Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

spiritualizmi ogrenirken yapilan hatalarin son 3 hata


5. Madde Bağımlılığı

Psikodelikler ile şamanların ruhlarla konuşmaya ve yararlı bilgileri almaya izin veren bazı bitkileri, ağaç kabuklarını ve mantarları kullanmaları ile ilişkilendirilmiştir. Modern zamanlarda Aliester Crowley, William Burroughs, Terence McKenna, Carlos Castaneda ve pek çok diğerleri spiritüel olarak bu maddelerin potansiyeli hakkında reklam yapmıştır. Bu kişilerin bazıları bağımlılığa, hatta daha da yıkıcı durumlara kurban olmuştur. Sonuçta bu durum özellikle büyü'nün gözden düşmesine neden olmuştur.

Bu maddelerin bazıları farklı hallere ulaşmak için hızlı bir yol olabilir. Ama modern şehir hayatında bu uygulamaların pek faydası olmaz, zaman kaybına neden olur.

6. “En İyi Sen” yerine “En İyi Büyücü” Olmaya Çalışmak

Başarılı tipler spiritüel ve büyü işine girince, onun her türlüsünü öğrenmeye çalışırlar ve Usta olurlar. Ama bilmezler ki bu dünyada Usta yoktur; Büyü yalnızca bir araçtır. Amacını doğru tanımla ve bu aleti hedefi gerçekleştirmek için kullan.

Bundan, bu kadar doğrusal olamak gerektiğini çıkarmamak lazım. Basitçe, meditasyon, rüya, yoğa, farklı ritüeller veya başka herhangi bir aletle sürdürülebilir spiritüel gelişmeye çalış. Bu bir yarışma değil. Anahtar şudur; kendin dışında kazanılacak bir ödül yok.

7. Erkinden Uzaklaşmak.

Genç ve deneyimsiz bir büyücü olarak, güce ve kişilere boyun eğmeni isteyecek kişi ve durumlarla karşılaşacaksın. Bu, ödüller karşılığında hayatının kontrolünü ele geçirmek için korkutan, zorlayan veya aldatan, bir Guru da olabilir. Bunun sonuca acılı bir öğrenme deneyimi olacak. Çoğu zaman unutmamıza rağmen, biz gerçek büyücüleriz ve kendi gerçekliğimizin ustası olmamız gerekir.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön