Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

bilinc


Sizce bilinc nedir? Kitaplardan alintilar degilde sizde kalan tanimlari merak ediyorum. Ve ne hissettiriyor bu kelime size?Güçlü farkındalık diye düşünüyorum ben. Dikkatli farkındalık ya da.Yonlendirilebilir, değiştirilebilir, genisletilebilir, bilgi akış sistemi.senden bağımsız çalışanBilinç benim için içine doğduğum ailenin hamurunda vardı.Büyükbabam pozitif bilimler konusunda saygınlığı olan bir bilim adamıydı.

Annem babam bilim insanıydı evde bilimsel tartışmalar olurken kulağıma akan cümleler evrenin genişlediğine dair şeylerdi, buda hayal dünyamı besleyen benim merakımı kamçılayan bir ortam sağlıyordu.bilinç daha başından genlerime işlemiş gibiydi.:)))


Ne güzel bir hikaye değilmi


Gerçek ise tam tersi eğitim alma imkanım olmadı öksüz birisiydim çocukken açlıktan ağladığım zamanları bilirim. imkanlar oldukça vahşiydi serengetinin düzlüklerinde kurak bir mevsim geçiren bir aslan benim yaşamımı iyi özetler.:)))


Enerji gerçekleriyle tanışmadan önce kendi bilincimden söz etmek benim için mümkün değil bazen nasıl hayatta kaldığıma şaşırıyorum gerçekten,


Bilinc algilayanin algiladigi sey karsisinda ortaya koydugu edimin kendisidir.


Kartalin yayilimlari sonsuz sayida erke telciklerinden  oluşur bu telciklerin kendi bilinci vardir.


Kendi bilinci olan telcikler sağ kurek kemiğimizden bir kol boyu uzaklıkta olan tenis topu büyüklüğünde olan birleşim noktasının içinden geçerken bir parlaklık oluşturur.


O parlaklık bizim şu anki dünya algılamamızı sağlayan şeydir.


Bilinci oluşturan temeli enerji gerçekliği açısından ele almazsak farklı bilinç seviyesinde olanları yargılama hatasına düşeriz.


Algılamamızın birincil basamağı içine doğduğumuz toplumsal katman tarafından belirlenir yaşam öykümüze baktığımızda bilincimizin öncelikli olarak ebeveynlerimiz tarafindan belirlendiğini görürüz.


Ailemizin inançları geldikleri kültürel yapı bilincimizin yapı taşlarını oluşturur en çok vurgulanan şeyler bizim bileşim noktamızın katılığını belirler(din/siyasal gorüşler/para/sosyal statü vs.)


Bizler eğitiliriz doktor/avukat/polis/psikolog/marangoz/çiftci/müzisyen


Bizim eğitimli yada eğitimsiz olmamız bilinçli olduğumuz anlamına gelmez


Polisten hırsızı yakalaması beklenirken polis hırsızlık yaparken yakalanabilir.


Avukat kırmızı ışıkta geçerek kural ihlali yapabilir.


Eğitimli olmak bilinçli olmak anlamına gelmiyorsa o zaman bilinçli olmakta eğitimli olmaktan geçmiyor demektir.


Buna en iyi örnek don juandır

Cahil bir kızılderiliden bilgi adamına dönüşmesi bilincin doğasını enerji gerçekliği açısından ele almaktan başka bir yol bırakmaz.


Okumak cahilliği alır ama eşşeklik baki kalır :)


Eğitim önemlidir evet bir konuda uzmanlaşmak için formasyon kaçınılmazdır.


Bu tonalin gerçekliğidir bu rüyada işler böyle yürüyor.


Bilincin bölünüp parçalandığı bir tonal zamana şahit oluyoruz.


Öznel bilinç kendinin farkında olmak

Nesnel bilinç dışarıda olan bitenin farkında olmak.


Mühendislik harikası köprüler inşa edip aynı köprüleri bombalayarak yok etmek bilincin doğasını anlamamızı kolaylaştırıyormu?


bilincin doğasına birincil elden etki eden ve farkındalık zırhımızı kemiren ve evrimimizi kesintiye uğratan "yagmacıyı" hesaba katmadan bilinci anlayamayız.


Yukarıdaki örnekteki yıkıcı ve yapıcı bilinç aynı düzlemde aynı tonal zamanı paylaşan insanlar tarafından gerçekleştirilen olaylardır.


Yağmacıyı hesaba katmazsak yargılayan oluruz.buda bizi taraf yapar.


Bilincin dogasını anlamak için enerjik gerçekleri anlamak ve uygulamak gerekir.


Soru şu eğer hepimiz isviçrede yaşasaydık bilincimizin seviyesi dahamı yüksek olacaktı?


Benim cevabım net


Sizin cevabınız nedir?Daha bilinclimi olucaktik bilmiyorum.. ama daha refah icinde ve daha uzun omurlu oradaki insanlar, kafalarida daha rahat. Cunku eko. Sıkıntılar yok. Keske orda dogsaydim demem ama keske gidebilseydim dedigim olmustur .. cunku oyle bi refahin degerini bi isvicreliden daha cok ortadpgulu bilir ..

Ben her seyi dogal seleksiyonu secilimi bilinmezciligi falan katarak dusunurum. Yani en basit seyi degistirsek denklem komple degisir ve biz ongoremeyiz soyle olsa boyle olurdu gibi seyleri. Cunku denkleme bile sahip degilken parametreleri farazi olarak nasil inceleyebilirizki

Yani cevabim belki oyle olacakti belkide olmayacakti bilmiyorum ama sizin yanitinizi cok merak ettim*bilgi akis sistemi

*dikkatli farkindalik

-kendine donebilen, kendi kendini sorgulayabilen, vortex .. gibi kelimeler geliyo aklima benimde. Hatta kendi icine cokebilen faln. Neyse abartmıyım simdibeyaz adam bizi kandırdı ben başkasıdır demişti şair; biz beyinin veya bilincin kölesiyiz bunu farkında olmak için dj"isveç de yaşasanda" yaşarsın "afganistanda"Isvicre tonal açidan elbette daha duzgun bir yer.


Aradığımız daha iyi evlerde oturalım,daha iyi maaşlarımız olsun kafamız rahat olsun gibi bir şeýse bunun için savaşçı olmaya gerek yok konforlu bir yaşam bizim ihtiyaçlarımızı karşılar.


Kişinin özgürlük arayışı onun maddi temelinden bağımsızdır eğer böyle olsaydı isviçredeki herkes uçardı :))


Bilinci ele alış meselesi ise enerji gerçekleri açısından bakıldığında özgürĺüğünü arayan biri ortadoğuda,afrikada,yada avrupada da kendini özgür kılabilir.


Ekonomik olarak rahat olmanın özgürlükle bir ilgisi yoktur.


İsviçre daha konforlu bir tonal hapishanesinden başka bir şey değildir.


Bütün bu saydığımız konfor düzeneklerine sahip insanlar var şimdi onlar için özgürdürler diyebilirmiyiz.


Bizi hatalı bakış açısına düşüren şey meseleyi enerji gerçekleri açısından ele almamak.


Özgürleşmek isteyen yeryüzünün her noktasından bunu başarabilir felaketin dediği gibi bunu  afganistan dan yada fransadan yapabilir.


Sadece tonali  görece  düzgün olan  yerleri özgürlüğe giden yolda avantajlı olduğunu düşünürsek

meksika ve sonora yı nereye koyacağız?


Bilginin sessizce bize akıp gelmesi bir zaman meselesidir bu neden hemen olmuyor?


Bunu engelleyen şey kendi direnç noktalarımızdır.

Sabırla savaşçının yolunu izlememiz gerekir


Son olarak yanıtım: bileşim noktamız esneklik kazandıkça biĺincimiz gundelik dunyanin sınırlarından kurtulur


algı engellerden sıyrılır algının kanatları bizi baska dunyalara taşır


Yada yeryuzundeki butun yazili gorsel kaynaklari okuyup  konusunda uzman/ entellektuel/ akademisyen olur ve daha eğitimli ölürüz :)Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön