Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

kitap 3 bolum 17 yarasikli bir dusman


Salı, 11 Aralık 1962


Carlos bir çok tuzak kurmuş fakat av yakalamakta başarılı olamamıştır. Don Juan’ın söylediği özel bir hayvanı “erk armağanını” yakalayamamıştır. Don Juan birisinin buna engel olduğunu, bu kişinin de yaklaşık bir ay önce Carlos un karşılaştığı “La Catalina” denilen büyücü bir kadın olduğunu söyler. O olayın Carlos un avcı tinini ortaya çıkarmak için onu faka bastırmayı amaçlayan bir oyun olduğunu açıklar Don Juan. Sen ussalsın mantıksalsın, insanların eylemlerini görmüşsün ama “bu gizemli dünya hakkında hiçbir şey bilmiyorsun” der.


Daha sonra bir marketin önünde La Catalina ile karşılaşır ve oradan uzaklaşırlar. “Senin için bulmuş olduğum yaraşıklı düşmandır işte o “ der Don Juan.


Avlanmasını engelleyen bu kadına tuzak kurmaya karar verirler ve Carlos a bir tavşan gibi ayak tepmeği gösterir.Carlos tekrarlar. Duydukları çığlık kadının oralarda biryerlerde olduğunu söyler. Carlos dansını sürdürürken kara bir gölge üzerine atlar ve Carlos yere yuvarlanır. Don Juan Carlos’u tuzakları bırakmış olduğu yere götürür ve tuzakları söktürür. Herhangibir açıklama yapmaz ama Carlos’un bir kadın gördüğünden emin olmasını ister.


Çarşamba, 12 Aralık 1962


Carlos Yaqui uruğunda bir fiestaya katılır ve sonuna kadar açılan bir pikapla müzik dinlenen ve ortada Meksikalıların dans edip Yaqui Kızılderililerinin içtiği bir partidir bu. Carlos kendisi içmesede onlara içki ısmarlar ama yinede kendini dışlanmış hisseder. Ortalık bir şekilde karışmaya başlar ve Carlos oradan sıvışmanın akıllıca olacağını karar verir ve yolda da La Catalina ile karşılaşır ve koşarak kendini Blas’ın evine zor atar. Don Juan geldiğinde bütün olanları anlatır.


Koşmamalıydın der Don Juan. “ Bir savaşçı düşmanıyla karşılaştığında , karşı duruşuna geçer, yaraşıklı bir düşman seni gayretlendirmeli ve sana öğrettiğim her şeyi kullanmak zorunda olmalıydın”. Bu andan itibaren sürekli tetikte beklemelisin, yakınmamalı ve yaşamında bir strateji kurmalısın.


“ En başta zaman öldürmek için o toplantıya gitmemeliydin, bu seni zayıflattı. Bir savaşçı yaşamını stratejik olarak yaşar, Eğer stratejisine uygun ise o toplantıya katılır, bu da duruma yüzde yüz hakim olduğu, gerekli bulduğu her bir eylemi yerine getirebileceği anlamına gelir. Eğer hasmın peşine düşmüşse senin “Stratejik yapmayı” öğrenmek zorundasın.


Stratejik yapma insanın kendisini başkalarının insafına terk etmemesiyle uygulanır. O toplantıya katılıp kendini oradakilerin insafına bıraktın, bu da seni zayıf düşürdü, La Catalina


‘da o fırsatı kullandı. Ve seni bekleyen La Catalina yla konuştun, oysa hasmınla konuşmaman gerekirdi.Sırtını ona dönmemeliydin ve kaçmamalıydın.


Artık senin biricik savunman olduğun yerde kalıp dansını yapmaktır”


Birlikte La Catalina nın evine giderler ve Carlos karşılaştığı varlığın o olduğundan emindir artık.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön