Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

spiritualizm ogrenilirken yapilan hatalar


Bu yazıyı ve devamını, daha önce gönderdiğim 1-Milgram Deneyi, 2-Üçüncü Dalga Deneyi, 3-Başkalarının Kararları, 4-Robotlaşma, 5-Spiritüalizm Tehlikeli mi?, yazıları okursanız daha anlaşılabilir olacağını sanıyorum. (Yazıları Facebook sayfamda bulabilirsiniz) Bahsedilen hatalar ise:

1. Hedeflerini Tam Tanımlamak

2. Sığ Fikirlerde Kalmak

3. Tek bir Doğru Yol

4. Onlara karşı Biz

5. Madde Bağımlılığı

6. “En İyi Sen” yerine “En İyi Büyücü” Olmaya Çalışmak

7. Erkinden Uzaklaşmak.


Epeyi uzun olacak ama hayat zor :-)


*** Spiritüalizm öğrenilirken yapılan Hatalar

Spiritüalizm tuhaf bir hobi'dir de diyebiliriz. Bazen ulvi, bazen Evreni tanımak bazen de kendini tanımak gibi nedenler bu dünyaya girmemize neden olur. Fakat asıl mesele bu bilgileri bir başkasından ikinci el olarak alacağımıza kendimiz deneyimlemek isteğidir. Tabi bu arada amaçlarımıza daha kolay ulaşmak, gücümüzü artırmak ve büyülü bir hayat yaşamayı isteme unsurlarını da unutmamak lazım. TV ve Bilgisayar ekranı karşısında oturarak hiç bir zaman karşılaşamayacağımız mucizelere, gizemler veya güce birinci elden tanık olmak ve deneyimleme ihtimali de oldukça cazip.

Yapman gereken ilk şeyler, Web sayfalarında sörf yapmak, New Age kütüphanelerini dolaşmak, birkaç çalışma kitabı edinmek, ve çalışmaları denemek olur. Daha sonra daha gizemli ortamların farkına varacak ve Wicca tipi veya bazı toplantı grupları ilgini çekecek ve bunlara katılarak benzer soruları / sorunları olan kişilerce doğrudan konuşma ve tartışma imkanı da bulacaksın.

İş / Okul – Ev sarmalındaki topluma uyumlu “Fikir Birliği Hipnoz hali” değişmeye başlayacak, böylece kendini yeni kişisel olanaklar içinde bulacaksın, ancak, yeni grup hareketleri, alternatif yaşam yolları, aydınlama, güç artışı, ilham veren fikirler, ve büyü gibi fikirlerle haşır neşir oldukça bu kez, kendini yeni bir “Hipnoz” hali içinde bulacaksın.

İşte toplumun, daha doğrusu toplumu yönlendirenlerin, seninle sorunu şimdi başlıyor! Orta sınıf mümkün olduğu kadar çok insanın, mümkün olduğu kadar çok çalışması için tasarlanmış bir program olup, bunu uygun insanların, sakin, iyi yaşam, iş, aile, ve sağlıkta başarının ve mutluluğun başka bir zamanda (!) olacağını, kendilerini bu şekilde tatmin etmelerinin, iyi ve çok güzel bir şey olduğuna inanmaları için tasarlanmıştır.

Ancak, Orta Sınıfın dışında çağdaş toplumun “Vahşi Diyarı” denilebilecek farklı bir gerçeklik var. Burada yerleşenler, ortak görüş gerçekliğini yeterli bulmayanlardır. Bunlar köşenin dışında veya köşeye çok uzak olanlardır. İşte “Vahşi Diyar” bunun için heyecanlı ve tehlikelidir. Bu diyar, topluluğun günlük etkinlikleri için yıkıcı olmaktadır. Şüpheli, denenmemiş, ve özgür yaşam fikirleri buradadır. Büyü bu fikirlerden biridir, aslında devasa bir fikir kümesidir. Bu fikirlerden bazıları harika bazıları ise tamamen çöp yığınıdır.

Büyü ile ilgili olmak, Orta Sınıf toplumunda çöp kutusuna atılmayı beklemek gibi bir şeydir. Buna tarihteki en önemli benzerliği Simyanın herhangi bir şeyi altına dönüştürme çalışmalarıdır. Ama sonuçta bir şekilde, bir yolla altın aramaya çıktık, ve bunu yaparken düşülen en önemli hatalardan kaçınmanız gerekir, çöplükler bu tip insanlarla doludur.



Yalnız dikkat! Spiritüalizm deyince en geniş anlamını göz önüne almanız gerekiyor.



Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön