Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

3 bolum uc catalli nagual kurali gunumuz goruculerinin isi


"Üç çatallı nagual kuralının doğrulanmasından dolayı, Don Juan kaçınılmaz biçimde yeni tür bir savaşçılar çağının yakın olduğu sonucuna vardı; ben onları modern görücüler olarak adlandırdım.”

“Bu savaşçıların ışıldayan bileşimi içerisinde kimi özellikler var mı?”

“Hayır. Her devirde, insan enerji modeli çok homojendi, bundan dolayı klan örgütlenmesi aynıdır. Bununla beraber, günümüz savaşçıları kendi ışıltıları içerisinde yeşile doğru bir kaymayı deneyimliyor, bu eski görücülerin karakteristiklerini yeniden bulmak üzere oldukları anlamına geliyor. Bu beklenmedik bir şey, elbette, her ne kadar Kural'a içkin olsa da. Geçmişin görücüleriyle çağımızınkiler arasındaki gerçek ayrım onların davranışlarındadır. Şimdi, daha önceki devirlerdeki aynı baskılara maruz kalmıyoruz, dolayısıyla bu durumda, büyücülerin kısıtlamaları daha az. Tüm bunlar çok açık bir amaca yönelik: öğretinin yaygınlaştırılması.

Yenilenmenin bir anını yaşadım. Benim işim altın bir anahtarla Don Juan hattını kapatmak ve daha sonra gelecekler için olanaklar açmaktır. Bundan dolayı hattımın sonuncu nagualı olduğumu söylüyorum, mutlak bir anlamda değil, fakat köklü bir değişim anlamında.”

Görüşmenin bu noktasında, Carlos söyleşisine bir ara verdi ve bana ilk karşılaşmamızdaki bir sohbetimizi hatırlattı. O zaman, ondan bana erk hikâyeleri anlatmasını istemiştim. Talebime yanıt vermeyi reddetmeyeceğini, ancak bu hikâyeleri hiçbir yönden sıradanlaştırılmaması kaydıyla bana armağan edebileceğini söyledi.

“Bu yıllar boyunca beklentilerinin yerine geldiğini gördüğünü sanıyorum. Senin sınırlamalarını ve benimkileri hesaba katarak yapabileceğimi yaptım. Rüya çiftini şimdiden eğitmeye başladığını biliyorum ve bu tek başına devam edebileceğinin garantisi; bütünselliğine ulaşana kadar çiftin seni bırakmayacaktır. Teorik kısım bitti ve sana son bir armağan vermenin zamanıdır.”

Görkemlilikle samimiyet arası bir tondaki sesiyle söylediği sözler benim tüm dikkatimi yoğunlaştırdı.

“Nihai öğreti der ki, niyetle ilişki içinde —kim olursa olsun— naguala yaklaşan herkes, Kural'ın bütünselliği bağlamında kendi yerine sahiptir. Öyleyse tek başına değilsin, büyücüler senden bir şeyler bekliyor.”

“Ne?” dedim. Biraz kafam karışmıştı.

Açıkladı:

“Bütün savaşçıların bir işi vardır. Seninki tinin senden yapmanı istediğini yerine getirmektir; senin erk yolun bu.”

“Peki, bu iş nedir?”

“Pekâlâ, senin kişisel görevin velinimetinin bir gün sana ileteceği şeydir. Bununla beraber, üç çatallı nagualın Kuralı'yla birlikte, Don Juan tarafından titizlikle hazırlanmış, ustamın niyetiyle seni yükümlendiren uzun vadeli bir stratejiyi izliyorum. Senden beklenen çevrendekilere şunu söylemendir: ‘Özgürsünüz, kendi başınıza uçabilirsiniz! Gereken malumata sahipsiniz. Ne bekliyorsunuz? Kusursuzca davranın ve enerji kendi yolunu nasıl buluyor görün.’

Herkese söyle, Don Juan hattının doruğa ulaşmasıyla birlikte, bilginin ardına kadar açık olduğunu. Her savaşçı kendinden sorumludur ve kendi klanını örgütlemenin asgari şansı ona verilebilir.”Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön