Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

insanlarla dalga gecmek


felaket arkadaşımızın açtığı yol başlığı üzerine biraz düşününce dalga geçmek olayını biraz daha incelemek gerektiğini farkettim.


İnsanın kendisiyle dalga geçmesi kişisel önemliliğine bir darbe olabilir de.. Başkaları ile dalga geçmesi sizce kendini önemsemeyi beslemez mi?


Beslemezse nasıl?Dalga geçmek doğru sözcük değil. Bunun yerine başka sözcük bulmak lazım.Bence başkaları ile dalga geçmek kişisel önemliliği besler. Çünkü, dalga geçmek yargılamaktır.Doğru.Ne olabilir başka sözcük?


Küçümsemek? Ciddiye almamak? Önemsememek? Değer vermemek? Ti'ye almak?kendimizle dalga geçmek de bir çeşit kendimizi önemseme göstergesidir, bana göre nötr olmak en iyisiİnsanlarla dalga geçmek kavramı nerden çıktı bilmiyorum. İlgili olabilecek konu, Türkçeye Nevzat Erkmenin "bile bile saçmalamak" diye çevirdiği kavram. İngilizce "controlled folly", yani "kontrollü aptallık".Nötr olmak, donuk-duygusuz olmayı içermedikçe en iyisi bence de. Mesele enerji biriktirmek.Nötr olmak, donuk-duygusuz olmayı içermedikçe en iyisi bence de. Mesele enerji biriktirmek."Savaşçının haklı olma lüksü yoktur"

Renata Murez- Cleargreen


Özlü Sözler başlığını bulamadığım için buraya yazdım.... düştüğün zaman gülmemişsen acımamıştırevet duygusuz donuk değil, tek yol mevcut enerjiyi korumak

tek yol içsel sessizlik :)bilinçli saçmalamak(bile bile); sana zorla öğretilene karşı nasıl hareket edebilirsin ciddi bir şaman yok saçmalama sana zorla öğretilenin karşı yapabileceğin tek şey: ciddi değilimiç ses dışardan geldiThe art of sorcerers is not really to choose, but to be subtle enough to acquiesce.


Don Juan Matus, Magical Passes


Savaşçının hüneri seçmek değil, seçmek zorunda olduklarını farkedecek kadar keskin farkındalığa sahip olmaktır.Birebir çevirisi şöyle olabilir

: Büyücülerin sanatı gerçekten seçim yapmak değildir, kabul edecek kadar ince olmaktır."Rüya görmenin son aşamalarına gelmiş büyücüler, ne rüya görüyorlarsa o olurlar. Aldığımız farklı isimler, aslında bileşim noktamızın pozisyonunun ismidir."

Taisha AbelarkaderDalga geçmekle mizah arasındaki ayrımı yapabilmek de önemli tabiki.kontrollü aptallık için ne yapıyozkontrollü aptallık için ne yapıyoz


Çoğu zaman gerçekten aptallık yapıp, aslında kontrollü aptallık yapıyordum diyoruz.'Kendini önemseme sapkınlıktır' demenin bir insan için en iyi yardım olabileceğinden bahsediyor. Bunun yorumu şu degildir 'hadi birini çileden çıkarıp onu kızdarayımda kendini önemsemesini körükleyip ona yardım edeyim' hemde alakası yok, sanmıyorum.küçük tiranKontrollü aptallık

Denetimli delilik

Artık ne kadar akıllı sanıyorsak kendimizi aptalliklarimiza nasıl bir kılıf uydurcagimizi bilemiyoruz.


Denetimli akıllılık için ne yapiyorsunuz?Bu arada

savaşçının hüneri seçmek değil, seçmek zorunda olduklarını farkedecek kadar keskin farkındalığı sahip olmaktır


Çok mühim çokSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön