Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

spiritualizmi ogrenirken yapilan hatalarin 3 ve 4cusu


3. Tek bir Doğru Yol

Öğrendiğin bir yolun önemli bir tepe noktasına çıktığında, “Bu inanılmaz... herkesin bunu deneyimlemesi lazım!” dedin mi, misyoner oldun çıktın say kendini. Sürekli olarak konuşur, deneyimlerini anlatır, herkese bu deneyimleri yaşaması için gayret sarf edersin, tek doğru yolu bulduğunu, diğer tüm yolların aldatıcı olduklarını düşünürsün. Bu durum aylar hatta yıllar da sürebilir, tüm yaşam boyunca da. Burası gelişmenin set noktasıdır, duvara çarptın ve durdun.

Bu zayıf bir kişiliğin davranışıdır, kendini değersiz, başkalarından daha aşağı bir seviyede hissettiğinde, tüm dikkatini ideolojilere, güç iddiasındaki spiritüalist düşüncelere (en önemlisi büyü'dür) ve karizmatik bir lidere bağlanır veya odaklanırsın. Bu arada “Ben böyle bir tuzağa asla düşmem!” diyorsan bir kez daha düşün. Bu Tek Yol Hastalığı “Milgram Deneyi”, “Üçüncü Dalga Deneyi”, Üçüncü Reich” ve birçok başka tarihsel soykırımlardan sorumlu olan Sosyo-Psikolojik insan dürtüsünün ispat edilmesidir. O halde, eğer yolun Tek Doğru Yolsa, çok acil olarak, dışa kapalı odanı, kapalı topluluğunu terk ederek başka inançlara da göz gezdirmenin vakti gelmiş hatta geçmiştir bile. Bunun en kolay yolu yeni arkadaşlar edinmektir.

4. Onlara karşı Biz

Spiritüalizm ve Büyü dünyasında olanlar keskin bir kenar üzerinde yürüdüklerinden, ya yukarıda bahsedildiği gibi “mazlum” bir kişiliği veya “onlara karşı biz” hikayesi olan inanç sitemini benimsemeleri kolaydır. Aslında her ikisinin de sonuçları aynıdır.

Yapılan büyü sonuç vermediğinde veya seçilen yol daha iyi bir hayat vermediğinde, davranışı veya inancı değiştirmek yerine, “diğer” insan veya grupların onu daha aşağı tutukları düşüncesi şiddetli bir sorun yaratır. Başarısız bu hikayeler hemen o toplum bireyleri tarafında onaylanır, hemen gelişir, ve sonuçta tüm toplumu tahmin edildiği süreden çok daha çabuk bozar. Komplo Teorileri, Sefalet, Yetersizlik aşağıdaki gibi açıklamalarla güçlenir:

Gizli bilgilere sahip olduğum için İlluminati beni/bizi yok etmeye çalışıyor.

Şekil değiştiren Reptiller(sürüngenler)/Savaş Lortları/Kötü Ruhlar/Şeytan vs. gibi gerçekleri kontrol ediyor ve beni gerçeği söylediğim için sevmiyorlar.

Ben orta sınıf toplumun anlayamayacağı/kaldıramayacağı kadar aydınlanmış biriyim.

Ben Işık İşçisiyim, karanlık güçlerle savaşıyorum, ama kontrol halen karanlık güçlerde.

Bunların hepsinin altında yatan tek bir mesaj var! Kişisel Önem. “Ben Ben Ben” hepsinin amacı “kazanmak” hayali var ki, aslında sonuç farklı olur, daha kötü bir duruma düşmek.

Bunların yerine yapılacak olan, kişisel gelişim, mutluluk ve insanlara nasıl yardımcı olabileceğine, odaklanmak.offf bırak bunu sana neeeBu konularla ilgili değilsen bu siteye neden üye oldun merak ettim? Hadi yanlışlıkla oldun diyelim, o halde ne diye okuyorsun? niye yazıyorsun diye sormayacağım zaten.Reptilianlarla ilgili ortaya atılan iddalar ve yazılan kitaplar CC'nin kitaplarında anlattığı inorganik varlıklara benziyor.


1- Replitianlar ilk insanlardan beri vardı.

2- İnsanların genleriyle oynadılar

3- Azteklerden mısırlara, sibirya şamanlarına kadar ortak sembolleri yıllan ve sürüngen kafalı figürlerdi

4- İnsanların negatif duyguları ile beslendikleri için dünya onların insan çiftlikleri

5- İnsanlarla rüyalar aracıyla ilişki kuruyorlar

6- Aramızda dolaşıyorlar

vs..vs...Tamam :-)Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön