Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

dunyadan haberler(Haber konusu) Sınırlar Kalkıyor, Uyku Bandıyla Rüya Kontrolü Dönemi Başladı!

İki firma, geliştirdikleri cihazla rüyaların kontrol edilebileceğini iddia ediyor.


REM safhasında uygulanan bir teknikle çalışan cihazın yüzde 77'lik başarıya ulaştığı belirtiliyor.


SAYDAM RÜYADAN ESİNLENİLDİ


Rüya görüldüğünü uyanmadan fark etmek anlamına gelen saydam rüyadan esinlenerek geliştirilen bant şeklindeki cihazlar, beynin ön bölümünde bilinçle bağlantılı alandaki gamma aktivitesini tetikleyip, rüyanın şekillendirilmesine izin veriyor. Firmalar, uykunun REM safhasında uygulanan tekniğin yüzde 77'lik bir başarı oranı sağladığını iddia ediyor.


SINIRLAR KALKIYOR


Hayal gücünü kontrol eden tekniklere dayanan saydam rüya ile insanlar sınırların olmadığı bir dünyada istedikleri her şeyi gerçekleştirebiliyor. Firmaların diğer bir iddiası da daha iyi bir uyku kalitesi. Bu da, alarmın uyku döngüsünün en uygun döneminde devreye sokulması ile sağlanıyor.Çok ilginç.saç bantları, çakıl taşları yöntemleri tarihe karışıyor,Bileşim noktasını kendi niyetiyle kaydirmasini bilmeyen birisinin bu teknolojik araci kullanarak yine bileşim noktasinin sağ yandaki gündelik dünyanın abur cubur ilişkilerini rüyasında evirip çevireceği bir duruma yol açması kaçınılmazdır.


Bilesim noktasinimi kaydiriyor bu alet

Peki bu kayışları kişi nasil denetleyecek


Işıl ışıl olmayan birinin rüyaları ne olabilirki diye soralim ."yeni internet ama kapalı devre" yeni bir bağımlılık yöntemi "bilincin oyunları" ile "tv-kapalı devre öz ilişki" bir çok yorum yapılabilir bu adamlar yeni bir hapishane yaratıyorlar bilinç hapishanesi "rüya görme sanatında" bir bölümünde benzeri anlatıyor. yeni psikoloji bilimi burdan çıkar depresyon hapları yerine rüya kitleri satılır internetten offff çok para kazanır sisteme mafya bile girer uyuşturucu satıcıları iflas eder. naylon kitler yüzünden insanlar çıldırır .devlet bu işe el atar ve herkes aynı rüyayı görür. tabi kiii bunlar fantazi ama olacak uçucuların yeni dini böyle olması gerekir.bir de rüyanın sınırları ne demek bilinç ne verirse sınır o bilinçce müdahale yeterince yapılıyor zaten bunu rüyada yapılması atom bombasından bile tehlikeli "uyurgezer insalar çağı". veba daha iyidirİçinde yaşadığımız bu dünya bir birleşim noktası konumudur yani burasıda bir rüya konumudur bunu unutmamak gerekir.


Yeni teknolojileri ve buluşları ele alırken enerji gerçeklerini referans almazsak kafamız karışır her yeni buluşu değerlendirirken kartalın yayılımlarının birleşim noktamızın  içinden geçerken bizim herşeyi duyusal veriye dönüştürdüğümüzü unutmamalıyız.


Aynı şey bilim adamlarınında başına gelir onlarda duyusal girdileri yeni verilere dönüştürür,bulunan tüm araçlar bizim duyularımızın devamıdır.


Fizik bedene dönük araç gereçleri çoğaltmaktan ve pazarlama basarısina dönüstürme çabasından başka bir şey değil.


Saç bandı

çakıl taşları  rüyaya geçiş için rüya elçisinin eski görücülere önerdiği içsel sessizliğe geçişi kolaylaştıran araçlardir.


Bu yeni olana ayak diremek değildir.


Özetleme

Niyet

Kusursuzluk

Tensegrity

Iz surme


Bunlar olmadan katalizör bir araçla yeni dunyalara gitmek fikri :))


On yıllar süren savaşçı yolculuguna gerek kalmadan sonsuzluğa açılmak "fikir olarak güzel" :))


Felaketin betimlemesi oldukça yerinde "yeni bir bilinç hapihanesi"


Rüya çifti ile savaşçı evrenin derinliklerinde dolaşıyor zaten bu işin yakıtıda kusursuzluk ve niyet yani bedava :))Her teknolojinin iyi veya kötü yanları vardır. Belki bu rüya görme aracı uçucuların insanları daha kolay yönetebilmek amacıyla keşfini sağladı bir şey...


Ama bir sürü insanın da farkındalığını arttırabilir.


Zaten insanlar uçucu kontrolünde diye düşünüyoruz ya... İster bu aletle ister bu aletsiz.


CC'nin yazdıklarının hep yarım kaldığını düşündüm. Sanki daha fazlası var. Uçucularla da ilgili.


Ülkemizde de bir rüya görücü var. Renan Seçkin. Özellikle Görüş Dışı isimli 3 seriden oluşan kitapları bu konuyla ilgili.


http://www.kitapyurdu.com/yazar/renan-seckin/53044.html


CC'nin yarım bıraktığı yerden, o ve onun gibi insanlar, konuyu tamamlayabilir.Uçucuyla ilgili tamamlanması gereken şey eğer kişi savaşçıysa uçucuyu görmesi gerekir.


O zaman eksik hissettiğin parça tamamlanır:)) uçucu bir tasvir bir fikir olmaktan çıkar o zaman nasıl dehşetengiz bir durumda olduğumuzu anlarız.


Uçucuyu görmeden bu ve benzeri popüler konular bizi meşgul eder..İşte aradığım savaşçı havası!


Birleşmiş Milletler toplantısına katılan Papua Yeni Gine delegesi, yerel kıyafetleri ve cinsel organını örtmek için kullandığı boynuzla dikkatleri üzerine çekti.


saygılarımlaEspirilere güzel malzeme olacak bir haber :) ama neyse, şaka bir yana adam etkili bir meydan okuma alanına dönüştürmüş, hem kendisi için hemde diğerleri için. Sırf kendi varoluşuyla etkili olma niyetinde ve ortama bir yapmama mesajı veriyor, sanki "bu kıyafetlerin içinde, çok önemli işler yaptığınızı mı düşünüyorsunuz," der gibi...Adamin bakisi ve hatta agzinin sekli bile afedersiniz tasak gecer gibi hahahahahttp://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/istanbul-bogazi-neden-turkuaza-burundu-iste-nasanin-yaniti,oZwL8PGlMUKgg7J5rWJj6g/LONSmTBwVEqzeSIK_hRLmg


Goren varmi bu rengi? Harika

Tarihin ilk dondurulan insanı 50. yılına girdiDünyanın dondurulan ilk insanı James Bedford tam 50 yıldır cryo tüpü içinde donmuş halde beklemeye devam ediyor. Peki geçmişte dondurulmuş insanları yeniden hayata döndürmek mümkün mü?


James Bedford isimli ABD vatandaşı, 12 Ocak 1967'de 73 yaşındayken cryo tüpüne girerek kendini donduran ilk insan olmuştu.


O günden bu yana ise tam 50 yıl geçti. Böbrek kanseri olduğu ve tedaviye cevap vermediği için ölümü beklenen Dr. James Bedford, ileride hastalığa bir çözüm bulunacağı ve dondurulmuş insanları geri döndürmenin bir yolunun keşfedileceği umuduyla, kendi isteği ile cryo tüpüne girmişti.James Bedford o günden beri resmen ölü kabul ediliyor ancak tıbben tam anlamıyla ölü olmadığı biliniyor.


Organları bozulmadan 50 yıldır cryo tüpünde buz kesmiş halde bekleyen Bedford, donmuş insanları organlara hasar vermeden geri çözmenin bir yolu bulunduğunda, tekrar hayata döndürülecek.


Bilim, insanları dondurup tekrar çözmeyi başarabilirse gelecekte bu yöntemle uzak yıldızlara yüzlerce yıl sürecek yolculuklar düzenleyecek uzay kaşiflerinin ortaya çıkması da bekleniyor.

Dünyadan haberler , sessizbilgi.com sitesine hala üye olamıyoruz. Üye alımları hala kapalı. hala üyelere mail gitmiyor. . . Arıza hala onarılamadılan işsiz üye olsan ne yazacan, ne yazacaksan yaz Anonim olarak adamı hasta etmeÜye olmadan girilemeyen bölümler var. Kaldı ki bu kadar faydalandığım bir siteye niye benim de faydam dokunmasın. Laf yetiştireceğine çalışta adam sansınlar.senin yolun uzun o zaman sana söyleyeyim. Sen burada birşeyler yapmaktan önce internette foruma nasıl üye olunur bunu öğrenmeye çalış. Aşağıya bak, son üyelere, sen 1 aydır üye olamıyorum diye yazarken foruma daha 5 gün önce üye olanlar var.Sen üye ol önce , öyle cevap at bana -sen kim anonim köpek bana laf ediyorsun-Scriptin saçmalığından ötürü aşağıda insanları üye olmuş gösteriyor. Avrora1,Aurora1,aurora nickleri normal mi zannediyorsun ? İnsanlar niye mail gelmedi , üye olamadım herhalde diye tekrar tekrar deniyor.


Madem kafan çok basıyor , problem nasıl çözülecek -yeni üyelik alıp gel buraya yaz- anonimcik. Aynı problem şifremi unuttum kısmında da var. Şifresini unutan üyelerede mail gitmiyor büyük ihtimalle.


Spiritüel çomar senihaklısın özür dilerim. üye olma gereği duymadığım için üye olmamıştım ama evet sistemde sorun var,Siteye üye olunuyor da mail kısmı problemli evet. Bu durumda iki olasılık var. Ya herkese şifreyi ben dağıtacağım veya bütün konuları açacağım görülmesi için. İkisi de soruna çözüm olur.Ama şu yok mu , belki eski üyelerden birisi şifresini unuttu. Sİteye girmeye çalışıyor. Sitenin devamlılığı adına bu mail işinin bi şekilde çözülmesi gerekmez mi ?hoca hiç yenlik yok ne biçim forum bu, bir sürü ıvır zıvır yazıda var, forumda çok dandik, insanlar zaten bu foruma girince baştan sıkılır, burayı okumak angarya gibi görünür. Eğer uğraşcaksanız bu forum işini geliştirin, kapsamlı bişey yapın. Gerekirse tüm dinsel spirütiel konuların yazıldığı bir forum gibi yapın. Başta castanedayı koymuşunuz yeni giren biri sadece bu kitapları görüyor, forumun dinsel kitabı gibi amaan neyse uğraşacak adam lazım bu işle....Uğraşın tabi.Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön