Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ulasilamaz olmak


By zamurito - Posted on 28 Ekim 2009


Bu konu dünyayla ilişkimiz ve dünyayla ilişkimizde tutumlu olmak hakkındadır. Bir savaşçı dünyasının biçimini sıkıp onu değiştirmeye çalışmaz. İlişkide olduğu her şeyde son derece ölçülüdür. Kendini ve ilişkide olduğu hiçbir şeyi tüketmez.

Don Juan, Castaneda’ya saklanmanın, herkes senin saklandığını biliyorsa faydasız olduğunu söyler. Ulaşılamaz olmak saklanıp gizlenmekten çok, oradayken orada olmamakla ilgili bir durum:

“Dünyasını sıkıp onun biçimini değiştirmediği için ulaşılamaz olur kişi. Hafifçe dokunuverir ona, gereksindiği sürece kalır orada, sonra bi iz falan bırakmadan tez ayrılır oradan.”Köyün Delisi tarafından Çrş, 28/10/2009 - 14:55 tarihinde gönderildi.


Evet, yapılması gereken gizlenip saklanmak değil. Ortalıkta olup görünmez olmak. Yani merak uyandırmamak, sıradan olmak, dolayısıyla insanların algısına takılmamak, kalabalıkta 3 saniye sonra unutulacak bir yüz olmak. Ego ve kendini önemsemeyle çok çelişiyor ama zaten ondan da kurtulmak lazım :)Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön