Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

victor shancezn


don carlosun öğretileri adındaki kitabını aldım okuyorum birçok konu özet bir şekilde anlatılmış.sizce sağlam bir kaynak olarak ele alınabilirmi?Castaneda, Victor Shanceze dava açıyor kendi ve fikirleri hakkında yazdıkları için. Bunu bilerek okursanız sorun yok.Teşekkürler.Castanedanın açtığı dava kitabın içeriği ile ilgili yani "kendi ve fikirleri hakkında yazdıkları için" değil, kitap kapağındaki Castaneda isminin büyük yazıldığı ve onu çağrıştırdığı içindir. Ayrıca dava Sanchez'e değil yayıncıya açıldı. İsteyene dava dileçesini gönderebilirim.


Tabi ki bu Sanchez'in kitabının sağlam kaynak olup olmadığını etkilemez. Onu araştırma yapıp anlayabilirsiniz.Sağol Aki şimdi daha aydınlatıcı oldu.Kitapda uygulamaları özet şekilde sınıflandırarak yazıldığını anlıyorum.Uygulamaya gecildiği taktirde doğru bir yol izleyece bileceğimi düşünyorum.Hepimizn de bildiği gibi cocuk oyuncağı olmayan işler,kitapda konular acıklayıcı fakat biraz basit e kacıldığını düşündüğüm için konuyu actım ilgilenen arkadaşlarla tartışabileceğimi umdum.Teşekkür ederim.mez kitap eline geçmiş.. :))Kendini önemsemeyen birinin dava açmasının tek anlamı olabilir:


Bu işi ticarete dökenler için dikkatli olun.Evet ticarete dökmeyin mesajı.Ozaman konuları sağlam olrak ele alabiliriz.Salih ustam cok memnun oldum.Sağ ol var ol.bitti sayılır.=))özetlemeyi iyi anlatmış ve gündelik yaşamla ilgili örnekleri güzel.Nedir bu don carlos muhabbeti bilgi verir misiniz ?O kitap elime gecmisti , kaybettim ,daha dogrusu bir yigin copu atarken yanlislikla onu da atmisim , daha sonra 2010 da Turkiyeden gelecek bir arkadasa siparis ettim , bulamadi , yayinevi kapanmis galiba ,baya da aramis . Merakdayim ,nerden bulabilirim kitabi , tekrar basildi mi ya da PDF sini falan koyan varmi biyerlere ?victor sanchez araştırmacı bir yazardır. Carlos gibi hiç bir zaman bir toltek savaşçı büyücü topluluğunun bir parçası ve bu bilişsel sistemin etkin bir üyesi olmadı. sanchezin kitaplarını okumalı elbet ama kitaplarını değerlendirirken görüşlerinin sanchezin kendi yorumu olduğunu ve öğreti açısından bir bağlayıcılığı olmadığını bilmek gerek.


sanchez kitaplarında öğretinin aleyhine ve öğretiye dair kimi açıklamalarda bulunuyor. örneğin 'savaşçılar da çocuk dünyaya getirebilir' diyor. bu toltek öğretisine aykırı düşen bi açıklamadır.Castaneda'nın aksine( savaşçılar da çocuk dünyaya getirebilir) şeklinde bir beyanatı ancak bu bilişsel sistemin bir üyesi söyleyebilir. sanchez in böylesi boyundan büyük laflar etmesi ancak öğreti ile yeni tanışmış insanların kafasının bulanmasına ve kendini komik düşürmeye yarar.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön