Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

saman yolculugunda veya ruyada ruh nereye gider


Yerli Kültürünün en önemli olayı Rüya ve Rüya Dünya'sıdır. Rüya, tüm Yerli Kültürlerinde ama özellikle Şamanizmde çok geniş bir kapsamı olan durumdur. Şaman Yolculuğu bir Rüya seyahatidir, uykuda Rüya görülür, Vizyon bir Rüya dır, Yoğunlaşmak Rüyanın bir şeklidir vs. Ama asıl mesele rüya anında ruhun nereye gittiğidir. Zihnimiz rüya ülkesini araştırırken ruhumuz bedenimizde mi kalıyor yoksa bizimle birlikte rüya ülkesine gittiğinde zihnimizi mi araştırıyor? Bu düşünce tarzı bedenimizde bir tek ruh olduğu savına dayanıyor, ancak Amerikan Yerlilerine ve birçok başka şaman kültürlerine göre birden fazla ruhumuz var. Amerikan Yerlilerine göre ilk ruh nefesimizde bulunan “ego-ruhu” muzdur. İkincisi uyanık olduğumuz anlardaki bedensel enerjimizi ve hayat gücümüzü veren “beden-ruhu” muzdur. Üçüncü ise “özgür-ruh” denen seyahatler, rüyalar ve translarda bedenimizden ayrılan ruhumuzdur.

Amerikan Yerlilerine göre ne zihni ne de beden hiç bir şeyi hayal edemez, yalnızca beden-ruhu bu rüyaları hayal eder ve bu rüyaları gerçeğe çevirir. Rüyada bu ruhumuz dünyalarda yolculuk yapar.

Ruhun bir kısmı fiziksel bedenden ayrılıp rüya dünyalarında yolculuk yaparak diğer ruhlarla, insan ruhları ile ve hatta insan dışı ve hayvan ruhları ile iletişim kurduğuna inanılı. Rüya dünyaları fiziksel dünyamız kadar gerçektir ve bunu ancak deneyimlediğimizde anlayabiliriz.

Yerli felsefe inançlarının büyük kısmı hayatın büyük bir Rüya olduğunu, ve bu dünyanın geçici olduğunu düşünür. Yerlilerin zihninde rüya dünyaları ile fiziksel dünyanın arasında önemli bir fark yoktur.

Ruhsal veya Koruyucu Rehberlerimiz veya Erk hayvanımız rüya sembolleri ile bizimle iletişim kurarlar. Rüya, ruhsal bilgileri aldığımız bir zaman dilimidir. Batılılar nasıl terapist ve guru'lara gidip problemleri için çözüm arıyorsa, yerliler de rüyadaki deneyimlerini kullanırlar.

Bazı durumlarda rüyalar düşünüldüğünden çok daha önemlidir, bunun nedeni buraya yaptığınız yolculuğun ruhsal rehberlik ve gelecek bilgisi (kehanet) almak veya ruhlarla irtibatta bulunmak içindir.

Böylece, ruhumuz rüyada nereye gitmektedir? Ruhlarımızdan biri ruhsal rehberlerimizde bilgi ve yardım almak için ruhsal dünyalara giderken, diğer ikisi fiziksel bedenimizle fiziksel dünyada kalır.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön