Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

algi engelininyikilmasi


KONU-18-ALGI ENGELİNİNYIKILMASI


Oaxacada ki Juanın en sevdiği banka oturduk.Bugün ileri farkındalığın üstünlüğüyle birleşim noktanı oynatıp başka bir dünyanın yayılımlarını bir dakika önceden haberin olup bağlayacaksın dedi.Don Juan.Eğer bunu yapmazsan sarp kayalıklara yuvarlanan sıradan bir adamın ölümüyle öleceksin der.Bu sağ yan öğretilerinin sonuncu eylemidir.Bir dağın doruğundan boşluğa atlamak.


D.H : Savaşçıların eğitiminin,algı engelini kırma yetisine hiç yardım almadan,olağan farkın- dalıktan başlayarak ulaştıklarında biter.”Bağlanışı geçici olarak iptal eden tek kuvvet bağlanıştır” Günlük yaşam dünyasını algılamanı sağlayan bağlanışları iptal etmen gerek.


D.J : Birleşim noktan için yeni bir konum ve yeterince uzun bir süre sabit tutmayı niyet ederek başka bir dünya birleştirecek ve bu dünyadan kaçacaksın.


C.C: Başka bir dünyayı bağlamayı başarırsam ne olur.?


D.J : Başka bir dünyaya gidersin.Çevrendeki insanlar binalar dağlar ve her şey kendi kırdığın Algı Engeliyle ayrılmış olur.


C.C: Ya birleşim noktamı sokakta Los Angeles da trafiğin ortasında oynatırsam ne olur.?


D.J : Los Angeles,bir nefes gibi havada kaybolur.Ama sen kalırsın.Henüz yeryüzü desteğini başka büyük yayılımlar bandına kaydırmak için kullanamadığımı,ama buyurgan bir gereksinmem olduğundan,bana fırlatıcı kızak gibi sana hizmet edecektir.(304 başı oku.)Don Juan yukarı göğe…


C.C : Don Juanın,ayrılısı hakkında düşünmek istemedim.Böylece ona kara dünyayı sordum.Daha önce gördüğüme dair silik anılarım vardı.


D.J : Birleştirilebilen kolay dünyadır.Deneyimlerin içinde tek dikkate değer şey KARA DÜNYA dır.


Yaptığın tek gerçek başka büyük bant bağlanışıydı bu.Diğerleri hep insanın bandında yana kayışlardı.


Sis duvarı,Sarı kum tepeleri düzlüğü,Hayaletler dünyası : birleşim noktamızın çok önemli konumuna yaklaşırken neden olan yana bağlanışlardır.


Kara dünyaya yolculuk yapan görücüler orada sonsuzluk kadar uzun kaldıklarını duyumsarmış.Bu dünyamızda bir an sayılırmış.Ayrıca korkunç bir dünyadır.Çünkü bedenimizi yaşlandırır.”Biz cehennemde sonsuz bir zaman içinde çabalarken dünyada bir dakika bile geçmiyordu.


C.C : Don Juanın gençliğinde kara dünya takıntısı olduğunu,velinimetininse hiç düşünmeden onu kara dünyaya soktuğunu söyledi.Erki o denli sıra dışıydı ki birleşim noktamı olağan konumuma getirip geri dönmem günler sürdü dedi.Kara dünyada kaybolduğu birkaç gün azından on yaş yaşlandığını ileri sürdü.Örnek vererek;Nagual Julianın bilinmeyene daldırdığı Silvio Manuel başka bantlar derlemiyle başka dünya birleştirmiş ama zaman yayılımları olmayan,görücüler üzerinde zıt etkisi olan bir dünya.Yedi sene boyunca yok olmuş ama ona bu süre sadece bir anlık gelmiş.


D.J : Savaşçılar için başka dünyaları birleştirmenin tehlikesi bizimki gibi sahiplenici olmasıdır. Bağlanış kuvvetiyle bir kere birleşim noktası olağan yerinden oynatılıp başka bir yerde sabitlenmişse savaşçılar akıl almaz yalnızlıklarla kalma riskine girerler.


Yalnızca insanlar kendi birleşim noktalarını sen oynattığında oynatıp senin çevrende seni izlerse,o dünyada insanlarla olmak olasıydı.Ben kendiminkini seninle olmak için kaydırdım.Yoksa orda dostlarla yalnız kalırdın.


C.C : Juan,gitme vaktimin geldiğini söyleyerek tüm yana kayışları atlamamı istedi.Doğrudan bundan sonraki dünyaya kara dünyaya git dedi.Algı engelini kırmanın doğaüstü öneminden dolayı yeni görücüler bunu son sınav olarak kullanırlar.”Bu sınav olağan farkındalık durumundayken bir dağın doruğundan boşluğa atlamayı içerir.Eğer boşluğa atlayan savaşçı günlük dünyayı silip dibe vurmadan başka bir dünya birleştiremezse ölür.


D.J : Yapacağın kendin kalarak bu dünyanın gözden kaybolmasını sağlamak.Bu görücülerin son dayanağıdır. “ Bilinçle yanıp kavrulduktan sonra kendileri olma duyumunu koruduklarını bilirler”


C.C : Genaronun bana bağlanışın sırlarını gösterdiği,her sokak gibi sonsuzluğa açılan bu sokağı imleyerek “Tüm yapman gereken mutlak bir sessizlik içinde izlemek.Şimdi zamanı. Git hadi diyerek benden uzaklaştı.


C.C : Genaroda köşede ona katılarak bana el sallayıp geri dönmemi imleyen hareketler yaptı.Onları izlemeye başladım.Ama bunun yanlış olduğunu biliyordum.Ters yöne yöneldim.Sokak karanlık ıssız ve çıplaktı. Başarısızlık ve yetersizlik hislerime boyun eğmedim.İç sessizliğimde yürüdüm.Birleşim noktam büyük bir hızla oynuyordu.


Üç dostu gördüm.Ortalarındaki çizgi onları dikey olarak gülümsüyormuş gibi gösteriyordu.Önemsiz olduğunu hissettim.


Ve sonra rüzgarımsı bir güç dünyayı uçurup götürüverdi.


04-03-2009


H.DSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön