Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

disiplin


Tüm hayatınızın sıkışmış olmasının alternatifi, disiplin uygulamasıyla birleşim noktasını hareket ettirmek, ve daha sonra farkındalıklı olarak yeni bir yerde sabitlemektir.

Savaşçının yolunda sağlam bir temel, dünyayı durdurma ve rüya görme gerektirir.


Disiplin, bir manastırda yaşayan Katolik kızların uyguladıklarıyla aynı şey değildir. Ne de rahibelerin, kendilerine uyguladıkları şeyle aynı değildir. İşe gitmeden önce aerobik yapmak için erken kalkmak değildir, ya da dikkatlice yemek. Bunlar sadece rutinler, alışkanlıklardır. Bir savaşçının disiplini değildir.


Bir savaşçının, iz sürücünün veya rüyacının bakış açısıyla disiplin soyuttur,-bükülmez bir niyete çengellenmektir- yani asıl disiplin uygulaması, aslında çok esnek ve akışkandır.


O çelikten cesaret ister, şüphe veya tereddüt için yer yoktur. Aksi takdirde sizi, gündelik dünyanın öfke nöbetlerine ve kendine düşkünlüğünüze geri çekmeye kalkacaktır. Disiplin uyuma, refaha ve dengeye yol açar . Diğer taraftan gündelik yaşam, boyun eğmektir. Özgürlük arayışımızda, disiplin için gerekli olan bükülmez ,boyun eğmez niyettir.(Taisha Abelar'ın Menlo Park'taki konuşması, Nagualist Haber ve Açık Forumu'nun Ekim-Kasım 1994 sayısından çevrilmiştir.)Kitapları ne kadar anladığımız, terimlere verdiğimiz anlam kadar...

Aynı terimleri (disiplin, dikkat, tin, vs.) birçok şekilde anlamlandıra biliriz.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön