Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

juan yoliliztlinin onsozu


Orta Meksika dağlarında ikimizin de bir erk yerini ziyaret ettiğimiz bir gün, Armando ile rastlantıyla tanıştım. Carlos Castaneda'yı tanıma ayrıcalığına kavuştuğunu ve öğretileri hakkında bir kitap kaleme aldığı sırrını bana verdiğinde, hemen ve kendiliğinden başlayan dostluğumuz da kalıcılaşmış oldu.

Bu konu merakımı uyandırmıştı ve bundan daha fazla bahsetmesini istedim. Fakat zamanı değil diyerek ilgili gözükmedi. Ben de ısrar etmedim, zira daha henüz tanışmıştık.

Arkadaşlığımızın sürdüğü uzun yıllar boyunca, onun bu meseleden bahsettiğini ara sıra duydum ama daima konuştuğumuz bir başka konuyla ilgili olarak. Ne zaman ki "öteye yürüyenlerin'’

arkadaşı oldum, ancak o zaman onun eserine eriştim.

El yazmalarını ilk kez okuduğum zaman, derinden heyecanlandım zira bu Carlos'un küresel ölçekte bilgi hatlarının yemlenmesinin bir projesi, "Üç Çatallı Nagual Kuralı'nın Payı" dediği öğretisinin en karanlık kaynaklarından birini anlamama imkân veriyordu.

Bu malumatın yayınlanmasını ona söylediğini ifade etti ve bu işin gerçekleştirilmesinde ona yardımcı olmamı istedi. Bununla birlikte, hayli kısa (otuz sayfalık) bir el yazısından bahsediliyordu. Ona Carlos Castaneda'ya eşlik ettiği konferanslardaki verileri de ek olarak bu çalışmanın içine koymasını önerdim.

Önerimi kabul ederek, Carlos'un hem herkese açık, hem de özel sohbetlerinde sunduğu öğretilerin bir derlemesini yaptı, okurken kolaylık olması için, konuları kronolojik sırasına göre olmaktan

daha çok içeriğine göre gruplandırdı. Bu durumda, konuşmaları yeni baştan sıralaması gerekti. Carlos tumturaklı konuşuyordu. Malumatın büyük bir kısmını baştan sona jestler ve yüz ifadeleri içinde iletiyordu ve eğitimindeki her türden görece gözlem ve kişisel hikayeyi buna katmaktan keyif alıyordu.

Armando kitabın sonunda sıradışı bir armağan olarak, büyücülükteki bir başka uygulama grubuyla kendi deneyiminin kısa bir anlatısını ekledi.

Onun yalın ve içten anlatımıyla, bu kitap benim daha önce bu konuya ilişkin başka hiçbir kitapta karşılaşmadığım bir gücü sergiliyor. Bundan dolayı, bunun yayınlanmasında Armando'ya yardım edebilmiş olmak benim için büyük bir zevk. Carlos Castaneda'nın çalışmalarını seven herkesin bu kitabı derinden seveceğine kesinlikle eminim.

Juan YoliliztliSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön