Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

sikca rastlanilan yanlislar


Bu başlıkta bir sürü okumaya rağmen hala yanlış bilinen, yanlış algılanan, yanlış hatırlanan veya sıkça rastlanan yanlışlarla ilgili konulara değinilecektir.


Şimdiden iyi eğlenceler.Soru: Don Genaro nagualmıydı?


Yanlış bilinen: Evet


Doğrusu: HayırSoru: Ulaşılmaz olmak, herkesten kaçıp saklanmak mıdır?


Yanlış bilinen: Evet öyledir.


Doğrusu: Hayır alakası yok.Soru: Bütün çömezler uçurumdan atlar mı?


Yanlış Bildiğim: Evet.


Doğrusu: Sadece erkek çömezler atlar. Kadınlar daha zorlayıcı şeyler yaparmış. Eğer gerek görülürse nagualın atlayışı izletilirmiş.Soru: Sorumluluk almak, kendimize yapılacaklar listesi oluşturup onları ihmal etmemek mi?


Yanlış bildiğim : Evet, işimi gücümü ihmal etmemektir.


Doğru bildiğim : Enerjinin sorumluluğunu üstlenmektir.Soru: Castaneda öğretisi ile ilgili deneyimlerimizi anlatmak kişisel tarihimizi destekler mi?


Yanlış bildiğim : Evet destekler.


Doğru bildiğim : Öyle bişey olsaydı Castaneda ve diğerleri deneyimlerini anlatmazdı.Soru : İnsanları "görmek" onları yargılayıp aşağılamak mıdır?


Yanlış bildiğim : Evet.


Doğru bildiğim : Hayır, onların özünü ortaya koymaktır.Soru: Çocuk yapmak insana enerji kaybettirip, tamlığını bozar mı?


Yanlış bilinen: Çocuklarla farklı bir sevgi türü kurarsan enerji kaybettirmez, çok güzel bir duygudur.


Doğrusu: Evet kaybettirir ve bütünlüğünü bozar. Tamlığını kazanmak çok zordur. (Ama imkansız değildir)Soru: Tin tanrı mıdır?


Yanlış bilinen: Evet öyledir.


Doğrusu: Alakası yoktur.Soru: Bir kişinin tonalinin düzgün olması işinin, kariyerinin iyi olması mıdır?


Yanlış bilinen: Evet öyledir.


Doğrusu: Alakası yoktur.Soru: "Castaneda öğretisi" spritüel bir öğreti midir?


Çok yanlış bilinen: Evet öyledir.


Çok doğrusu: Hayır değildir.Soru: Bu öğreti bir din midir?


Sıkça yanlış bilinen: Evet din gibidir.


Genellikle doğrusu: Hayır din değildir.Soru : Seks yapmasakta karşı cinsle flört edebilirmiyiz?


Yanlış bilinen : Evet sadece seks enerjimizi tüketir. Karşı cinsle sadece duygusal ilişkiler kurmak bizi tüketmez.


Doğru bildiğim : Büyücülerin dünyası kadın erkek ilişkileri ile ilgili değildir. Ve bu dünyada bildiğimiz kadın ve erkekler yoktur.Soru : Sihirli geçişler yerine bağzı uzak doğu sporları, yoga veya aerobik yapmak aynı etkiye sahip midir?


Yanlış bilinen : Evet bunun gibi bedeni hareket ettirmeye dayanan sporlar çok eskilerden bu yana yapılmaktadır.


Doğru bildiğim : Sihirli geçişler her savaşçıya uygun olarak rüya görme konumlarında geliştirilmiştir. Castaneda ve grubu tarafından herkezin uygulayabileceği şekilde düzenlenmiştir. Bu hareketler fiziksel bedenle ilgili değildir.Soru : Castaneda öğretilerini uygulamak ve deneyimlemek için onun uyguladığı gibi doğada, dağlarda veya kırsal alanda çalışmak gerekir mi?


Yanlış bilinen : Şehir yaşamı çok gürültülü ve rahatsız edicidir. Bu öğretiyi kavramak için kızılderili şamanlar gibi insanlardan uzak bir yerde yaşamak gerekir.


Doğru bildiğim : Savaş her yerdedir ve meydan okumak için oluşturulması gereken şartlar yoktur.Soru: Bir savaşçı sevmediği insanlardan, ortamlardan uzak durur mu?


Yanlış bilinen: Evet durması gerekir.


Doğrusu: Bir savaşçı kişisel sevgisine veya hoşlandığına göre ortamlarda dolaşmaz. Her yerde bulunabilir, her yer meydan okumadır.Soru: Bir insanın yaşamına, davranışlarına, kariyerine, sağlığına bakarak o kişi hakkında yargıya varmamız doğru mudur?


Yanlış bilinen: Elbette bunlara göre yargıya varılır.


Doğrusu: Görücü değilsek (yani göremiyorsak) neyin ne olduğunu bilemeyiz. Sadece varsayımda bulunuruz.Soru: Niyet ve İstenç aynı şey midir?


Bazen yanlış bilinen: Evet aynı şeydir.


Doğrusu: Hayır değildirherhangi bir kişi için doğru olan bir düşünce,bir fikir,bir inaç yada herhangi başka birşey,bir başkası tarafından yanlış olarak nitelendirilebiliri mi ?

dogrusu-evet

yanlışı-hayır

yada

doğrusu-hayır

yanlışı-evet

yani budurumda ya ben konuyu anlamadım,yada doğrular ve yanlışlar kişisel :)Benim yazdıklarım açısından kelimeler "doğru bildiğim" ve "yanlış bildiğim" şeklindeydi, genellemek istemedim. Pası Karga'ya attım :)Soru : Görücülerin insanı ışıltılı saydam yumurta olarak görmesi durumu ile insan aurasından bahseden ve insanın etrafını saran elektro manyetik alanın varlığını ifade eden bilgiler aynı anlama gelmekte midir?


Yanlış bildiğim : İnsan aurasından bahseden psikolojik bilgiler aynı bakış açısına sahip olabilir. Kullanılan terimler aynıdır.


Doğru bildiğim : Bunun gibi bilgiler varsayımlar üzerine kurulmuş ve deneyimlere ulaşmaktan uzak bir bakış açısıdır. Auradan bahseden bilgiler fiziksel bedeni temel alır ve onun etrafını saran duygusal alanlardan bahseder. Görücüler için fiziksellik varlığını yitirmiştir. Görücülerin bahsettiği deneyime dayanan bir durumdur. Ve görücülerin gözlemi insanın enerjisel yapısını açıklar. Görücü için dünyanın tüm tanımlamaları varlığını yitirmiştir.Soru: İnsanlar veya büyücüler ve hatta görücüler ölümsüz müdür?


Yanlış bilinen: İnsanlar değil ama don juan gibi görücüler ölümsüzdür.


Doğrusu: Hayır hepimiz ölümlü varlıklarız.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön