Eski SessizBilgi - - - - - Yeni SessizBilgi
Alt Limit:
Kaç tane -->

eski ve yeni


eski büyücüler mi haklı yeniler mi? nesnel - soyut tartışması yada varolan dünya -sanalHerkes kendince haklı :DBu bir evrimsel mesele aslında. Bilimin söylediği, İnsan maymundan gelmiştir teorisinden sonra, maymunlar mı haklı, insanlar mı.? diye sorgulamaya benzer. Bilincimiz maymunlar gibiyken, herşeyi bildiğini düşünen maymunlardık demekki. Şimdiyse herşeyi bildiğini düşünen insanlar olduk.Bence pek evrimsel bi mesele değil.tercih ettiğin bi şey aslında.ben özgürlükten yanayım.hakimiyet isteyeni de anlarım amaTercih değil ki bu. Yöntemlerin evrimleşmek zorunda olması tercih olamaz. Belli bir anda, bunu geliştirmek zorunda kalmışlar.Ama iki yol da en başından beri orda.kitapta da bahsettiği gibi zaman değil tavır meselesi.ne için sebat ettiğine göre değişiyor bu konu bulunduğun alanın en güçlüsü de olabilirsin ya da herşeyden bağımsız da olabilirsinTercih edemezssin.

Yeni büyücülerin yolunda olan biri, eski büyücülerin yolunu seçebilir Ama eski büyücülerin yolunda olan biri, yeni büyücülerin yolunu seçemez. İmkansız değil elbette ama çok çok zor.Bunu bilmek için insanın kendini bu dünyada ilk nasıl algıladığını bilmek lazım.en yakın duran açıklama erk bitkilerinden aldıkları bilgiler olsa gerek.kendim için söylüyorum şüphesiz yeni görücülerin hedefleyeceği deneyimlerdi.tabi ki bazıları olanları gündelik farkındalığa taşıdıktan sonra hedeflerini eski görücülerinkine kaydırmıştır.eski yeni tartışması evrimsel değişiklik mi yoksa eskilerin ispanyol işgalcilerine karşı durup yok olmaya karşı yönelim miİşte görmemiz gereken durum bu. İspanyol işgalcileri sadece bu işin bahanesi. Bugün İspanyol işgalcileri gelir, yarın Dünya'ya gök taşları düşer, bunlar sadece değişime zorlar. Evrende sürekli akış halinde olmak ve yok olmamak için şürekli uyum sağlamanız, esnek olmanız ve değişmeniz gerekir.


Tüm bunlarda günümüze evrimsel bir dönüşüm olarak yansımış bulunuyor.İspanyol işgalcileri geldiğinde, evren eski büyücülere tokadı indirdi. İnorganiklerle sevişerek bişey yaptığınızı mı düşünüyonuz dedi. Onlarda diğer alemlerdeki başarılarına güvenerek kendilerini yüceltip durdular, egoları iyice şişti, sonrada tokadı yedilerİnorganikler bana çok garip geliyor.hem çok korkuyorum hem de hayranlık besliyorum.onlarla birlikte çalışan insanları sadece pek sevmiyorum diyebilirim.inorganikler doğal düşman olmasa harika dost ve müttefik olabilirlermiş.belki de birileri çok korktu,evrimsel süreçte ayakta kalabilmek için geri plan da kaldılar veeee tam da çiçek çocukların çıkmalarına yakın çicek açtılar ve özetlemelerini herkese sunarak ne kadar kolay bir bireysel kurtuluş yaşadıklarını anlattılar. kitaplarda varolan ve silinmeyen özetlemeleri ile silinmesi gerekiğini yazarak örnek oldular. burda bir kodlama/mantık hatası var. örnek veriyorsun özetlemeden ama silinmeyecek ve özetleme budur diyeceksin offf yaaa ortadogu dinleri gibi.Ve buna karşı çok akıllı yorumlarla savunmaya kalkışacak birileri...Sessizbilgi Listele - - - - - Yeni Siteye Dön