Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

dizi film


Bugunlerde lost izliyorum. 3. Sezondayim. Dizi ilerledikce kitaplarida animsiyorum. Kurgu ve karakterler muthis! Sizde listenizi paylasin lutfen. Sihir icerenleri..The OA - (dizi) - Ölüm sonrası deneyimlerle ilgili.


Sense 8 - (dizi) - (wachowski kardeşlerden, matrix in yazarları) - Duygu ve algı birliği ve empati üzerine diyebiliriz.


Legion - (dizi) - Marvel bu konularda ustalaşmaya başladı. Dizide astral düzlem, özetleme, algı noktası gibi bir çok bilindik konu işlenmiş.


Touch - (dizi) - Kabala ve sayı severlere


Fringe - (dizi) - Paralel evrenlerden tutun da neredeyse bütün bilim, metafizik konulara yer verildiği bir klasik.


WestWorld - (dizi) - Yapayzeka ve felsefesi üzerine. (Yağmacılardan izler var)


Filmleri de bi ara yazarım.Yeniden Ben

Orjinal adı : Complete Unknown, vizyon tarihi 2016


"Kişiliğe bürünme hissini anlamıyorsun. Dokuz ülkeye gittim ve her birinde bambaşka biriydim. İlk kimliğimle yeniden doğmuş gibi hissettim. Ama bir süre sonra her şey çok tanıdık hissettirmeye başladı. Sonra bir anda bırakıp gidebileceğimin farkına vardım. Yeni bir hayata başlayabilirdim. Sanki böyle bir özelliğim varmış gibi. Bir çeşit gücüm varmış gibi. İstediğim kişiliğe dönüşebilirdim. Hem de defalarca kez. Binlerce hayat yaşayabilirdim. Yaşadığım her hayat tamamen gerçekti. Hepsinin bir mazisi vardı. Ve ta ki tükenmiş hissedene..., yola koyulmaya karar verene kadar. Umursamadan bırakıp gidiyordum. Boş bir film şeridini doldurmak gibi..., bir an vardır..., öylesine yoğun ve kuvvetlidir ki..., sen de sonraki yolculuğuna karar verirsin."

"Kimliğe bürünme işini nasıl yapıyorsun?"

"İnsanların arasındayken. Seni tanıdıklarını sanıyorlar ve sana sahip olmak isterler. Sonra kapana kısılıyorsun. Zor olanı bu. Kendimi nasıl tanıtırsam, ben oyum." ("Yeniden Ben" filminden alıntıdır)

American gods a bakıyorum ben şu sıralar güzel de gidiyor"Yaşıyorlar" (Orijinal Adı They Live)Carpenter tarafından yazılan ve yönetilen bir 1988 Amerikan bilim kurgu filmi. Filmin başrol oyuncuları Roddy Piper, Keith David, ve Meg Foster. Film bilim kurgu kategorisinde olmasına rağmen sistem eleştirisi yapan yönüyle öne çıkmaktadır.

(Ayrıca, Carol Tiggs sık sık bu filmden bahsedermiş.)


Konusu :


Hayatını sürdürebilmek için yolu büyük şehre düşen John (Rody Piper) bir inşaatta çalışmaya başlar. Çevresindeki herkes işsizlikten, geçim sıkıntısından ve yaşamın tekdüzeliğinden şikayetçidir. eski bir kiliseye düzenlenen polis baskınından sonra kutular dolusu güneş gözlüğü bulur. Gözlüğü taktığında dünya değişmekte ve çevresindeki her şeyin satır araları okunabilir bir hale gelmektedir. Dünya uzaylıların işgali altındadır. Uzaylılar dünyadaki tüm önemli mevkileri ele geçirmiş yaşamın keyfini sürmekte ve dünyanın kaynaklarını sömürmektedir. İnsanlar bunun farkında değildir çünkü uyutulmuşlardır. Tüm reklam tabelalarında "itaat et, tüket, tv izle, düzeni eleştirme" gibi mesajlar vardır. Paranın üzerinde "Bu Senin Tanrındır" yazar. John taktığı gözlük sayesinde bu gizli mesajları görmeye başlar. Kısa bir süre sonra gözlüğü üretenlerle bağlantıya geçecek ve direnişe katılacaktır. John'un bu dünyaya karşı savaşmak için tek sahip oldugu onları görebildigi gözlügü ve tüfeğidir.

Bilim kurguysa konusunu okumadan izlerim. Turun bilim kurgu olmasi benim icin yeterli!Wakefield

İlişkilerinde büyük sorunlar yaşayan bir adam, hayatını bir anlığına askıya alır. Karısını terkederek bir çatı katında aylarca yaşamaya başlar ve burdan ailesini izler. Bu süreçte ilişkilerini yeniden inceler.

http://www.imdb.com/title/tt5195412/

Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön