Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

ruyadaruyacom ve elestirileri


Neredeyse 10 yıldan fazla bir süredir kuruculuğunu yaptığım simgesel.com u dönüştürerek ruyadaruya.com haline getirdim ve rüya konusunda seo çalışmaları başta olmak üzere kaynak temini ve araştırmaları geliştirdim. Bu duruma da devam ediyorum. Ama bir kaç gün önce facebookta bir grupta rüya yorumlamak ile ilgili ciddi eleştiriler geldi. Ciddi diyorum çünkü rüyanızı yorumlattığınızda bu sizde bir takıntı meydana getirebiliyormuş. Bu konudaki görüşleriniz neler? Gerçekten insanlar rüyalarına yapılan yorumlardan çok etkilenip bunları takıntı haline getirebilir mi?


Siteyi kuruş amacım tamamen farklı olsa da tabir ve yorum kısmının insanları böyle kötü etkilemesini istemem tabiki.Tabir konusu hoşuma gitmiyor, neden gitmiyor çünkü bu günlük yaşamın bir karşılığı zaten. Mesela günlük yaşamımla ilgili şöyle bişey anlatsam, sabah uyandım karnım acıktı, yumurta pişirdim yedim, sonra dışarı çıktım bir bankta oturdum insanları izledim, vs. Bunu günlük yaşamda oldu diye anlatmayız ama rüyada olunca anlatıp anlamlar ararız, yani tabirciler öyle.


Yorumlatmak kötü etkiler mi? Belki etkiler, çünkü büyücülerin bildiği anlamda rüyaları kullanmaktan uzaklaşıp, falcı teyzelerin yorumlar yaptığı bilinçsiz bir alana dönüşebilir.


Ama siteyi inceledim biraz, yüzeysel bakınca rüyaların ilgi alanı olduğu güzel bir ortam gibi görünüyor, belki yorumlama yerine bilinçli rüyalara ulaşmak için çalışmaların yapıldığı bir ortama dönüşebilir, rüyaları nasıl kullanırız vs. gibi.Öyle çalışmaları zaten alttan alta veriyorum. Tabir kısmı zaten hiç alakasız geliyor bana da. Ama onu arayanlar da var. Zaten semboller, simgeler her insanın bilinçaltında farklı kayıtlı. Görülen birşeyin herkeste aynı anlama gelmesi zaten beklenemez de... O işin gırgır şamata kısmı.Yani, artık şimdi sitenin ortamı oluşmuş, kalkıpta insanlara 'artık tabir yapmak yassaktır :))' diyemezsin. Ama birşeyleri anıştırıp insanların farkına varmasını sağlayınca tabir yapmayı gereksiz gibi görebilirler. Yani bu iş rüya görenle rüyada görülen arasında bir durum, başkasının anlam yüklemesi gereksiz gibi şeyler. Hani mutluluğun formülünü vermek istemeyen dayı var ya, onun gibi :), mutluluğumun formülünü sorarak mutluluğun formülü bulunmaz mesajı vermiş dayı

Bende onaylamiyorum ya.ciddi konular bunlar.ehil insanlar yapmali.psikanalistlerin bazilari muthismis bu konuda. Nede olsa bilinc-bilincalti konulari epey derinlikli seyler. Tıp egitimi gerektirdigni dusunuyorum ben nedense.. Ote yandannnn takintili insanmi yok..her sey takinti haline getirilebilinir..ama bu tur soyle olcak boyle olcak konulari daha riskli tabi..yada kisisel gelisim seyleri ne bilim sizoid kisilikleri cekiyoda biraz.beki ikala diye bi kadin vardi ya hani.oldurulmus mesela.buyur burdan yakBu arada videodaki dayi:DDSessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön