Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

birlesme meditasyonu


1. Niyet edilen nesne, konu ya da hedefle birleşmek amacıyla değiştiricilerin kullandığı güzel bir uygulamadır bu. Aşıklar ya da arkadaşlarca birbiriyle bir olma amacıyla da kullanılabilir.


2. Birbirinizle karşı karşıya, aranızda bir kol boyu mesafe bırakıp oturmakla başlayın. Zihninizdeki tüm düşünceleri boşaltarak karnınızdan soluk alın. Soluk alırken karnınızı genişletin ve kendinizi iyice gevşek bırakın.


3. Birbirinizin gözlerine derin derin ve içsel sessizlik içinde bakın. Özünüzü tamamıyla boşaltarak, içinizin o başkası ile dolmasına izin verin. Herhangi bir yargıdan, korkudan ya da şu ya da bu şekilde asılma ya da yapışmadan kaçının.


4. Belli bir aşamada karşınızdaki kimseye içinizde yer verin. Bunu sağ kolunuzu sevecence öne doğru uzatarak yapın. Enerji dilinde bu hareketiniz, karşınızdakine, "Sana içimde yer veriyorum," anlamına gelir.


5. Kolunuzu sessizce geri çekerek yanınıza bırakın. Bu da eşinize, "Kendime senin içinde yer veriyorum," anlamını taşır.


6. Eşiniz de uygun bir zamanda aynı devinimleri yaparak karşılık verir.


7. Bu uygulamanın etkisi öyle derindir ki ikinizin beyin dalgalarını eşzamanlılaştırabilir. Sonraları ufak da olsa birbirinize ilişkin özel ve gizli ipuçlarını—Örneğin ikiniz arasında paylaşılan özdeş, hatta aynı anda yapılan devinimleri—algılamaya başlayabilirsiniz.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön