Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

3 bolum uc catalli nagual kurali uc catalli naguallar


Carlos yineledi:

“Kural nihaidir, fakat onun tasarımı ve dış görünüşü kesintisiz evrim altındadır, bununla beraber, hayatın adaptasyonlarını genetik mutasyonların hasbelkader bir birikimi olarak gören evrimcilerin tersine, görücüler Kural konusunda rastlantı olmadığını bilirler. Kartal’ın büyücülükte yeni aşamaları ortaya çıkartan bir buyruğunun, bir enerji dalgası biçimi altında, zaman zaman erkin hatlarını nasıl sarstığını görürler. Onu daha doğru bir tarzda tanımlamak, Kural’ın olası bütün varyasyonlarının öncel bir matrise içkin olduğunu ve zamanla değişenin bu bütünselliğe sahip olan büyücülerin bilgisinin derecesi olduğunu ve büyücülerin hangi tumturaklılığı kendi belirli payları adına geliştirdiklerini hesaba katmakla olur. Böylesi değişim periyotları mükerrerdir ve üç sayısıyla temsil edilirler.”

"Neden üç?"

"Çünkü eski Toltekler üç sayısını dinamizm ve yenilenmeyle ilişkilendiriyorlardı. Üçe bölünmüş biçimlenmelerin - üç rakamına dayanan biçimlenmelerin - beklenmedik değişimlerin habercisi olduğunu keşfetmişlerdi.

Kural, hatlar içinde zaman zaman nagualın özel bir tipi, enerjisi dört parçaya değil de sadece üç bölüme ayrılmış bir nagualın görünmesi için dikte etti bunu. Görücüler onlara ‘üç çatallı naguallar' derler.”

Carlos'a bu ikincilerin neden diğerlerinden farklı olduğunu sordum.

Carlos:

“Onların enerjisi değişkendir, her zaman hareket halindedirler ve bu nedenle onların erk biriktirmeleri zordur. Hat açısından, bileşimleri kusurludur; asla gerçek nagual olmayacaklar. Buna karşılık, çekingenlikleri ve klasik nagualları karekterize eden ihtiyatları yoktur; doğaçlama yapmakta ve iletişim kurmakta sıradışı bir kapasiteye sahiptirler.

Üç çatallı nagualların; başka kuşların yuvasında kuluçkaya yatırılmış, guguk kuşu yumurtaları gibi olduklarını söyleyebiliriz. Fırsatçıdırlar, ama gereklidirler de. Gözden ıraklıkları özgürlükleri olan dört çatallı nagualların tersine, üç çatallı naguallar aleni kişiliklerdir. Gizleri ifşa ederler ve öğretilerin parçalanmasına neden olurlar, fakat onlar olmasaydı erk hatları çok uzun zaman önce sönmüş olacaktı.

Yeni görücülerde Kural, bir nagualın yeni bir klan bırakarak gittiğini söyler. Kimileri, büyük enerji artısıyla, ikinci bir oluşuma yardım edebilir, görücülerin üçüncü bir kuşağını görebilir. Örneğin, nagual Elias Ulloa ardılının klanını yaratmak ve onu takip eden üzerinde bir denetim sahibi olmak için de yeterince uzun zaman yaşadı. Fakat bu, hattın dallara ayrıldığı anlamına gelmez; tüm gruplar aynı yayılma çizgisinin unsuruydu.

Öte yandan üç çatallı nagual, bilgisini, hatları çeşitlenmeye götürecek keskin bir tarzda iletmeye yetkilidir. Onun ışıldayan kozası, doğrusal yayılma yapısını kıran grup üzerinde bir bütünlüğünü bozma etkisine sahiptir, kendi yoldaşlarıyla olmanın gerektirdiği yeğin bir hâletiruhiye ile birlikte, savaşçılarda bir değişim arzusunu ve eylemi kışkırtır.”

“Bu sizinle mi yaşandı?”

“Evet, öyle. Işıldayan yapımdan dolayı, ardımda bilgi ocakları bırakmakta hiçbir problemim olmadı. Görevimi yerine getirmek için çok büyük bir enerji niceliğine ihtiyacım olduğunu, buna sadece bir kitleyle erişebileceğimi biliyorum. Bu nedenle, bilgiyi geniş biçimde yaymak, paradigmaları dönüştürmek ve yeniden tanımlamak için uygunum.”Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön