Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

cep telefonlari icin ozetleme listesi uygulamasiapp


Tasarlanacak olan bu uygulama, özetleme listesinin düzenli, detaylı ve daha anlaşılır olmasını sağlamak için kullanılacaktır. Uygulamayı tasarladığım şekilde anlatmaya çalışacağım.


Uygulamada öncelikle kısa bilgi olarak, özetleme tekniğinin nasıl uygulandığı vs. bilgiler bulunabilir. Ayrıca İngilizce ve Türkçe dil seçeneği olabilir. Bunun yanında uygulamanın kullanım kılavuzu olacak.


Uygulamada ilk önce "Ana Klasörler" oluşturacaksınız, mesela "Kişi listesi", "Okuduğum Okullar", "Yaşadığım Şehirler", vb. olacak şekilde. Sonra herhangi bir klasörde özetlenecek olayın(durumun) bilgisini yükleyeceksiniz. Yükleme için gerekli olan bilgiler şunlardır;


[Sıra Numarası] / [Enerjisel Değer] / [Tarih] / [Olayın Tanımı]


Bu bilgilerin açıklaması şu şekildedir;


Sıra Numarası : Eğer listeyi kendi istediğiniz sıralamada yapmak isterseniz 1,2,3,.. vb. şekilde olayın sıra numarasını yazabilirsiniz.


Enerjisel Değer : Bu bilgi sizin olaya kendinizin vereceği 0-100 arasında bir rakamdan oluşan değerdir. Mesela "A" isimli olayda çok enerji kaybettiğinizi düşünüyorsanız, buna 100 rakamını verebilirsiniz yada az enerji kaybettiğinizi düşünüyorsanız 50,40,10,vb. gibi değer verebilirsiniz. Bu rakam daha sonra listemizi sıralarken, en çok enerji kaybettiğimiz olayları en başta görmemizi sağlayacak.


Olayın Tanımı : Bu bilgi size özetlenecek olayı hatırlatmak için yazılacak (Kisi ismi, Yer ismi yada bir olay ismi olabilir)


Bu bilgiler yazıldıktan sonra olayı kaydedeceksiniz. Ayrıca tek bir tane olay için alt başlıklarda oluşturabileceksiniz. Bu alt başlıklar yine aynı şekilde bilgiler ile kaydedilecek. Örnek olarak;

"(Sıra no)1/(Enerji degeri)90/(tarih)2015/(Tanımlama)İstanbul'da yaşıyorum"

olayı için;

"(Sıra no)1/(Enerji degeri)100/(tarih)2015/(Tanımlama)Beşiktaş'ta yaşıyorum"

"(Sıra no)2/(Enerji degeri)90/(tarih)2015/(Tanımlama)Kadıköy'de yaşıyorum"

vb. şekilde alt başlıklar olabilir.


Daha sonra, herhangi bir klasörde belli sayıda olaydan oluşan listeniz oluşacak ve bu listeyi 3 şekilde sıralayabilirsiniz;

1-Kendiniz olaylara verdiğiniz "Sıra Numarasına" göre,

2-Kendi verdiğiniz "Enerjisel Değere" göre.(Ayrıca birden fazla aynı enerjisel değere sahip olan olayı, "Sıra numarası" veya "Tarihe" göre sıralayabilirsiniz.)

3-Kendi verdiğiniz "Tarihe" göre,


Ayrıca klasör içinde klasör açıp, özetlenmiş olaylarınızı komple silmek istemezseniz onu "Özetlenmiş Olaylar" diye ayrı klasöre taşıyabilir veya sıra numarasını yada enerjisel değer rakamını değiştirip alt tarafa gönderebileceksiniz.


EK ÖZELLİKLER:

-Herhangi bir olaya isterseniz fotoğraf, video, yazı, müzik, film, vs. yükleyebileceksiniz(olayı size hatırlatması için).

-Listelerinizi isterseniz bulut hesabınıza kaydedebileceksiniz (pdf,doc,vs. olarak)


Sonuç Olarak :


AVANTAJLAR :

1-Kapsamlı ve düzenli liste oluşturma imkânı.

2-Karanlık ortamlarda okuma kolaylığı.

3-Taşıma kolaylığı


DEZAVANTAJLAR :

1-Özetleme yaparken cep telefonu 'Uçuş Moduna' alınmazsa dikkati dağıtabilir.


Benim söyleyeceklerim bu kadar. Konuyla ilgili görüş, öneri ve fikirlerinizi paylaşırsanız iyi olur. Ayrıca uygulama yapımı konusunda bilgisi olanlarında yardımı gereklidir.Shalk baya ayarıntılı ve güzel düşünmüşsün. Program yapılıp kullanıldığı zaman esas öneriler gelir. Ben sadece 100 den değil de 10'dan inmesini önerebilirim. Duygu durumuna 67, 43 gibi değerler verilemeyeceği için 100'den başlamaya gerek diye düşünüyorum.


Ne zaman program yapılıyor? Kim yapacak? :)hyau:

Ben sadece 100 den değil de 10'dan inmesini önerebilirim. Duygu durumuna 67, 43 gibi değerler verilemeyeceği için 100'den başlamaya gerek diye düşünüyorum.bu kısmı anlayamadım, yani enerjisel değer olarak 0-10 arası değerler verelim mi diyorsun?Yasam oykusunu bulut hesabi gibi depolama alanlarina kaydetmek sakincali olabilir.


Bilgisayar yada telefonlar disaridan tacizlere acık araçlardır.


Kayit altina aldiginiz bilgileri masaustunden silseniz bile asla tam silinmezler mutlaka iz birakirlar diye biliyorum.


Fikir guzel ancak kalem kağıt kalemtraş ve silgi daha güvenli kolayca yok edilebilir.Uygulamayı yapmak için karar verildi. Eğer yapabilirsek, kullanıp kullanmama konusunda herkes özgür, isteyen kullanır.


Uygulama yapılınca ben kesinlikle kullanıcam, bulut hesabınada herşeyimi rahatlıkla yükleyebilirim, çünkü benim gibi sıradan, vasıfsız ve önemsiz birinin bulut hesabı veya telefonu hiç kimsenin umurunda olmaz :)


Hatta bulut hesabına bile gerek yok, eğer yoğun talep gelirse, özetleme listemi sitede paylaşabilirim, Ne reyting olur ama :)Evet, shalk 0 ile 10 derece arasında, enerjisel düzeye puan verilmesini öneriyorum. Enerjisel düzey his olduğu için 54 veya 78 gibi bir rakkamı düşünemeyiz. "Bende yarattığı duygu çok fazla, ortalama veya sıfıra yakın" deriz.


Bu yüzden sıfır ile 100 değilde, sıfır ile 10 arasında bir puanlama daha kolay olur diye düşündüm.


Duygu çok yoğun olduğunda 9-10

Çok yoğundan biraz daha az olduğunda 7-8


vs...Ama tabii bu bir öneri, böyle yapmak istemeyebilirsiniz.anladım hyau,

aslında buradaki rakamı kişinin kendisi belirleyecek, mesela sen 10 rakamını veriğin olayları en üstte göreceksin ve 10 rakamının senin için ne anlama geldiğini sen bileceksin. Başkası 100 rakamını verebilir. Yani bu derecelendirme kişinin kendi belirlediği bir aralık.

Sonuçta bizim uygulamada 3 adet sıralama seçeneği var

sıra no, enerjisel değer ve tarih. Bunu 4 adete de çıkarabiliriz. Çünkü sıra no ile enerjisel değer arasında fark yok. Birinde 1,2,3,.. diye sıralandırıyon, diğerinde 10,9,8,.. diye.

Bizim için burada gerekli olan sıralandırma sırasıdır, yani listeyi enerjisel olarak sıraladığımızda, 2. seçenek ne olmalı? Ya sıra no, yada tarih olabilir. Çünkü birden fazla 10 rakamını verdiğimiz olaylar olabilir. Bunu tercihlerden ayarlanan bir özellik olarak yapabiliriz, yada enerjisel değeri yüksek tutmak gerekebilir.Şu anda bize, uygulama programlaması konusunda bilgisi olan arkadaşların yardımıda gerekli. Çünkü hem Android hemde Apple store için yapmak istersek, bu iş baya kapsamlı oluyor. Benim bu konuda hiçbir bilgim yok, sadece planlamayı yaptım. Ama Sonsuz'un Android Market için bilgisi var. Muhtemelen Android için yapabileceğiz ama Apple için belli değil.Programla ilgili dikkatimi çeken bir durum var.

Yukarıda 3 çeşit sıralama yapabileceğimizi söylemiştim ama "Tarih Sıralaması" yapmanın çok zor olduğunu farkettim. Çünkü olayları Gün/Ay/Yıl olarak hatırlamak oldukça zordur hatta imkansızdır. Ancak Ay/Yıl veya Mevsim/Yıl olarak hatırlayabiliriz. Bu sebeple tarih sıralamasını kaldırıyorum. Bunun yerine "Yıl" klasörü açabilirsiniz, mesela "2015 Yılı" diye klasör açıp, olayları hatırladığınız şekilde "Sıra Numarası" vererek sıralandırabilirsiniz.

Sonuç olarak, olay kaydederken yine tarih bilgisi girmek için bölüm açarız ama bu sadece bilgi amaçlı olur, sıralandırma amacıyla olmaz.

Bu konuda farklı fikirleriniz varsa, düzenlemeyi değiştirirz.yok olacak özetlemeyi kaydetmek sakıncalı yeni koleksiyon yada biriktirmeye yol açacak ve sisteme yüklenecek pis bir şey benceyok olan özetlemeyi telefondan sil, felaket.silindi bi annnnkaç kez sileceğizOzet uygulamasinin eksikligi yokturki onu olduğu gibi uygulamak gereklidir.


Duygu tiplerine rakamsal değerler vermek yaşanan öyküsel durumun küçüklüğü yada büyüklüğü konusunda değerleme kargaşası yaratacağı açıktır.


İçinde bulunduğu halete birde rakamsal değer bulmakla uğraştırarak kişiyi bloke etmiş olursunuz.


Özet uygulaması kendi tekrarlarımızı gözden geçirmek kartalın bahşettigi farkindalığı kullanarak biriktirdiğimiz yaşam öyküsünün bir kopyasını yapmak ve kartala iade etmektir.


Silhak


Yaşam öyküsünü özetlemek bireyseldir.kişi bütün yaşamındaki ilişkileri gözden geçirerek bağıl ilişkilerden kendini arındırır ve yine kendini ulaşılmaz kılar

Bir sitede yaşam öyküsunü paylaşmak özetleme uygulamasının bir parçası olamaz.


İnsanlar zaten bütün yaşamlarını internet üzerinde paylaşıyor herkes herşeyini ulu orta sergiliyor senin yaptığın uygulama bu durumu birde güzelce bölümlere ayırarak birinin yaşam öyküsünün bütün bölümlerine birebir ulaşma imkanı veriyor.


Senin niyetini kötüye yormak istemem.


neden özetleme uygulaması gibi enerji gerçekliğiyle yeni tanışmış yada tanışacak birilerinin yaşam öykülerinin herkese açık ağlarda yer almasıyla ilgili bir uygulama yapmak istiyorsun?


Bu ilk senin aklına gelmiş olabilirmi?


Telefon ve tabletlerde zaten not alınacak herkesin işine yarayacak bir uygulama yokmu?


App ler bir sunucu aracılığiyla hizmet vermektedir android ve apple veritabanları bütün karabüyücü sistematik güçlerin kullanımına hizmet ederler,aksini düşünmek saflıktır


Böyle bir şeye örnek olmaya çalışmak kara büyücülüktür


İnsanların yaşam öykülerine internet ve telefon ağlarında cirit atan korsanların ulaşabileceğini nasıl göz ardı edebiliyorsunuz?


Tonalde herşeyi sütliman görmek aman canım bişey olmaz demek canını tehlikeye atmaktır.


Eski görücülerin yaşadığı kıyım tamda böyle bir anlayışın sonucunda ortaya çıkmıştı.


Yaşamını telefon yada tablet uygulamasına kaydederek kendini ulaşılır ķılan bir savaşçı bunun sonuçlarınn bedelini ağır ödeyebilir.


App uygulamalarinin işe yarar olduğu konusuna tek yanlı bakmak saflıktır.


Öyle tek yanlı bir fayda yoktur


Birinin kişisel tarihini bu uygulamanin açıklarıni iyi bilen biri ele geçirdiğinde bunun hukiki boyutunuda düşündünüzmü?sorumluluk alıyormusun?


Amaç kimseyi yargılamak değil doğabilecek sakıncalara işaret etmektir.


Sevgiler.Boyle bir program yazmanin mantigi ne. Excell var, is goremedigi bisey yok. Hem dedignz basitliktede kullanabilirsiniz


Oteki dogru soyluyo biraz. Ama sanirim slhak birazda ozetlemeye egilme amaclida bunu yapmak istiyo. Gerci onun gbi ozetleme yapmis biri neden bu kadar yogun bu durumla hala ugrasir bilemedim. Baskalarinada onemini gosterme yada sirf eylemde bulunma amacli olabilir. Yada sunucu sahibi gibi bisey olup milletin hikayelerini okucak gizli gizli:D hemde parayi amuduyla goturucek.(saka saka para kazanilmaz bu programdan.ben o deyimi kullanmak istedim sadece)Hay allah! İsteyen kullansın, istemeyen kullanmasın. :)runana, Excell'de bu sekilde yapamadım. Yani her seferinde sıralama yapmak gerekiyor ve her sıralama için ayrı liste yapmak gerekiyor. Daha düzenli ve anlaşılır bisey istiyorsak en iyisi böyle bir uygulama.


Yapılan yorumlar için teşekkür ediyorum ama bu uygulamanın yapılmasına engel değil bunlar. Yani bizim için endiselenecek bişey varsa o da tam yapılmamış bir özetlemedir. Ayrıca kağıt kalem daha dikkat çekicidir ve dışarıda ortalık yerde kâğıt kalemle yazı yazdığınızda, telefon kurcalayan bir insana göre daha fazla dikkat çekersiniz,


Ayrıca planlamayı beğenen ve özetleme yapmak için uygulamayı bekleyen varsa, vakit kaybetmeden geçici olarak excell'de buna benzer bir tablo oluşturup liste sıralaması yapabilirler. Uygulama hazır oluncada listenizi aktarırsınız. Çünkü uygulama ne zaman hazır olur bilemiyorum, yazılım işleri biraz ayrıntılı.dikkkattt dikkkatttt özetlemeleriniz siliniyor ! silmeye devam edilsinmi? eminmisiniz? "hayır" "evet" ama 10 derece duygulaştınız silmeye devam mı............enerjiniz artmaya devam ediyor sizin için saklayacağız pişman olmamanız için

-yeni bir kişisel dijital kolleksiyon-Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön