Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ozetleme 3


Özetleme, büyücülerin zamanlarının çoğunu adadıkları bir çalışmadır.Yaşıyor olduğun sürece hiçbir zaman çok geç değildir.Enerjinin ne kadar yitirildiği ve çarpıldığı bu açıdan önemli değildir.Her zaman sıfırdan başlayıp enerjini yeniden yapılandırabilirsin.Önemli olan ilk adımı atmak ve başlamaktır. Enerjilerini korumak ve yeniden yapılandırmak isteyenler için en etkili yol özetlemedir.


Bir büyücü bilir ki eğer hayaletlerinden kurtulmazsan, onlar senin için gelirler.


Bu nedenle bir büyücü arkasında çözülmemiş bir konu bırakmaz. İnsanlar yaşamlarını geçmişlerinde yaşanmış olaylara çengellenmiş şekilde, bu olaylar tarafından incitilerek geçirirler.Bunlar kurtulmayı akıl edemediğimiz artık anlamsız yüklerdir. Enerjimizi, geçmişte yaptığımız duygusal anlaşmalara bağlı bırakmak tam bir deliliktir.


....


Özetleme bizi geçmişten alır ve şimdiki ana girmemizi sağlar.


Geçmişimizden kaçamayız, sıkkın bir cinsel ilişkinin ürünü olmaktan da. Ama bunların enerjimiz üzerindeki etkilerini durdurabiliriz. Gerçekte enerji aleminde zaman ve mekan yoktur. Dolayısıyla olayın olduğu yere ve ana dönebilir ve onu değiştirebiliriz.


Özetleme eski görücülerin mirasıdır ve büyücünün temel uygulamasıdır. O olmadan yol da olmaz.


Don Genaro benimle asla el sıkışmazdı. Kazara ona dokunacak olursam hemen dokunduğum yeri sanki ona bir şey bulaştırmışım gibi yıkamaya koşardı. Bu komik rutinle bana özetlemenin hijyen demek olduğunu belletti.


Özetleme için özel bir koşul gerekmiyor. Bir savaşçı yürürken, elini yıkarken, yemek yerken vs. özetleme yapabilir. Önemli olan tek şey bunu yapmaktır. Nasıl yaptığının bir önemi yoktur. Ancak büyücüler bu uygulamayı ciddiye alırlar. Tahta sandıklar yapar ve bunun içinde özetleme yaparlar. Gece karanlıkta yatağına oturup özetleme yapmak da iyi bir yoldur. Kendini izole edebileceğin her yol iyidir. Nefes önemlidir. Ancak hiçbir şeye takılmamalı çünkü tin özetleme yapana yolu gösterir. Önemli olan niyettir ve yapmaktır.


Özetlemeyi psikolojik çözümlemeyle karıştırmayın. Eğer ihtiyaç duyduğunuz şey yorumlarsa psikiyatriste gidin. O size olduğunuz halinizle bir idiot olarak nasıl yolunuza devam edeceğinizi anlatacaktır. Özetlemeden dersler çıkarmaya da çalışmayın. İçinde ahlaki dersler olan hikayeler sadece çocuk kitaplarında vardır. Özetleme özel bir iz sürme uygulamasıdır. Hikayenizi olduğu gibi görmelisiniz. Onu yargılamadan, ahlaki sonuçlar çıkarmadan, pişmanlık duymadan, kendinize kızmadan veya kendinizi takdir etmeden. Geçmişinizdeki hiçbir şey diğer bir şeyden önemli değildir, en nihayetinde hepsi geçici ve devamlı olmayan şeylerdir.


Carlos Castaneda


.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön