Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

bu yola gonul mu verdim gonlumu aldin yoksa yol


Özgürlük bir dizi savaş edimidir. Bu savaşın farkında olduğum andan bu yana kullandığım kelimelerden, eylemlerimden çok güçlü bir kalıba oturtulduğumuzu anlıyorum.


Öyle ki, nasıl bir işin içinde olduğunu ayırt etmek için şöyle biraz etrafındakilerle rüya görmeden, yapmamadan, iz sürmekten, özetlemeden bahset de aldığın tepkileri bir gör bakalım.


Valla bazen bu bilgileri hiç bilmeseydim daha iyi olurdu diye düşündüğüm olmuyor değil. Ama kişisel olarak hep bir şeylere itildiğimi görünce arzuların, isteklerin ötesinde artık bizleri çeken, iten bir güç olduğunu seziyor, biçare onu kabulleniyorum.


Şimdi ben mi ona gönlümü verdim? Yoksa o mu benim gönlümü aldı?

O kısmı geçtim; aşkımız platonik mi, yıldırım mı? İlerisi var mı bu ilişkinin? ;DArmando Torres'in kitabını okuyorum. Geldiğim bölüm senin düşüncelerine cevap verdiğini düşündüm ve ekleme ihtiyacı hissettim.


".....Mademki kim olursa olsun ilişkiye girmek için her şeye hazır değildir, savaşçı dikkat ederek ılımlılıkla ve yansızlıkla yakınlıklarını seçebilir, enerjisiyle uygunluk gösterdiğini kabul ettiği kişileri onaylayabilir. Giz böylesi açık bir bakışa ulaşmak için özdeşleşmeye ve özdeşleşmemeye dayanır. Bir büyücü soyutla özdeşleşir, dünyayla değil. Ve bu onun bağımsız olmasına ve kendini dinlemesine imkân verir.

Carlos artık büyük bir savaşçı gibi görülen bir adam hakkında bize bir hikaye anlattı; fakat bu adamın evinde daima problemleri vardı ve eşi elbiselerini yıkamıyordu ya da ona yemek hazırlamıyordu, kaosa batıyordu. Bu durumla uzun zaman mücadele ettikten sonra, adam hayatına radikal bir değişiklik getirmeye karar verdi; fakat kendi karakterini değiştirmek yerine, ki bunu yapacağı varsayılıyordu, eş değiştirdi...

Yazgımız karşısında, her birimizin tek başına olduğunun farkına varın. Artık hayatınızı kendi elinize alın. Bir savaşçı ayrıntıları mükemmelleştirir, düş gücünü geliştirir ve pozisyonları hesaplayarak yeteneğinin sınırlarını zorlar. Kendini yetersiz hissetmek onun için tahayyül edilemezdir zira o soğukkanlıdır dolayısıyla ne hiçbir şeye ne de hiç kimseye ihtiyaç duymaz. Ayrıntılar üzerinde yoğunlaşırken, inceliği, kurnazlığı ve zarafeti işlemeyi öğrenir."Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön