Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

feng sui
Feng Şui, "rüzgâr" ve "su" anlamına gelen, doğada var olan yaşam enerjisini, yaşanılan mekânlarda harekete geçirme yöntemlerini gösteren eski bir Çin öğretisidir.


Daha derine inersek ise evde bir ejderin dolaştığını varsayarak buna göre düzenleme yapmaktır. Elbette bu çoğunuza komik gelecektir. Ev düzenlemesini neden ejdere göre yapacağız sorusunu sorabilirsiniz.


Fakat bu doğru olamaz mı? Beş bin yıl önce çinliler bu düzenlemeyi anlatmanın daha iyi bir yolunu bulamamışlar ve ejder simgesini kullanmış olamazlar mı?


Hepimizin içinde birer ejder saklıdır ve bu ejderin sesini dinlemeniz gerekir. Evinizin doğaya uyumluluğu sizin ejderinizin nefesidir.Her bahar evde "feng shui" düzenlemesi yaparken buluyorum kendimi tamamen plansız doğal bir şekilde gelişiyor.


Önemli noktalardan bir tanesi de evdeki su giderlerinin (klozet en iyi örnek buna) kapaklarının kapalı tutulması, çünkü evdeki enerjiyi bu giderler kendilerine doğru çekiyor ve doğal akışı bozuyor. Başka bir deyişle evde enerji kaçakları oluşuyor diyebiliriz.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön