Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

kapi


Kapı açmak, yerini bilmek ve o kapıyı açmak.


bu cümlemden aklınıza doğru yanlış ne düşmekte ise yazmanızı rica etmekteyim.


Saygılar...çilingir geliyo aklıma,Bayıldım. Çilingire. :)Vale olsun Vale ))oraya kapıyı kim koyduuuuuuuher zaman bir kapı vardırKapı,


Kapılar nerede ve nasıl açılır. Kapılar hep içimizdedir diye hissederim.

Kapı düşünce süreçlerimizde günlük bilincimizin buna biraz da dünya işlerimizin işlevine istediğimiz an sonsuzluğun etkin yanından köprüler kurabilirsek gerçekliğimiz içinde sadece bizim anlayıp görebileceğimiz çatlaklar kaynak sızılar oluşturabiliriz. Bu daha çok yukarısının elinde gibi görünse yukarısı aşağıya kaydırılmış bulunan insanında elindedir. Yaratıcı bana bir adım atana ben bin adım atarım der. İlk başta bu adım atmak zordur. Sabır, sebat ve dirayetle çalışmak ister. Bu birazda dünyanın atmosferinden çıkmak için aşırı yük enerji harcayan uzay mekiği gibidir. Dünyanın çekiminde kurtuldunuz mu artık az bir güçle bilgeliğin sonsuz denizinde yüzebilir gerçeklikler içinden başka gerçekliklere kapı açabilirsiniz.

Korkuyu yendiyseniz erkte topladıysanız ve emin adımlarla ilerlemesini öğrendiyseniz nice kapılar vardı sonsuzluğa uzanan.

Biraz kuantum mekaniğinde örnek alalım. İnsan evinin salonunda duruyorsa ve salon bakıp ben mi salonun içindeyim yoksa salon mu benim içimde diye düşünürse bu paradoksal yaklaşımda kapılar mevzusu ve anlayışı değişecektir. Bu da insan kendisi ne olarak tanımladığına bağlı bir anlayışı gerektirir. Bu anlayış eksik ise kapı da salonda veya herhangi bir maddi nesne de onun için tek gerçekliğe ait somut gerçekliğe ait bir varoluş boyutu olarak görünecektir.

Biraz karışık oldu. Özür dilerim.

Aramakla bulunmuyor. Fakat bulanlar hep arayanlar mış diye söylüyor bilgeler.Bilinen vardir ve bilinmeyen ikisinin arasinda kapilar vardir..Jim MorrisonÇocukluğumdan beri hayal ettiğim çok yüksek bir kapı geliyor aklıma. Hemen ardından gelense onu bulmak için bir ömür harcadığım kurgularım, hikayelerim.savaçıduvarları yıkmaz üstünden atlar demişti d juhan duvar kapı yumurta tavuk gbi algının kapıları var duvar da iki durumda koatik kapıyımı açarsın duvardan mı atlarsın hemen atlamayın kilitli kapıda duvardırSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön