Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

savascinin yolu


Carlos Castaneda, 12 kitaptan oluşan bir değişim-dönüşüm öyküsünü bizlerle paylaşmıştır. Bu, gündelik dünyanın koşullanmaları sonucu, dünyanın nasıl bir yer ve kendisinin nasıl bir varlık olduğunu bildiğini sanan sıradan bir adamın dönüşüm öyküsüdür.


Yolun başındaki sıradan adam yolu izledikçe sihirli bir varlığa dönüşmüştür. Varlığından haberdar bile olmadığı akıl almaz algı hünerleriyle donatılmış sihirli bir varlığa... Ve dünya da hiç de sandığı gibi bir yer değildir artık, büyülü bir yerdir dünya. Bu yola savaşçının yolu denmiştir. Kendisi dışındaki kişilerle veya koşullarla savaşmak değildir buradaki savaş.


İnsanın kendi zaaflarına karşı, onu sıradan bir insana dönüştüren benliğin bunaltıcı hakimiyetine karşı bir savaştır bu. Bu kitaplar aynı zamanda bir çağrıdır. Bizlerin aslında nasıl varlıklar olduğumuzu keşfetmeye başlayacağımız sonu gelmez bir maceraya çağrı... Başlangıçta sıradan dünyanın sıradan bir adamı olan Carlos Castaneda, bu yolu izleyerek büyülü bir dünyanın sihirli bir varlığına dönüşmüştür. Ve bu dönüşüm herkese açıktır.Evet hepimizin 1 cm küplük sansimiz varSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön