Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ruya goren bedenin yolculugu


KONU-17-RÜYA GÖREN BEDENİN YOLCULUĞU-


C.C :Don Juan bana ikimizin son kez Oaxaca kentine gideceğimizi:Belki hislerinin geri dönebileceğini ama tüm varlığıyla asla beraber olmayacağımızı söyleyerek,şehrin merkezine girip, o en sevdiği daima boş olan banka gidip oturduk.


D.J : Özgürlük bulaşıcı hastalıktır.İnsandan insana bulaşır.Taşıyıcısı kusursuz bir Nagualdir.Özgürlük aynı zamanda korkutucu olduğundan insanlar özgürlüğü istemediklerinden takdir etmeyebilirler.Rüya gören beden ve Algı engelinin birleşim noktasının konumları olduğunu bunun görücüler yada uygar insan içinde, okumak yazmak ne denli hayatiyse, o denli önemli ve her ikisi de yıllar süren uğraş sonucu kazanılıyor.” Senin içinde Birleşim noktanın bu konuma ulaşıp Rüya gören bedenini yarattığı zamanı anımsamak çok önemli “


C.C : D.Juan zamanın aşırı kısa olduğunu “ Rüya gören bedenimin ana yolculuğu,birleşim noktamı başka bir dünya birleştirmek üzere algı engelini kıracak konuma getirecekmiş.


Rüya gören bedenin değişik isimlerle bilindiğini D.Juanın ve eski görücülerinde benimsediği,karanlığın ve gölgelerin hissini veren gizemli ve yasak bir isim :”DİĞERİ “ Eski görücüler DİĞERİ her zaman rüzgara sarınmış gelir derler.


Yıllar boyunca D.Juan ve yandaşları aynı anda iki yerde olabilme yoluyla Algısal ikilik türü bir şey deneyimliyebileceğimi fark etmem için uğraştılar.D.Juan konuşurken önce kakında bir şeyler duyduğum,derinlerde unutulmuş deneyimi yaşamış olduğumun farkına vardım.


(286 sonu)Aynı anda iki kere olmuştum.Bu bir gece kuzey Meksika dağlarında olmuştu…..


Anlatı sonu: Bundan sonra ilk ayırt ettiğim,Don Juanın düştüğüm yerden kalkmama yardım ettiği,Genaro ve diğer ben,çıplak olanı kaybolduğu oldu.


D.JUAN: O gece Genaro birleşim noktanı sol yanın çok derinlerine kaydırarak büyük erki sayesinde,birleşim noktanı rüya gören bedenin göründüğü yere çekip, rüya gören bedenin seni seyrettiğini görüyorsun.


C.C : genaronun müstehcen deviniminin bu şiddetli etkiyi yapışının nedenini sorar.


D.Juan. Sen fazilet taslayıcısı olduğundan,Genaro senin müstehcen bir hareket sergilediğinde ortaya çıkan utangaçlığını kullandı.O rüya gören bedende olduğundan,kartalın yayılımlarını görecek erki vardı.Bu fayda sayesinde birleşim noktanı kolay oynatabildi.Ama ben uygun yayılımları yeniden bağlayıp gerçekten bir rüya görme konumunda uyandığın zamanı anımsamanı istiyorum dedi.


C.C : İçimde bir erke patlaması yaşar gibi olup anımsamamı istediği şeyin ne olduğunu anladım.Belleğimi tamamı üzerine odaklayamasam da bir parçasını anımsayabiliyordum.


Bir sabah olağan farkındalığımda Don Juan ve Genaroyla bu bankta oturduğumuzu anımsadım.(ANLATI 290 başı )(295 başına kadar)


C.C : Ben korku ve kibrin yaylım ateşine yakalanmış kızgınlıktan köpürerek d.Juanın keramet ve gizler hakkında anlattıklarını dinlemiyor :beni parkta hipnotize ettiğini sonra bayanın evine götürdüğünü ve ikisinin de bana fena şeyler yaptıklarından emimdim.


D.Juan sırtıma vurdu bir an önce olanlardan bir şey kalmadı ve tekrar günlük mutlu aptallığımla neşeyle D.Juanı dinleyip beni sevip sevmediğini dert ederken buldum.


D.Juan: Bilinmeyene yolculuk edenleri yatıştıran tek şey unutmadır.Ogün harika bir zafer kazandın. “ Tam gerçekten paniklediğin an,seni olağan farkındalığa birleşim noktanın hiç şüphe duymadığı bir noktaya kaydırdım.Savaşçılar için böyle iki konum vardır . Birinde her şeyi bildiğin için hiç şüphe yoktur.Diğerinde olağan farkındalıkta hiçbir şey bilmediğin için hiç şüphen yoktur.


C.C: Hissettiğim tuhaf rahatsızlığı denetlemek için çok çabalıyordum.Ansızın dizlerim titredi.Bedenimin orta yerine doğru sinir spazmları yayıldı.Ses çıkaramayıp mırıldandım. Sükunet için yutkunup nefes almam gerekti.


D.J :Yolculuk edip uzak bir rüya görme konumunda uyandın.Genaro seni,banktan meydanın karşısına çektiğinde birleşim noktanın olağan farkındalıktan ta rüya gören bedenin göründüğü konuma oynamasını sağladı.Göz açıp kapayıncaya kadar inanılmaz mesafeyi,seni çekecek kadar güçlü olan GİZ sayesinde kat ettin,Aynı eski görücüler gibi dünyanın sonuna hatta ötesine kadar gidebilirsin.Eski görücüler rüya görme konumunda uyandıklarından bu dünyadan kayboldular.o günkü rüya görme konumun bu dünyaydı.Oaxaca dan hayli uazaktı.


C.C : Bunun gibi yolculuk nasıl gerçekleşir diye sorar.


D.J : Bunun bir yolu yok. Güçlü duygular,bükülmez niyet yada büyük ilgi rehberin olabilir. Sonra birleşim noktası rüya görme konumunda,koza içindeki tüm yayılımları kendisiyle çekebilecek kadar uzun süre,erkle sabitlenir.


C.C: Juan, birleşim noktasının insanın kozasının ortasından ötede bir yer oynatılmasının bildiğimiz dünyanın bir anda yok olmasına yol açtığını; sabitliğin dayanıklılığın algılanan dünyaya bağlanışla ilgili olduğunu belirtti.Bazı yayılımlar birleşim noktasının belirgin bir yöreye sabitlenmesi yüzünden sürekli bağlanırmış; İşte bizim dünyamız buymuş.Dünyanın sağlamlığı değil de birleşim noktasının herhangi bir yerde sabitlenmesi seraptır dedi.


D.J : Örneğin sen şu anda ileri farkındalıktasın.Yapabileceğin bir şey hayal değil yarın günlük yaşamında karşılaşacağın dünya kadar gerçektir.Savaşçılar eğitimlerini tamamladıktan sonra bütünlemeye geçerler.Eğitimde savaşçıların özellikle Nagual olanların çok değişik yerlere kayışta bulunmaları sağlanır. Birbirini tutar hale getireceğin sayısız konuma hareket edeceksin.Birleşim noktanı belirli bir konuma kaydırabilirsen o hanımın kim olduğunu anımsarsın. Çünkü birleşim noktan yüzlerce kez o yerde bulundu.Bunu bütünlemek senin için çocuk oyuncağı.


C.C: Sanki aklıma gelmesi onun önerilerine bağlıymış gibi silik anılar çeşitli hisler canlanmaya başladı bende.Bir sevgi hissi ve tatlılık havayı doldurdu.Nagual kadın CAROL du.onu nasıl unutabilirdim.İçimde bir şey Oaxaca,Mexico,ve Arizonanın Tucson şehirleri arasında yolculuk etmişti.Suçtan arınmış gibi tuhaf bir rahatlama hissettim.


Don Juana ikimizde aynı yerde olabildiğimize göre,iki yada daha fazla kişinin aynı rüya görme konumunda uyanma olanağı olup olmadığını sordum.


D.J. : Tabi ki dedi.Rüya gören beden bunu yapıyor.Eski Toltek büyücüleri gruplar halinde birbirlerini izleyerek bilinmeyene gittiler.O gün sen beni kendinle çektin bende seninle olmak istediğim için seni izledim.


C.C : Nasılda Nagual kadını anımsayamadım?


D.J : Hala da anımsayamıyorsun.Birleşim noktan kaydığında aklına gelecek.Birbiriniz için hayaletsiniz.Onu olağan farkındalığında bir kez gördün ama o seni hiç görmedi.Birbiriniz için önemli şahsiyetsiniz.Bir sabah uyanıp her şeyi birbirine bütünleme olasılığı dışında tabi.Senin buna vaktin olacak ama onun yeterince vakti olmayacak.Çünkü buradaki zamanı çok az..


C.C : Bu haksızlığa karşı çıkmak geldi içimden birleşim noktam kendiliğinden hareket etti.O zaman Nagual kadının zamanı kalmadığına acınılamıyacağını yada benim zamanım olduğundan memnun olamayacağımı anladım.


D.J : “Zaman olmasının heyecanı olmamasınınkiyle aynıdır “ dedi.


C.C : Üzgün hissetmek pişman hissetmekle aynı değildir dedim.Ben çok üzgün hissediyorum kendimi


D.j : Üzüntüye kim aldırır? Sadece gizemleri düşün.Her şeyden önemlisi GİZEM dir. Biz yaşayan varlıklar olarak ölmek ve farkındalığımızı terk etmek zorundayız.Bunun sadece bir kısmını değiştirebilirsek bizi ne gizemler bekler.Bu diyalog tuylerimi upertiyor . DJ nin en alttaki cumlesi ne harikadir , ne umutlar verir ne gaza getirir bizi .HakkatenSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön