Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

turkiyedeki buyucu topluluklari


Türkiyede don juanlar gibi büyücü toplulukları olduğunu duydum. Hatta bir grup 8-9 kişi bir çiftlik evinde yaşıyorlarmış. bu gruptan tanıdıklarınız var mı? onlara bir şekilde ulaşmak istiyorum. veya bildiğiniz böyle başka gruplar varmı.


ben İzmirdeyim. daha önce bir kadınla tanışmıştım. nagual olduğunu söylemedi ama davranışları ile kendini hissettiriyordu.Türkiye'de üç beş kişi bir araya gelirse büyücü topluluğu kurar zaten. Hatta kuramayanlar tek başına kendini nagual ilan bile edebilir.


Bilmez olur muyuz böyle gruplar. İstanbulda en az 4-5 tane grup var.Şu grup düşüncesi benim de her zaman aklımda. Ama son okuduğum Merilyn Tunneshende'nin Don Juan ve Cinsel Enerji Sanatı kitabı düşüncelerimi daha da değiştirdi. O kitapta Don Juan ve diğer arkadaşlarını daha farklı bir durumda değerlendirdim. Sanki grup durumunda değilde her zaman yalnız yaşıyorlarmış havası vardı. Okuyan arkadaşlarım var mı? Varsa görüşleri nelerdir.?İster bir grup ister tek başına... ne önemi var.. Uygulamaların hedefi erk biriktirmek. Böyle bir araya gelipte sonuçta birbirlerini egosantrik hastalıklara sebep olan gruplar da var. Uygulama grupları oluşturmanın sayısız yararı vardır kanımca. İyi bir grup yürekten fedakarlıklarla oluşabilir."Uygulamaların amacı erk biriktirmek" buna katılıyorum. Grup halinde bir araya gelmenin amacıda uygulama yapmak olmalıdır. Bizim uygulamamız da kendimizi silmek. Buna hizmet etmeyen herşey bizim amacımız dışındadır. Aynı şey tek başına bulunarakta geçerli. O zaman, tüm bunları bildiğimiz halde neden biryerlerde bizim gibi bu aynı amacı hedefleyen insanlar arıyoruz. Bu siteyi kuran arkadaşımız neden daha çok kitleye ulaşabileceği interneti seçti, neden bu siteyi bulup üye olduk, neden herşey kitaplarda yazdığı halde buradaki yazıları okuyoruz. Neden Don Juan çömezlerini seçip, onlara kitaplar yazdırdı. Cevaplar sabırla gelecektir. Buna güvenim sonsuz. "Sabır" Ancak cevapları vermeye çalışmak durumu kişiselleştiriyor...Salih Yılmaz çok düşünüyorsun... ;)

Buna benzer ve daha fazla sorular üşüşmüştü aklıma kitapları ilk okumaya başladığımda. Sonra defalarca okudum. ve her defasında "nasıl olurda bunu göremedim ben" diye şaşırdığım çok oldu tekrar okuduğumda. Okumakla yetinmedim başka şeylerde de izledim kendimi ve dünyayı. Devam etmekteyim tabii ki.

Önce hesabını yap alanını seç karar ver sonra bırak aksın. Nasıl ki kaslar dinlenme anında gelişiyorsa insan bilincide düşünceler dinginleştiğinde farkındalık gelişir.

Yolda ilerledikçe ve yolla bütünleşmeye başladıkça herşey daha netleşir.

Yine de bunu söylemek bana düşmez, kendin gör.Acımasızlık bu işin temelinde var. Kendin dahil hiçbirşeye acımamak. Sen de benim gördüklerimi göremezsin. Bende senin gördüklerini göremem. Cevap vermeye çalışmak durumu sıradan ve kişisel yapıyor. Sessiz bilgi bana herşeyi anlatıyor. Ben aradığım bir çok sorunun cevabını böyle buldum. Daha önceki yazımın sonunda söyledim cevap vermeye çalışmak durumu sıradan ve kişisel yapıyor. Sizin açıklamalarınız ne anladığınızın çerçevesinde şekillenmiş. Farkında olduklarımın içindesiniz...daha tencerenin kapağını kaldırmadım bile :)

"sessiz bilgi bana herşeyi anlatıyor" vay vay biz ne kadar geri kalmışız yaw :))Don Juan, Castaneda ile bir çok konuşmasında sorular sormasını istemiştir. Castaneda'nın öyle şıp diye hiçbir şeyi kabul etmesini istemedi. Sorması gereken sorular için onu hep zorladı. Bu yüzden Don Juan bu işte gönüllülerin yeri yoktur demiştir.Orpheus arkadaşım eğer cevap vermek isterseniz. Birşey sormak istiyorum. Herşey zaten kitaplarda yazıyor. Bu işte öğretmene de ihtiyacımız yok. Peki neden bu foruma girip, burada mesaj yazıp insanlarla iletişim kuruyorsunuz.?Okuduğumuz şeylere bir din gibi saplanmak ters etki yapar. Kavramları anlamına bakmadan kullanmanın sonuçları insanı istenmeyen sonuçlara götürebilir.


neden yazıyorum buraya? neden internet ? neden insanlar ?

neden Castaneda kitapları yayınladı açık olarak?


İnsanlara bir klavuz verildi açık işte.


Uygulama grupları kendimizi ve öğrendiklerimizi görmenin sınamanın ve pekiştirmenin önemli bir yoludur.

Kimbilir belkide buluruz bizi kendimizle yeniden buluşturacak ve dünyayla evrenle bütünleştirecek bir grup.benim çevremde castanedayı tanıyanı geçtim içsel sessizlik kavramını bile bilen ya da merak eden yok. İçsel deneyimler üzerine kurulu olan bir yolda kontrol noktaları ne kadar belirgin bir şekilde konulabilir ama ben de fikir alışverişi yapabileceğim insanlara ihtiyaç duyuyorum. İlerlenen yolda faydası olur mu olmaz mı bilmem ama sıradan konuşmalardan çok daha akılcı ve doyurucu olacağı kesindir. kitapların birinin arkasında türkiyede konuyla ilgili olan kişilerin telefonları vardı ama kimseye ulaşamadım. Ben izmirde yaşıyorum ulaşmak isteyen olursa facebook' tan ekleyebilir yasin2k@yahoo.comOrpheus aslında sizin çok haklı olduğunuzu en başından anladım? Ama ben kendimi savunmaya çalışıyordum. Her şeye böyle saplanan kaçığın ve delinin tekiyim. Saplantım seni böylesine çileden çıkarttığı için ....:)))))Sen daha oralardasın değil mi... :)) Ama üzülme :)))) bende ilk başlarda en az senin kadar berbattım. katı değişmez doğrularım vardı.

alıngan savunmalarıma karşı bir eleştiriyi hazmedemiyordum.


Önerim kendini beğenmişliğine tuzak kur. Hayatının listesini yap.

Sonra gel konuşuruz.Önerileriniz için teşekkür ediyorum Orpheus. Talimatlarınızı değerlendireceğim. Sizin gibi bir öğretmene sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. :)) Bundan sonra benimle konuşmak isterseniz email adresim " as_bayy09@hotmail.com ". Burasını amacı dışında meşgul etmeyelim isterseniz.Burasının amacı bu arkadaşlar. Dilediğinizce rahat yazabilirsiniz.Salih Ylmaz demek ki sen yönetici olsan burasını "amacı dışında kullandığımı" düşünüp üyeliğimi de iptal edersin.

Konuları kişisel almak konusunda yeteneklisin.Gezgin selam. bildiğim kadarıyla gruplar varsa da bunlar aynı evde bilinçli bir şekilde yaşamıyorlar. Tamamen tesadüfi bir şekilde yolları kesişiyor ya da o dönem içinde bulundukları şartlar onları birlikte yaşamaya itiyor. Gruplar asla bilinçli şekilde oluşmuyor ve o kişiyi kişisel olarak ne kadar sevip sevmediğimizle de alakası olmuyor. Üstelik o kişilerle ikinci dikkatte paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz ama nedense böyle bir bağlantınız olan insanlarla uzun süreli gündelik yaşamda ilişki de kuramıyorsunuz. Yani aynı evde kalma veya birinci dikkatteki birliktelik devam edemiyor. Sonradan üzerinde düşündüğümde birinci dikkatte uzun süreli birlikte olmanın bir şekilde engellendiğini gördüm, sanırım bunun bizlerin tam bilmediği bir sebebi var. Bu belki birinci dikkatte yaşamını sürdürmesi gereken bizler için gereklidir çünkü günlük yaşamın gereklerinden muaf değiliz ve bu bizim ilişkilerimizi zihinsel süreçlerle kirletiyor. Bence gruplar şöyle oluşuyor: Bir şekilde bir araya gelme kesişme, ardından dağılma ve yine ikinci dikkatte ilişkini koruma. en azından benim deneyimlediklerim böyle idi. Aynı evde 7-8 kişi yaşayanlar, bence ancak aynı amaçlar doğrultusunda güzel bir birlik sağlamış ve bu konuda çalışmalar yapan ev arkadaşları falan olabilirler diye düşünüyorum.selam rüzgar. çok teşekkür ederim yorumunuz için. kesinlikle haklısınız birlikte aynı amaç uğruna bir evde yaşama konusunda.Orpheus:

"Uygulama grupları kendimizi ve öğrendiklerimizi görmenin sınamanın ve pekiştirmenin önemli bir yoludur.

Kimbilir belkide buluruz bizi kendimizle yeniden buluşturacak ve dünyayla evrenle bütünleştirecek bir grup."

Tamamen katılıyorum.Yeni gruplar için bir ilk, eski gruplar içinse yenilenmenin ve büyümenin zamanı gelmiştir o zaman.Çok doğru Karga.Türkiyede'ki büyücü toplulukları başlığı, Gediz havzasında yaşayan kuş türleri gibi bir ifade olmuş :)İnsanoğlunun rahatsız edilmeme güdüsü çok ağır basıyor sanırım. Eğer bir grup birleşecek veya toplanacaksa, bu birleşmenin sebebi olan bilinci hepimiz biliyoruz. Castanedanın kitapları. Bu fikirler bizim sıradan bilincimize her zaman ters düşmüştür. Şimdi bizi bir araya getirecek olan bilincin bizi rahatsız etmesinden çekince duymamamız çok doğal olabilir mi?Grup olusturmak zor is,ve de oyle birsey yok zaten ,hadi grup kuralim davulu sen al sen gitara gec sana da basiverelim falan gibi.. ismarlamak la olmayacak , gunluk hayatimizdan mecburuyetlerden kopamayacagiz.

Ancak emeklilik hobisi gibi olusturulacak bir buyucu toplulugu ile ne yapilabilir ona bakmak lazim.

Belki de bir tarih hedefi konur ( mesela 1 mayis 2017), o tarihe kadar elemanlar hazirlanir , niyette ustalasir falan ,nasil olacaksa ... cagimizin gercekligi icerisinde boyle bir delilik/sacmalik denenebilir , baska sacmaliklardan cok daha iyi olabilir.Grup niye yok? Niye olmasın? Dünyada sayısız grup var. Öyle, olmaz, zor , emeklilik hobisi vs gibi negatifliklere takılmamak lazım.

Ayrıca çağımız savaşçı-gezginleri gündelik yaşamın mecburiyetlerini yiyerek beslenir,onlara en kusursuz bir şekilde yaklaşarak enerji sepetine atar ve sonra birer birer yer.Elbette vardir gruplar , ben bizim bu forumdaki arkadaslarin grup olusturmasi/miz anlaminda yazdim .

Soru su ; ne yapabiliriz ?

2- nasil yapabiliriz?

"Gundelik yasamin mecburiyetlerine kusursuz yaklasim" ve "onlari yemek" guzel bir cumle olmus .Elbetteki kusursuz davranis hic bir sorumluluktan kacmayip tum sorunlari goguslemektir . ama eger bu tum zamani gerektiren bir surec ise ,onlari yiyerek beslenmek nasil olacak , mesela 3 cocuklu bir kadini dusunun ,hem calisip gereken malzemeleri temin edecek hem de 2 ,5 ve 10 yasinda cocuklarin analigini yapacak (ornegi mesuliyetin yogunlugu acisindan veriyorum)Öyle bir kadının %100 şansı vardır. Yani hem çocuklarını büyütür, hem kocasıyla ilişkilerini ayarlar, hem maddi sorunları çözer, hem ailesiyle ilişkilerini düzenler, hem hayal kurar, hem ne isterse yapar. İnsanı zavallı bir varlık olarak görmek eğilimimiz çok kuvvetli. Bu hislerimizle onları ve kendimizi zavallılar haline getiriyoruz ayrıca.Üç çocuklu bir kadın olmayı tercih etmezdim yine de...Soylediklerinde karsi olacagim hic birsey yok , zaten bu sitedeki cogunlugun bu gorusleri altyapi olarak edinmis oldugunu varsayiyorum . Ama ben seni ( su donem isiltisi dikkat ceken bir tonal olarak gorup)somut pratik ornekler vermeye zorlamak istemistim .Evet doğru. senin bana esas sorduğun şeyi atlamışım. Ne yapabiliriz? Madem Castaneda'yla ilgileniyoruz, onun önerilerine kulak verebiliriz. Nasıl yapabiliriz? Castaneda ve kadın görücülerin çizdiği çalışma şemasını izleyebiliriz. Bu şema nedir?

Bu şema ise onların verdiği bir farkındalık formatını edinmek, yani Castaneda ve don Juan'ın bize sunduğu bilginin belirli yönlerini ve özelliklerini ön plana çıkartarak Toltek bilgisine yaklaşmak, ve zaman zaman bir araya gelerek bu formatı geliştirmektir.Yani don Juan'ın sistemine göre pek fark yok. Don Juan ve Castaneda'nın ilişkisi de buna benzer bir şeydi. Zaman zaman bir araya geliyorlar, don Juan belli yönler, yordamlar belirliyordu Carlos Castaneda için , o da gidip belli bir süre bunların üzerinde duruyor sonra geri geliyordu.

Don Juan ve Castaneda sonrası dönemde ise zaman zaman yapılan toplantılarla bu işlevi Cleargreen, bir anlamda da Nagual kadın Carol Tiggs, üstlendi.Koftiden gruplar kurulduğunu duydum. Bunlara sataşalım bari.


Hele şu castanedayı fazla okumamış ama kulaktan duymuş ondan sonra da yaşam koçluğu uygulamalarında falan kullanan bir iki tip var.NLP uygulayicilari CC yi dogrudan referans veriyorlar , pragmatik olarak kullaniyorlar onlara itirazim yok , kofti yasam koclari nasil ele aliyorlar acaba merak ettim... Bir de ilk 3 kitabi okuyup ot-mantar asamasinda takilip kalan adamlar var.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön