Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

cingirakli yilan solugu uygulama


1. Enerjiyi omurgadan yukarıya doğru ta başın tepesine kadar çeken bu soluma ateş soluğunun bir başka türevidir. Erkeklerce, belsuyunun tutulması, ya da kadınlar ve erkeklerce, uzun ömürlülük ve bilgelik amacıyla kullanılabilir. Ağzı açılmış bir çıngıraklı yılan düşleyin. Yılanın ağzı, sizin cinsel bölgenizdir; gövdesi ise, omurganızdır. Çıngırak ise, içsel gözün içinde yerleşmiştir, ve şahmaran yaşlandıkça daha da uzar. (Usta uygulayıcılarda bu çıngırak kimi zaman alınlarının orta tepesinde saç çizgisine yakın bir açıklıktan dışarıya doğru uzanır.)


2. Enerjiyi bütün omurga merkezlerinden geçecek şekilde, burun deliklerinden güçlü soluk alışlar ve karnın kasılması eşliğinde, arkadan yukarıya doğru ateş soluğu uygulayarak çekin. Bedeninizi gevşek tutun. Bedeninizi hiçbir şekilde katı ve gergin tutmayın. (Erkeklerde, özellikle bacaklarda bedensel katılık ekseriya, belsuyunun dışarıya fışkırmasına yol açar.) Güçlü soluk alışlarınızla enerjiyi yukarıya doğru hareket ettirin.


3. Enerji kalp bölgesine ulaşırken, gözlerinizi yukarıya kafatasının arka tarafına doğru yuvarlayın Soluk alışlarınızı ve karnınızı kasmayı sürdürün. Enerji omurganızdan yukarıya doğru yükselerek beyindeki epifiz bezine yakın bir yerdeki içsel gözünüze dolarken, arka sinüslerinizle soluk alma üzerinde yoğunlaşın. Enerji dikleşerek doruğuna tırmanacak, beyin epifizini titreştirerek çıngırdatacaktır; ki bütün bunlar, hazır olduğunuzda, içsel gözünüzü açacaktır. Beyin epifizinin bu sallanışı beynin içine zevk, esenlik, ve bilgeliği-arttırıcı bir iksir salgılar.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön