Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

diger kitaplar ve tavsiye edilenler 1


Armando Torres-Nagual ile karşılaşma DOC format.


https://yadi.sk/i/ovaoHwtihXP9fMichael Harner - Şamanın yolu PDF format


https://yadi.sk/i/AXZgXJOHhXSCMDon Miguel Ruiz - Dört anlaşma PDF


https://yadi.sk/i/N7PHYAI1hXSJ7Peter Kelder - Tibetin gençlik pınarı 1 PDF


https://yadi.sk/i/zLDDNqrfhXSvjhttps://yadi.sk/d/CHvUSmMKM5UmH

aldous huxley - algı kapıları

ilginizi çekebilir mescalito deneyimlerinden bahsediyomuş

(rumana gönderdi)Don Miguel Ruiz - Korkunun ötesi PDF


https://yadi.sk/i/YlSivZ07hXYCBVictor Sanchez - Don Carlosun öğretileri PDF


https://yadi.sk/i/5ttpn2_IhGmMuDon Miguel Ruiz-Bilginin Sesi PDF


https://yadi.sk/i/ieN9MwWHhXZUtUçucular konusuna değinen kitap var mı bildiğiniz?rüya görme sanatı cccc nin dışındaccKriter ve referans ne demek ?


Enerjik gercekler referans noktan ise


Bunları önernezsin mesela bunları enerji gercekleri açısından ele alıp içeriğini aciklayip altını boşaltirsin.


Cünkü bu kitaplarda sanki enerjik gercekleri iceriyormus gibi masumane yaklasarak karabüyücülüğe hizmet etmektedir.


Bir mecra açıp.enerjik gerçekleri temel alıyorsan cok dikkat etmen kusursuz olman gerekir.


Bana boyle bir sorumluluk cok korkunc geliyor çunku sen enerji gercekleriyle bir link bir kanal olusturuyorsun.amaan çok abartiyorsun diye dusunebilirsin benim baktığım yerden cok onemli.


Çattık yaa diyormusun ? slhak:))burda herşey var, bit pazarlarını gezmedin mi hiç :), öyle bişey işteİşte tamda bundan bahsediyorum "hersey var"


Tam inorganik bilesim noktası konumu bakış açısı herkes gelsin herkes varolsun.


Newağe bir alan ise o zaman enerji gerceklerini referans alıyormuş gibi görunmesi bizi yanıltıyor.


Ortaya karışık bir şeyse zaten benim yazdığım herşey fazla.


Benim yazdığım derken enerjik gercekler açısından elimden geldiğince kusursuz ele almaya çalışıyorum hata ve eksik varsa birlikte duzeltiriz.


Bit pazarı sevimsiz bir yerdir hertürlü öykünün objelere ve nesnelere sindiği bir alandır (hayırsız yerler)


Artık yeni siteye istesemde giremem ooh kafam rahat slhak :)))Castaneda'nın Victor Sanchez'i mahkemeye verdiğini biliyorsundur, ve Castaneda muhakkak Victor Sanchez'in kitabını okumuştur :), uygun olmayanıda incelemek ister insanKusurlu olanın sonsuzluk hakkından geliyor zaten.


Bilginin geldiği kaynağı anlamayanlar onu istediği gibi çarpıtma becerisi gösteriyor ama sonsuzluk faktörünü gozardı ediyorlar hırslarına yenik düşüyorlar.


Okuyana bişey diyemem zihnimi kirletmek istemem açıkçası.


Karlos kibar adam normalde yapılacak sey belli yatır falakaya bu adamları :))Bilim kitaplari onerirdim ben bu baslik altinda. Cc'den sonra biraz fizik anlamaya calismistim. Cok guzel kafa aciyor. Temel pozitif bilimleri az cok bilen herkesin anlayabilecegi tarzda yazilanlari var.Buda'nın Öğretisi (Thich Nhat Hanh)


"Bizler her türlü istilaya- imgelere, seslere, kokulara, temasa, fikirlere- maruzuz ve bunların çoğu içimizdeki güçlü arzuları, şiddeti, korku ve umutsuzluğu besliyor. Buda kendimizi korumak için duyu kapılarımızdan her birinin önüne bir nöbetçi, yani dikkatimizi koymamızı tavsiye ediyordu. Yutmak üzere olduğunuz her besine bakmak için Buda gözlerini kullanın. Eğer bunun zehir olduğunu görürseniz, ona bakmayı, dinlemeyi, tatmayı ya da dokunmayı reddedin. Sadece güvenli olduğundan emin olduklarınızı alın."Oteki bu durum şeye benzemedi mi? Hani Ömer'in İskenderiye kütüphanesini yakmasına...


Buradaki kitaplar Kuranla aynı ise okumaya gerek yok, ama farklı şeyler söylüyolarsa o zaman okunmamalı.


Ve sonuç... Hepsi yakılmalı...


Ben şuna inanıyorum. Tin hile yolunu seçmesinin en büyük sebebi insanlara bazı doğruları göstersen bile bir işe yaramaması. Hani soruyor Carlos, tüm gerçeklik nedir? Don Juan da diyor "etrafımız sonsuzlukla çevrili ve biz onu kullanabiliriz." Carlos da hiç bir değişiklik olmuyor. Bunun gibi. Bazı yanlış kitaplar, yanlış insanlar seni enerji gerçekliklerine öyle güzel götürüyor ki şaşarsın.


Bu öğretiden sonra çıkarsız, sadece kitap okumak için kitap okumaya başlamışlığım var. İşime yaramayacak kitapları elerdim ben de eskiden. Selam karga :))


UÇUCU İŞ BAŞİNDA/ISKENDERIYE KUTUPHANESI YANIYOR

 


İşaret etmek istediğim şeyi tekrar edeyimki belki daha farklı bir noktaya birlikte ulaşırız.


Enerji gerceklerine karşı argümanlar tonalin bilindik kaba argumanlarıyla yapılsa çok önemli değil zaten o tür ham bilinç kendini hızla deşifre ediyor bisey yapmamıza gerek yok .


Enerji gerceklerini referans alıyormuş gibi daha içerden truva yöntemiyle gelenlere işaret etmek aslında.


TINİN HILESI


Enerji gercekleri sonsuzdan gelen ve bize uzanan ve bizi tamamlayan gizemli bir kaynak.


Onu kimsenin korumasına gerek yok o kendi tasarrufunu oluşturur tabiiki öyle.


Ama tamda böyle değil don huan hattinın bugunku uzantısı cleargreen aslında hattın temiz kalması için bir koruma kalkanı görevi yapıyor.bu yapılmasaydı şu an çoktan deforme olmuştu.elbetteki tin bir yolunu bulur kapiyi kirar bacayi yıkar yine kisiyi niyetle bulusturur.


İsaret ettiğim bir kafa karışıklığı her enerjiden bahseden o kadarda masum değil.enerji gerçeklerini alıp istediği kadarını kullanip ham kaba uçucu zihniyle işleyip zehirini baldıran halinde sunanlar var bunlara isaret etmek neden rahatsızlik yaratsin ayrica yaratiyorsada iyi bir sey akkök karakök cıkar ortaya


Kriter ve referansı enerji gerceklerinden koydugun zaman new age ve diğer mistik akımlara sempati duyanlarla ayrımı netleşir.


Sitedeki hic bir argümanın yayinlanmasıyla ilgili bir sorunum yok ama dedik ya herkes masum değil o yuzden one surulen argumani enerji gerceklerini referans gostererek ayni seyden bahsetmediğinin altıni çizmek önemli.


Benim için enerji gerçekleri hiç sıradan olmadı

O gizemli büyülü ve bir sekilde bazılarimiza tin aracılığıyla ulaştı ,dokundu benim icin hergun aynı tazeliğini koruyor insana bu kadar cuk oturan başka bir şey yok bu nefes kesen birsey


Kriter ve referans olmayinca nerede olduğunun hangi sitede hangi mecrada olduğunun bir önemi yok


kafası karışıklar /new age /budistler/mevlana/ufo ve kozmolojiye ilgi duyanlar/şamancı/ şifacı /otacı/pasifistler/mistikçiler


Listeyi uzatmak mümkün bu akımlardan biri konjonktürel olarak zaman zaman daha öne çıkar ve karşıtlarıyla çatışır sen kütüphanelerin kitapların yakılmasından bahsetmişsin insanlar birbirini yakıyor her fikir tiranik bir güc odağına dönüşüyor.


Sevimli ve masumane görünen en çok dikkat edilmesi gerekendir niye o kadar sevimli olsunki birsey bu ham şüphecilik değil ayrica gerçekten sevimliyse bir kaybım olmaz gercek değilsede yakalamış olurum sahte yaklaşimını iki durumdada kusursuzluk eşlik eder sacma sapan bir durumun içinde kendimizi bulmamış oluruz.


Kitap okumak farkli bakiş acilarina goz atmak bunlar benim icin zaman kaybi  yeryuzunde orjinal bir fikir yok hepsi birbirinden devşirme seyler bizim tonal zamanimizda cok fazla dış uyaran var zihni temiz tutmak gerek tonal koca bir çöplük karıştırmaya hic ihtiyac yok tam tersine bu korkunç kirlilikten sakınmak gerek.

 ihtiyaç duyanlara kim ne diyebilir.


Bu tonal çoplüğü heryeri kokutuyor "sessiz bilgi" adıyla sanıyla temiz zihne izdüşen bir şey


Sevgiler :)Anlaşamıyoruz ya da uzlaşamıyoruz. (Gerçi en güzel şey uzlaşmak zorunda olmadığımızı bilmek) Ama bunları tek tek didiklemek de zor geliyor. En iyisi dağınık bırakmak diyelim. Söylediklerinde katıldığım yerler var elbette ama benim dediklerimle ilgisiz şeyler genelde.Tek tek didiklemek meselesi değil


Enerjik gerçekleri referans olarak aliyprsun o bir filtre gibi arızalı olan fikirler görüşler herşey filtreye takılıyor onlaŕı yok etmek çeşitliliği boğmak ezmek değil enerjik gerçekler kriterini koydunmu


diğerleri birinci dikkatin yani bu bileşim noktası konumunun argümanları olarak kalıyor.


mesela tüm diğer yazıtların külliyatin bu bileşim noktası konumuna ait olduğü gerçeğini kabul etmeyen bu konuda şüphesi olan varmı??


Meseleyi kriterlerden ele alınca herşey netleşir bu birilerine ayar vermek değildir kendi durduğun yerin altını çizmektir.


Ben burda daha açık açık savaşçıyım diyeni görmedim herkes bir çekinik mütevazi alçakgönüllülük başka birşey ses verin sesinizi duyayım :)))


Sevgiler karga :)mütevazilikten değildir o, başka şeyler vardır, yoksa zor değil yürüdüğün yolu ilan etmek, ben savaşçıyım demenin sorumluluğu var, ama Castaneda kitapları saçmadır demek kolay oluyo mesela :)Castaneda kitaplari saçmadir diyene iyiki varsın demek lazım slhak:)


Savaşcı olmazsak olamazsak neye dönüseceğimizin halidir mazallah :)


Ben savaşçıyım demenin sorumluluğu var ama castanedanın adıñı domain olarak satın almanın dahada büyük sorumluluğu var büyük bir kusursuzluk edimi bana göre devasa yürekli birşey böyle gizemli birseye kanal olmak sorumluluk ister.


Buna işaret etmek iyidir kimseyle uzlasmak gerekmiyor ama sağduyu ve kusursuzluk bizi aynı bilesim noktası konumuna çeker.başarılar dilerim :))Ben elbette savaşçıyım. Hatta gezgin savaşçıyım. Bunu demek mesele değil.


Ama mesela Don Juanla Castanedayı şiir okurken görmek sana ne hissettiriyor? Birinci dikkatin çengeline takılı kalmışlar gibi mi görüyorsun o an onları?


Ya da ne bileyim Silvio Manuel bütün gün magazin programı izleyip bir de bunun mizahını yapıyor ev halkına. Sana enerji gerçekliğinden uzak mı geliyor tüm bunlar?


Bu bir yol rehberidir. Haritadır. Bu haritayı eline alıp maceraya çıkarsan bir değeri vardır. Yoksa oturduğun yerde haritaya bakıp ya orası olmaz, bu dağ enerjiye uymuyor, bu vadi bozuk, şu dere çok ıslak falan demek gibi bahaneler de bana enerji gerçekliği gibi gelmiyor.Tini şahlandırmak iyidir :))kendine gezgin savaşçıyım diyen birisi var güzel birsey.


Don huan castanedan bazı şiirleri okumasını ister şairin derinlerdeki ozleminin dizelerdeki karşılığına vurgu yapar.


Bazen çok uzun cumleler yerine siirin bir dizesi hepmizin söyleyeceklerini kapsar herkesi hepimizi derinden etkiler.


Karga butün o sözcuklerin butun kulliyatin bir bilesim noktasinda kayitli oldugunu bilesim noktan oraya kaydiğinda kendi gözlerinle (goz dediğime bakma beden bilişselligiyle diyelim)gordugunde artik seninle bunu konusmayacagiz.


Buna şahit olmak bu kulliyatı küçümsemek değil şairin sözcükleri hangi bileşim noktasından devşirdiğini bilmektir.o bunu kendi dehasına verir sıkıntı yok versin :)


Silvio manuel ismide guzel :) niyetle bir olan niyetin ustası magazin izlemesi neden garip gelsin hic öyle gelmiyor.

Yazdiklarimdan kemik ,ketum ,somurtkan bir savaşçı izlenimi edindigini goruyorum.


Enerji gerceklerine vurgu yaptim butun yazdiklarima tek tek bakarsan icinde kisisellik bulamazsin.


Yeryuzu bizim evimiz yuvamiz daglari yaylalari ormanlariyla bize destek veren bilesim noktasi olan duygulu bir varlik ona sığ bir yerden bakmak onu insan merkezli faydacı bir yere oturtmak bana gore degil ben bir savasçiyim onun desteğini her daim hissederim.


Sevgiler karga :)Ee ben de enerji gerçeklerine vurgu yapıyorum. :)


Aklıma bu konularla ilgilenen bir arkadaşım gelmişti. Ne zaman yaptığı işin sorumluluğunu almasa ne zaman yapması gereken eylemi yapmasa ben yapmama yaptım ya da kontrollü delilikti diyordu.


Mesela kusursuz edimlerde bulunmak diyoruz hep. Bir edimi kusursuz yapan edimin ne olduğu değil onu nasıl yaptığındır.


Mesela neden Florindayı bir geleneksel şifacının yanına gönderip bir süre orada olmasını istiyorlar? Bilmiyorlar mı yeni görücülerin bu tür şeylerden uzak olduklarını? Bunları nasıl yorumluyorsun bunu merak ediyorum.Hah ya iste anlayan biri.ya da don juan in florinsa yi muamele yapmayi ogrenmesi icin done doledad in yanina gondermesi.don juan diye birinin olduguna ya da kitapta sunulan sablonun dogruluguna inanmiyorum.dediginiz gibi iskenderiye kutuphanesi yakilmis kizilderililer katledilmis,tibette rahipler oldurulup ellerinden herseyleri alinmis ama bizim carlos un totosunu kesmemisler heefalan sen apayrı bir durumsun.


Mesele Don Juan'ın olup olmaması değil aslında. Bütün bu kitapları Castaneda kendi de uydurmuş olabilir. Ama Otekinin de dediği gibi hayatına geçirdiğinde, deneyimlediğinde, bir savaşçı gibi yaşadığında enerji gerçeğini görüyorsun zaten.


Sana tavsiyem kitapları boş okuman. Yani içsel sessizlikte, yargısız. Ya da okumaman. Bilemedim tavsiye vermesem daha iyi sanırım tin çekmemiş seni.tin cekmez olur mu bea, isyan dönemine girmiştir, Castaneda da çömezken isyan edip ayrılıyo ya onun gibiOlabilir herkesi çekiyor aslında zaten. Belki kapıyı çalması olmadı kırması gerekiyor daha.zor iş abi zor, tin yardımcısı olsun herkesin,Cekmese burda isim ne?ben tam bir epifani bagimlisiyimdir.kapiyi da pek cok kez actim diyebilirim.kitaplar gercekten iyi kapinin acilisini guzel tarif ediyorlar.kapiyi acmak bes dakika anlatmasi dort kitap.daimi hale getirmek inaniyorum ki cok zor.basarabilmis kisiyi burda aramiyorum zaten inaniyorum ki hepimiz yoldayiz.dedigim gibi kitaplar iyi ama eline kuran verilip kursa gonderilen cocuklar gibi olmayi gerektirecek bi durum da yok ortada.o kitaplar yzildigi donem bir suru lsd gurusu tarafindan da bu seyler konusulmaya baslanmisti populer bi konuydu bati gencligi arasinda zaten.e madem bi konu var kaynak olmamasi da sacmadir.yazilmistir yazdirilmistir.Bence epifaniden çok uzaksın. Kitaplardan da... Belki ilk kitapları okumuş olabilirsin sadece. Yorumlarında gördüğüm bu.Evet suan uzagim ama olmadigim da olsu.sihirli gecisler haric hepsini okudum arkadaslarininkine sadece goz gezdirdimIsidoro baltazarin felsefe hakkindaki gorusleri der ve susarim.

Haa birde... sadece bu kitaplari okuyanlar kendini asiri kaptirabilir pek tabii. Zira 1 dj 1 carlos yeterli bize. Kendini yetkili mercii makammiscasina aciklamalara kaptirip birde yaninda durmadan niyet okumak degisik. Goruyorsan goruyorsundur. Goren birinin gorduguyle ne yaptigi ayrimi onu savasci yada bir aptal olmaya iten sey. Buda var!NAGUALIN IZ SURMESI


Nagual çomezin enerji yapılanmasını görür buda çomezin direnc noktalarıni analiz etmesini sağlar florindanin bir nagualı var nagual  kusursuzca davranip eylem ve edimin sorumluluğunu alir.


Daha acayip manevralarda var julianin don huani dostları araciliğiyla korkutup uzun sure kadin kılığinda dolaştırması gibi.


Direnç noktalarimizdan çözülnek için daha rezil durumlara dusmek iyidir:)(rezil tanımınıda etik bir degere önem verdiğimden degil 1.dikkatin ahlaki yanınin bizdeki karşıliklarıni daha iyi tanımladiğı icin verdim.)boyle bir durumda ya utançtan ölürüz yada o ağır bön bize sirayet eden o kisisel önem canavarından kurtuluruz.

Yada en azindan kişisel önemimiz sarsıcı bir darbe alır.


Bu anlamda her yol mübahtır (ayrıca çok eğlencelidir:)tek kriteri eylem ve edimin kusursuzca pratiğe sokulmasıdır


BIR NAGUAL YOKSA


MEYDAN OKUMALARIN DEĞERI ARTAR


Arkadaşının bir naguali yok dolayısiyla edimlerine ( kusurlu iseler)gerekce olarak iz surme gereği yada kontrollu cılgınlık gereği gibi yakıştirmalar yapması kaçınılmaz.nagual olsa hemen yüzleştirir arkadaşıni yaptığı edimlerle


Bu durumda bizim tonal zamanimız kendi basımıza daha büyük meydan okumalar iceriyor yürekli niyetli olanlar kendi izlerini surup her olay karşısında kusursuz kalıp kusursuzlugu aramalıdir.


Arkadaşının attığı taş ürküttüğü kurbaya değmemistir aslında senin cebine giren bir sey yokki bu durumda mesele tonalin bizdeki ağır hantal bizi carpik gösteren kodlarından çözülmek ama mesele tam anlaşılmayınca savunmalar gerekçeler hemen bulunuyor daha kusurlu bir durum ise kusurlarimıza enerji gerçekleri argümanlarını kullanarak cevaplar aramak (iz surme yapiyorum/kontrollu çılgınlik yaoiyorum gibi)


TEK KRITER VE REFERANS ENERJI GERCEKLERIDIR.


Bunu baştan yazmam gerek bunu kabul etmeyen varsa konuya dahil olmasına gerek yok .olmasının sakıncaşı birbirimizi gereksiz yere meşgul etmeyelim diyedir yoksa baska bir ölçüt yoktur.


Enerjiyi evrendeki akışı icinde görüp baska dünyalaŕı algılayınca aradığın tek şey kusursuzluk ve niyeti hep keskin tutmak oluyor 3.dikkate ulaşmanin yayılimlari tümden yakıp gitmenin bir algı damlacığına dönüşmenın pesindeyim bunun çabası içindeyim bunu hergün kendime tekrar ediyorum.


FALAN RUMUZLU ARKADAŞ :)


Konuya bu arkadasimizinda dahil olması iyi oldu :)birazda kim hangi kriteri kullaniyor gorelim diye ozeklikle bazı açılmıs başlıklari ön plana çıkarttım


 Bu başlıklar şöyle


Yasayan 10 etkili şaman


gurdjieff-ve-ouspensky-ogretisi-ustune-psikolojik-yorumlar-ruyalar-uzerine


 Davul ve Bilincin Şamanik Hali (Michael Harner - Şamanın Yolu kitabından)     


Şamanlık ve Bilinç Halleri (Michael Harner - Şamanın Yolu kitabından)     


 ENERJİ VAMPİRLERİ     


 Carlos Castaneda ve Şaman öğretisi     


 Doğan Cüceloğlu'nun Önsözü     


 tr-castaneda.com    


 Diğer kitaplar ve tavsiye edilenler     


Site

yöneticilerine ozellikle slhaka kriter ve referanslariniz nelerdir diye sormustum.


Son yazdiklarim ve sectiğim konu basliklari hep buma isaret etmekti.herkes varolsun herkes esrime yasasın hatta taciz etsin hakaret etsin kriter yok referans yok tam bir inorganik tayf gibi :))


Bu kafa karisikliğinin sebebini ben biliyorum sadece dikkat cekmek istemistim.


BIR KUSURA ISARET ETMEK


Ustune yeni siteye davet geldi :)

Burasi karmakarisik oldu içinden cikamiyoruz yeni bir yer kuralim iz surmenin esamesi okunmuyor iste tamda bu noktada enerji gerceklerini referans alirsan herseyi verimli kilarsin


Elbetteki bu bunu hayata geciren arkadaslarin sorumlulugudur ben sadece sunu sordum carlosun adını kullanmak sorumluluk ister kusursuzluk ister bu bir isme tapmak degildir enerji gerceklerinin bir sahibi yoktur ama basi bosta degildir sonsuzun islerine akil sir ermez


Olaki arkadaşlar daha masum daha sahiplenici bir yaklasimla carlosun ismine sahip cikmislardir.kusur varsa karabuyucuye donusur 2.dikkatin sinirlarinda debelenir durursun bunada izin veren bir evren var.


Bizimkisi sadece isaret etmek


Dediğim gibi kulvarı farklı olan arkadaşlar konuya enerji gerçekleri bağlamında bir yaklaşim sunmayacaklarsa dahil.olmasalar daha iyi

Olur gereksiz yere birbirimizi oyalamayalım


Son sözü soylemek gibi bir yaklaşımım yok ben artik susayım  :))


Selamlar sevgiler  kargaEnerji gerceklerinsen tam olarak kastin nedir?birinci kurali enerji gercelerinden bahsetmemektir falan gibi yaziki doku,u bisey oldugunu sanmiyorum.daha sezgisel bisey gibi geliyor kulaga.@Oteki, yeni forumdaki kriter ve referansları mı sordun, gözümden kaçmış? Birde kriter ve referanstan kastın nedir, konu içeriğinden mi bahsediyorsun.


Ayrıca uygun görmediğin konulara sen de yorum yapmak zorunda değilsin, senin enerji bağlamındaki önemli konularını sunarsan, onlarıda incelemiş oluruz.Bu başlık altında Memetik teori ile ilgili kitapları tavsiye edebilirim. Memetik teori; insan zihninin kendisine ait olmadığını savunur. Bilimsel anlamda detaylı çalışmalar veya deneyler yapılmamış olsa da neroloji alanındaki teknikler kullanılarak gelecekte ispat edilecektir. Bu arada uçucular da boş durmayacaktır; memetik gerçekleri dejenere etmek adına. Memetik Evrim -Robert Aunger, Mem Makinesi-Susan Blackmore, Kültürün Darwincileşmesi Memetik Bilimin Değerlendirmesi-Robert Aunger, Bilinç Açıklanıyor-Daniel C. Dennet.Google da bisey bulamadim rs kaynak onerir misin?falan! yukarıdaki kitapların hepsi kitapyurdunda satılıyor. https://www.ted.com/talks/susan_blackmore_on_memes_and_temes Türkçe altyazı ile izleyebilirsin. http://web.itu.edu.tr/kcankocak/docs/ek_okumalar/Blackmore_mem_makinesi-1-86.pdf

http://pdfkitapoku.com/baslik/daniel-c-dennett-darwin-in-tehlikeli-fikri/ (12. bölüm)Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön