Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

insani enerjiyi ve insani olmayan enerjiyi gormek


1. Bir mahallenin meydanında ya da küçük bir parkta, başkalarınca görülmeyeceğiniz bir yer seçin, ve kimseyi tedirgin etmeksizin, gelip geçenleri izleyin. Örneğin kalabalıktan uzak bir sırada oturun ve zihninizi dinginleştirin. "Gerçekliğe" ilişkin tüm düşünce ve tanımlamalarınızı bir yana bırakın.


2. Havayı içinize çekerken karnınızı genişleterek derin soluk alın. Bedeninizi ve bakışlarınızı gevşetin. İçsel konuşmalarınızın, algılarınızı etkilememesine dikkat etmeye çalışın.


3. İçsel sessizliğinizi sürdürürken yoldan gelip geçenlere yumuşak bir biçimde odaklanarak bakın. Onları herhangi bir şekilde kendinize betimlemeye kalkışmayın. Onları size bir insan uygarlığı içinde insanlar olarak betimîeyegelmiş olan içinizde derinlemesine yerleşmiş programları askıya almaya çalışın. Onlara yumuşakça odaklanıp sanki daha önce hiç görmemiş olduğunuz birtakım görüngüler imişçesine sadece bakın.


4. Onların betimlemelerini bu şekilde askıya alarak onlardan yayılan, onlara can veren aydınlık yaşam gücünün bir an için gözümüze ilişip ilişmediğine bakın. Bakışlarınızı görsel alanınızın içindeki başka Öğelere çevirin ve farklarını karşılaştırın. Başka insanlara, hayvanlara, bitkilere ve ağaçlara bakın. Tanımlarını askıya alın. Sırf betimleyici açıklamalar ya da tanımlar kullanmak yerine, parıltılı çeşitlemeleri algılayabiliyor musunuz? Ayrıca, sokak lambaları ya da çeşmeler gibi nesneleri de görüş alanınızın içine katın. Her birinin enerjisi ne bakımdan farklılık gösteriyor? Ne bakımdan benzerlik gösteriyor?


5. Her şeyi salt enerji olarak görmeye çalışın, canlı ya da cansız olarak değil. Farklılıkları önyargılı kavramlara dayandırarak değil de saf algılama yeteneğine dayandırarak inceleyin. Dünyayı gözlerinizle hissetmeye çalışın. Sonuçlar sizi şaşırtabilir. Başkalarından öğrenilmiş görüşleri ya da oybirliğiyle varılmış anlaşmaları gevşetmek ve bu şekilde Görmek, beden ve zihin için çok yenileyici ve yararlıdır.''Gerceklige iliskin tum dusunce ve tanimlamalarinizi bir yana birakin. ''


Ne de erksiz bir komut:)Di mi aynen. Üstünüzdekileri çıkarın der gibi rahat.uyurgezer;uzun zamandan beri bu dediklerini yapmaya çalısıyorum çok keyifli başka bir dünyaaaaSavascının yolu olmaksızın görmek;insanı enez kılar.D.J.olsun çok güzelSonuç ?sonuç yok burada sadece bakıyozBenim çok fazla ilgimi çekti hadiseler takipteyim :)Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön