Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

teknolojinin imkanlari


Kitap okuma alışkanlığı olan bir toplum değiliz. Bu bir gerçek. Eğer kitap okuma alışkanlığınız yoksa kitapları da incelemiyorsunuz. C.Castanedanın kitaplarını daha önce okuma alışkanlığı olmayan birkaç arkadaşıma önerdim. Kitapların yüzüne bile bakmadılar. Hepimizin Castaneda kitapları ile buluşmasına ait bir hikaye vardır.


Günümüzde birçok kitabın filmi çıkıyor. Acaba C.Castaneda kitaplarının veya bununla ilgili bir film çıksa nasıl olurdu? Film yapılabilir mi? Daha çok insan bu yolda farkındalık sağlayabilirmiydi? Eğer film yapılması uygunsa; bu film nasıl yapılır.?


Görüşleri olan arkadaşlar var mı?Ben castanedanın yeni başladığı dönemlerin filmini isterdim. Don Juan ve Genaro ile yaşadıkları kısımlar özellikle.Film olmasını bende istiyorum. Film yapılacaksa oynayan aktörlerin hiç tanınmamış kişiler olması düşüncesindeyim. Bu aktörlerin gerçekten bu yolu seçmiş kişiler olması gerekli diye düşünüyorum. Oynayacak kişiler için muhteşem bir izsürme uygulaması...:) Ama bağzı tanımlanamayan şeyleri tanımlamaya çalışma hatasına düşmekte olası.:)carlos castanedanın kitaplarından esinlerek bir çok film ve dizi zaten var. en ünlüleri matrix, inception, lost.matrix ve inception bir noktaya kadar olabilir ama lost ile nasıl bir bağlantı kurdunuz merak ettim.Bazen banada öyle geliyor. Gerçekten çok şiddet içeren sahneleri olsada Tester film serisi. Yaşamın önemine ve hayatın gereksiz işleri ile boğuşan insanların hikayeleri var .İnsanlar genelde bu filmi korku filmi olarak görüyorlar. Acaba diyorum, ön yargı, görmemiz gerekeni görmemizi engelliyor olabilir mi? Çocukluğumuzdan beri filmlere inanmayın yalan onlar sözlerini dinledik. Ama filmin konusu; işte bu film gerçek hikayeden alınmıştır deyip birkaç çin, ruh koydukmu pür dikkat izliyorlar. Örneğin Paranormal Activity. Ben izlemedim. İlk çıktığında iş arkadaşlarım anlat anlat bitiremedi, işte gerçekmiş, işte kendileri çekmişler, zart zurt.:))Filmlerle alakayı böyle kuracaksanız Dabbe ve Musallat gibi türk filmlerini de katmak gerekir. Malum inorganikler falan...lost sezon 3 bölüm 12 benjamin sayid' e bir başka gerçeklik'i veriyor..."Başlangıç" var bi de. Rüyalarla ilgili nokta atışı yapmış.Konuya en yakın film "Dingin Savaşçı"


Bunun dışında Avatar filminin içinde de ilgili konuları görmek mümkün.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön