Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

cocuk yapmak mi yapmamak mi


Arkadaşlar kitapları okuduğum kadarıyla çocuk yapmak büyük bir enerji kaybına neden oluyor.Ben enerjimi kaybetmek istemiyorum. Bunun yanında çocuk da yapmak istiyorum. Henüz evli değilim, ama ileride çocuk sahibi olmayı düşünüyorum. Hatta evlenmesem bile sperm bankasından bile bu işi halletmeyi düşünüyorum. Şimdi sırf çocuk istediğim için Castaneda kitaplarıyla ters düşer miyim? Bütünlüğümü kaybeder miyim?Bence cevap pratiktir, yapmak istiyorsan yaparsın, ancak yapıp bundan pişman olma hakkın hiç bir zaman olmayacak. Castaneda ve hatta taodaki bazı özel uygulamalar da bütünlüğünü kaybedeceğini söylüyor, ama bu kadar istediğin birşeyi yapmamak ve sonra bunun pişmanlığını yaşaman da bütünlüğüne oldukça zararlı olacak :)öğretinin o kısmını geç, yağmacılarla anlaşma yapmadan önce de ürüyorduk. bir aşk ve sevgi bebeği olsun yeter peyote.


( hem nagutech ilerledi, kapatıyorlar sonradan açıklıkları falan)nagutech :))) aşk bebeği de kulağıma hoş geldi praksis.Her yapılan çocuk, bütün dikkatini ona vereceksin ve enerjinin çoğunun oraya akmasına seyirci kalacaksın demektir. Ama çocuğunuzu yerseniz (evet evet yanlış okumadınız, yerseniz) tamlığınızı geri kazanabilirsiniz.


Bunun dışında bütün çocuğu olan ama bir ucundan da savaşçılığa tutunmaya çalışanların bahanelerini her yerde görebilirsiniz. "Ben sıradan anneler gibi değilim" , "Benim onlarla ilişkim başka" , "Bunları aştık biz" vesaire türünden.


Oysa hafif dikkatli bakarsanız konuşmalarında, yazılarında, davranışlarında, eylemlerinde o kocaman delikleri görebilirsiniz.doğurmak iyidir iyi, uterus kanser riskini azaltır. ölümün çarpıp durduğu o zayıf aralıktan iyidir doğurmuşun aralığı.


çocuk yemekteki metaforu karga anlamamış pek, niyet'deki ET i karıştırmış anlaşılan:)Ana-baba her durumda delinir. Bebek aşk bebeği olsa da olmasa da. Ha, bu durum çocuk için bir avantajdır. Ama çocuk muhtemelen ana-babasına "bu çocuk niye diğer çocuklar gibi değil yav?" kaygısını fazlasıyla yaşatır. Tahminimce sonu bir psikiyatrın şefkatli kolları olacaktır. Üreme konusunda yüksek bilinç şart. Ben farklıyım, doğurmak iyidir laflarıyla olacak işler değil bunlar.Kim bilir praksis... Belki sen "yersen" metaforunu anlamamışsındır. Yerseniz...Off..kafam karıştı azcık. Karga ve tank'ın yorumları tırsmama neden oldu. Çocuk sahibi olmayalım, üremeyelim mi yani? Yeni kuşak savaşçılar ne olacak?çocuk yemek nedir tam olarak? yani ne anlama geliyor bu? yamyam gibi oturup çocuğu yemek değil her halde.Benim kitaplardan anladığım bir savaşçı, yalnızca ve yalnızca kendinden sorumludur. Gerisi fasa fiso..Insan yasami boyunca farkli kisilere donusebilir , bir donem yuva sicakligi cocuklar , bir donem berdus, bir donem cilgin maceraci ,bir donem zevk duskunu , bir donem mistik vs vs ,yada bunlarin kombinasyonlari , yasam yeterince uzun her sey olunur . Sonucta cocuk yapinca en onemli sey tum sorumlulugu almak ve en iyi sekilde ana/baba olmaktir .Bu da güzel bakın. İyi şekilde anne/baba olmak nedir mesela? Veya kendisinin kötü anne baba olacağını/olduğunu düşünen insanlar var mıdır?var... ibadullahBir çocuğun verdiği enerjiyi bence hepiniz atlıyorsunuz arkadaşlar... Dünyadaki en büyük enerjilerden biri(yani daha büyüğünü yaşamadım sanırım ama ayıp olmasın diye böyle yazdım.:D)bence kendi çocuğunun sana verdiği gülücüğün içindeki enerji...

Peyote, yapmak istiyorsan yap. Evet enerji kayıp ediyorsun doğru, ama aldığın şeylerde bambaşka... ;)Ve yeme tabii.. :PYok ya stalker. Kime sorsam annelik/babalık konusunda çok iyi. Ama hep komşular suçlu, akrabalar suçlu, hükümet suçlu, devlet suçlu hatta tüm insanlık suçlu ama kendisi annelik/babalık konusunda suçlu değil.Valla yasadigim ulkede cocuk yapip ebeveynine postalayan cok anne baba var , hatta baba hiic orali degil , tesadufen tohum serpmis hic baglamiyo sanki onu olay ..

Koku filminin basindaki sahnayi hatirlayin.(o fazla abarti tabii).Evet haklısın. Türkiye için konuşmuştum ben veya kendini anne baba sananları kastetmiştim.İnsanlar çocuk yapmayı bir toplumsal ve kişisel statü olarak görüyorlar da o yüzden. Çoğu ilgileniyormuş gibi gösteriyor, direkt ilgilenmediğini beyan edenler bence çok daha dürüst.Hatta bana göre daha az yıkıcı. çünkü diğerlerinden hep bekleniyor anne baba gibi davranması çocuk tarafından.Bu insanlardan çocuğun yaşadığı ruhsal ve belkide fiziksel taciz en kötüsü.Çocuklar ebeveyn ile değil çoğunlukla bana göre bir direkle yaşıyorlar. Eğer uysal ve sessiz durmaz iselerde reçeteli uyuşturucu ile susturuluyorlar. Bizi gelecekte nasıl bir toplum bekliyor çok merak ediyorum.Herkese çocuk yapma hakkı tanınması doğru mu? Ben bunları sorguluyorum.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön