninde söylediğin gibi çok çeşitli meditasyon uygulamaları var ve hatta Castaneda'nın kendi grubunun tavsiye ettiği meditasyon çalışmaları, uzak doğu uygulamaları falan vardı. Benim bildiğim meditasyon çalışması, kabaca, iç diyaloğun kesilmesi ve bunu sürdürmeye çalışma durumu. Diğer taraftan Castaneda kitaplarında da, içsel sessizlik yürüyüşü diye anlatılan çalışma var, dikkati içsel konuşmadan uzaklaştırarak uygulanan bir çalışma. Sonuçta burada amaç, kendi zihnimizin ürettiği parazitleri yok etme çalışması. Fakat bu durum bir anda uygulanan bir yetenek değil, kendimizi zorlayarak ulaşılan sessizlik sürelerinden oluşuyor. Fakat bazı meditasyon türleri var, mesela zihinsel birşeyler düşünerek veya canlandırarak uygulanan çalışmalar, aslında meditasyon kelimesinin anlamına göre "derin düşünme" ile ilgili olanlar bunlar oluyor sanırım, bu tür çalışmalar çok fazla zihinsel parazitler içerebilir, tam bilmiyorum yinede. Ayrıca meditasyon uygulayıcıları genelde belirli bir mekanda ve belirli bir zamanda çalışmalarını uyguluyor, ama Castaneda'nın bahsettiği içsel sessizlik durumu, yaşamınızın her anında kullanılabilecek bir uygulama.

  1 yıl önce #
 11. Kuthan

  Çömez
  Posts: 28

  offline

  Oteki, evrendeki enerjiyi gorup baska dunyalara tanik olurum demissin. Kitaplardan yola cikarak soruyorum. Peki gorduklerinle ne yapiyorsun? Onemli olan buymus oyle vurguluyordu dj.aptallarda goruyor. Gormenin bir olayi yok. Gorduklerinle ne yaptigin esas konu gibi bir seyler diyordu.

  1 yıl önce #
 12. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  Selam kuthan :)

  Savaşci yolundan gitmeden önce bende yeterince aptalĺık yapmıs biriyim.Enerji gercekleriyle tanıstıktan sonra bu aptalliklara son verdim diyebilirim bu yıllara yayilan bir mucadeledir ve yasam boyu sürmeye devam eder.

  RUYA ÇİFTİ

  her insanin bir ruya cifti vardir kullanilmadiğı sürece öylece durur enerji gerceklerini uygulayarak bu cift güclenir (rüya görme calışmalari) birgün cift özgur kalir ve kisiyi saniyeler içinde başka dunyalara tasır bu her büyücunün özlemini cektiği bir seydir bileşim noktası ne kadar esnerse farklı dunyalari deneyimlemede artar.

  BAŞKA DÜNYALAR

  O dunyalarda bizim dunyamız gibi icinde eylem ve edimde bulunulabilecek dunyalardir.baska dunyalari deneyimlemek icinde zaman gecirmek mumkundur bunlari deneyimledim.sonra başladigim yere geri döndum.oraya yerlesip  tarla tapa almayi dusunmedim :))ancak oralarda kalmakda mümkündur.

  Baska dünyalarinda cekim gücleri bizim dunyamiz kadar fazladir ayni zamanda iyi bir iz sürücü olmamız gerekir geri donemeyip oranin cekim gücune kapilıp kaoanada kısılabiliriz.

  2.DIKKATTE KALMAYI BASARMAK

  Enerjiyi gormek gize tanik olmaktır.savascilar yıllarca bunun icin mucadele ederler bu şu anlama gelir artik tonalin icinde (1.dikkat)varolurken aslinda savasci artik 2.dikkatte kalir su an sana bunlari yazarken bile 2.dikkatte olduğumu soylesem senin icin bisey ifade edermi?

  Bu ayni zamanda 2 yerde birden olmak gibidir bir yandan tonale bakip ayni zamanda sonsuzun tasarimi olan tonaldeki enerjinin akisini gormektir icine bindigin arabanin oturdugun sandalyenin akışkan enerjinin bir parcasi oldugunu gormektir.

  IZ SÜRÜCÜ OLMAK

  Evet simdi aptallarin yada meczuplarinda gordugu ama onemli olan gorduklariyle ne yaptıklari meselesine gelelim.

  Bazi insanlarin (meczuplar ,bazi travmalar yasayanlar,uyusturucu kullananlar da sayilabilir)
  Bilesim noktalari daha esnektir ve enerjiyi gorebilirler ancak gordukleriyle başa cikamazlarsa yasamlari altust olur bilesim noktasinin esnekligi yetmez eger kisi savasciysa iyi bir iz surucu olmalidir bu savascinin tam bir ozdenetim ve disipliniyle mumkundur.

  Bu ozdenetim hic bir an elden birakilamaz 1.dikkat (tonal)savascinin matrisidir tonalini olasi en iyi sekilde surdurur iz sürmesi disiplini onu baska dunyalardada dikkatli kilar.

  Bilesim noktasinin kayislarini denetlemek savasçi için onemlidir.baska dunyalardan sag salim geri donmek icin denetim sarttir.

  Bu deneyimler arttikca daha uzak noktalara yolculuk mumkundur ve bunun niyetindeyim gittigim dunyalari ben secmedim bilesim noktasi kayiyor ve cift ucarak oraya gidiyor.ancak gidilen yeri bilesim noktasi olarak  imlemek ve daha sonra tekrar gitmek mumkundur bu yapildiginda buna denetim yani iz surme denir.

  3.DIKKATE ULAŞMAK :))

  Bizlerin bu dunyada hasretini cektigi birsey yoktur.biz zamanimizi dolduruyoruz.
  Ve ne icin bekledigimizi biliyoruz

  Bizler icinde yasanacak bir dunya aramiyoruz.gozunu 3.dikkate dikmis savascilariz kozamizdaki yayilimlarin tumunu birden yakip mutlak ozgurluge ulasmak niyetindeyiz o gun gelene kadar.

  Enerji gercekleri bize yeterli avadanliği saglamaya devam edecektir baska bir seye ihtiyacimiz yoktur.

  Sevgiler :)

  1 yıl önce #
 13. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  Tekrar selamlar silhak ;)

  Meditasyon konusunda derinlemesine bir bilgim yok yüzeysel bir bilgi benimkisi haklisin.

  Genelde new age ve bazı öğretilerin önermeleri arasında yer alan bir yöntem meditasyon

  İçsel sessizlik farklı bir yöntem bu büyücülükte  herşey demek aslında .

  bu başarılmadan dünyayı durdurmak mümkün değildir.

  MESELEYI ENERJI GERCEKLERI BAĞLAMINDAN KOPARMADAN ELE ALMAK

  Içsel sessizlik calismasi yapmak enerji gerceklerinin diger uygulamalarinida yapmayi gerekli kilar yada kılmalıdir.

  Meditasyon ve ona kaynaklik eden inanc dizgeleri 1.dikkatin tonalin argumanlari arasinda yer alir.

  Benim kriterim belli mutlak özgürlüğüme hiznet ediyornu etmiyormu kafa karisıklığına gerek yok hedef sonsuzluğa çikmak icin enerji gercekleri yeterlidir.

  Diger uygulamalarin geçici aymalarina ayıracak zaman yok zaman ayıranlarada diyecek birşey yok tercihler var sadece.

  Seninde yazınin sonunda belirttiğin gibi icsel sessizlik yasamımızin her aninda yapılmasi gereken bir uygulama.

  Sevgiler :)

  1 yıl önce #
 14. slhak

  Editör
  Posts: 866

  offline

  tekrar teşekkürler Oteki :)

  1 yıl önce #
 15. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  Paylasımın için bende tesekkur ederim slhak :)

  1 yıl önce #
 16. Kuthan

  Çömez
  Posts: 28

  offline

  Oteki, sizi gozum bir yerden cok fena issiriyor kuzum

  1 yıl önce #
 17. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  Kuthan :) nereden olabilir

  1 yıl önce #
 18. Karga

  Görücü
  Posts: 329

  offline

  Sol gözün mü ısırıyor sağ mı?

  1 yıl önce #
 19. rumana

  Editör
  Posts: 832

  offline

  Hmm benimde isiriisiriveriyorr..

  1 yıl önce #
 20. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  bu acıveren gözfetişsel bir durum neden gözünüzle bunu yapıyorsunuz :))

  1 yıl önce #
 21. rumana

  Editör
  Posts: 832

  offline

  Hemen oyle fetisli metisli ayipp ayip aa ;p sizi hemen enerji gerceklerine davet ediyorum oteki beyefendiciim

  1 yıl önce #
 22. Oteki

  Büyücü
  Posts: 92

  offline

  Zaten enerji gerçeklerinin izinden giden bir savaşçıyım

  Ama bir kez daha davet edilmemin hiçbir sakıncası olmaz :))

  1 yıl önce #
 23. ByWii

  Çömez
  Posts: 23

  offline

  Içsel sessizlik için birleşim noktasının kayması ve düşüncemiz durduğu yere gitmesi gerekir. Burdaki asıl mesele içsel sesi susturmaktan çok birleşim noktasının kayması. Bu nedenle birleşim noktasının kayması ile ilgili alıştırmalar gerekiyor. Dikkat yürüyüşü,yapmamalar, karanlık noktaları gözlemlemek gibi kitaplarda anlatılan uygulamalar. Ateşi gözlemlemek, akan suya bakmak, berrak gökyüzüne bakmak bu etkileri yaratır. CC. Kitapların birinde DJ. Sana bir çok şey öğrettiğim yok sadece enerjiyi biriktirmeyi öğreniyosun diyor. Yeterince enerji biriktiğinde dünyayı durdurdun. ... Yani öğretilen tüm uygulamalar enerji biriktirmek için. Sihirli geçişleri bunlardan biri. Özetlemek bunlardan biri.....

  1 yıl önce #
 24. rs

  Büyücü
  Posts: 54

  offline

  Örnek verebilirim; Çiğ yumurtayı poşete koy, sabah işe giderken pantolonunun ön cebine yerleştir, akşam eve dönünce çıkart. Eğer gün içinde kırılıyorsa; yumurtayı poşete koymadan cebine yerleştir, sakın yedek pantalon götürme :)Yumurtayı kırmayıncaya kadar bu uygulamayı yap.

  1 yıl önce #
 25. felaket

  Görücü
  Posts: 262

  offline

  belki; gen bencildir kitabını okur sonra diger kitapları okur

  10 ay önce #
 26. felaket

  Görücü
  Posts: 262

  offline

  belki; gen bencildir kitabını okur sonra diger kitapları okur

  10 ay önce #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

(gerekli)

Kullanılabilir etiketler: a blockquote code em strong ul ol li img iframe.
Etiketleri #etiket# örneğindeki gibi # içine alabilirsiniz.
Resim yüklemek için tıklayınız.

5,724 posts in 861 topics over 110 months by 143 of 1,252 members. Son Uyeler: giriftar, Theoo, Y.E., Yunus-E., Sanchez