Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ortak yalanlar


Bugünlerde düşündüm de ne çok ortak yalan var değil mi toplumda. Hani böyle herkesin yalan olarak bildiği ama yine de gelenek şeklinde devam eden şeyler. Bilmiyormuş, duymamış, kendisi yapmıyormuş gibi sürdürülen şeyler. Temelinde yatan şey ne acaba? Enerji korumak mı?oo süper başlık.


mesela "alkollüydüm hatırlamıyorum" var;D


resmen bütün dünya toplaşıp hemfikir olmuş ya bu konuda. hayret bişey"Para benim için önemli değildir..."


Gibi mi? :)"Senin için ölürüm"

"Seninle her yere gelirim"

"Sen başkasın"Bunlar daha çok kişisel yalan gibi durdu. Ortak yalanlar sanki hani böyle bütün toplum tarafından sürdürülen yalanlar değil mi. (Benim yazdığım da dahil)Bu konu başlığı ister istemez kişisel yalandan geçer. Kişisel olmayan yalan kavramı bütünsel, en azından kültüre göre yalan kavramını oluşturabilir. Bu da toplumsal paranoya ve kumpasları akla getirir. Her neyse en güzel ortak yalanlardan biri, din bence. "Allah istedi" oldu demek cok tatlı bir yalandır. Bu yalan mutluyken daha cok söyleniyor elbette. :-)Konu başlığı beni tatmin etmedi. Yalan değil de, yanılsama demek daha doğru olur sanki. Yanılıyor muyum? ;-)Yanılsama kişinin farkında olmadığı durumdur. Ama yalan hani herkes yalan olduğunun farkında olduğu halde devam ettirilen durum.bi arkadaşa bakıp çıkıcam (:"Harika görünüyorsun"


"Kilo vermişsin"


Bunlardan ziyade. Sanırım şu başlığa daha uygun.


"Ulusumuz çalışkandır"


"İmkanlar olsaydı biz (ben) de yapardık "aklıma gelen bir cümleyi yazayım. Hadi burdan yakın. Ne yalan söylerseniz söyleyin ok. Ancak yalan anlatımlı görmediğiniz rüya yı yalan olarak anlatmayın derdi bir yazı. Bu konu hakkında bir iki cümle yazarsanız sevinirim.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön