Sessiz Bilgi » Genel

Psikedelik Şamanizm - Jim Dekorne

(2 mesaj(lar))
 1. hyau

  Editör
  Posts: 343

  offline

  Olağandışı gerçeklik hallerine bir çok farklı açılardan açıklama getirmeye çalışan, sanrılandırıcı bitkiler ile olan deneyimlerini anlamaya çalışan bir meksikalı.

  Okurken baya zorladım. Metafizik, psikolojik, felsefi ve boyutları açıklamaya çalışırken biraz matematik.

  Kitaptan bir bölüm :

  " İmgesel alem sadece ontolojik olarak gerçek değil aynı zamanda şekli, boyutları ve hepsinden önemlisi kişileri olan bir dünyadır...değişen bilinç halleri ile bu dünyaya girilebilir... "

  " Bu içgörüleri şamanist modelimizle bütünlersek, insanlar için üç ve daha az uzamsal boyutun dışsal, üçten yüksek boyutların içsel olduğunu görürüz. Bu nedenle, bizim için, üçten yüksek olan bütün uzamsal boyutlar, zihinsel ve psişiktir. Bundan da, dört boyutlu bir varlığın üç boyutlu bir varlık tarafından öznel olarak, içsel bir fenomen olarak, içsel bir ses veya halüsinasyon olarak algılandığı sonucuna varırız"

  http://www.kitapyurdu.com/kitap/psikedelik-samanizm-amp-sanrilandirici-bitkilerin-samanist-kullanimi/104723.html&manufacturer_id=43470

  2 yıl önce #
 2. rs

  Büyücü
  Posts: 54

  offline

  hyau! Bu kitabın baskısı yok; pdf si varmı?

  1 ay önce #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

(gerekli)

Kullanılabilir etiketler: a blockquote code em strong ul ol li img iframe.
Etiketleri #etiket# örneğindeki gibi # içine alabilirsiniz.
Resim yüklemek için tıklayınız.

5,676 posts in 858 topics over 96 months by 142 of 1,086 members. Son Uyeler: hebelek, Nuran, tubarzu, Praetor, mandela17